شناسه خبر: 2419

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=2419

امام جمعه اهل سنت اسدیه:
«مدرسه‌سازی» در رأس کارهای خیر قرار گیرد
امام جمعه اهل سنت اسدیه با بیان اینکه اموال و ثروت های این دنیا امانت های الهی در دست ماست، گفت: مدرسه‌سازی از امور خیر فرهنگی ماندگار است که باید در رأس کارهای خیر قرار گیرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت به نقل از خبرگزاری شبستان از بیرجند، مولوی سید احمد عبداللهی، امام جمعه اهل سنت اسدیه در گفتگو با خبرنگاران رسانه های گروهی با اشاره به اینکه تعلیم و تعلم امری بسیار مهم در زندگی انسانها است، گفت: هر اندازه فرزندانمان از نظر علمی غنی باشند به صلاح خودشان و کشور نزدیک تر است و می توانند عنصر مفیدی برای جامعه اسلامی باشند.

وی با تاکید بر اینکه نیاز است فضای آموزشی به انداره کافی در سطح استان وجود داشته باشد، افزود: مدرسه سازی بسیار کار بزرگی است و اگر مردم و خیران در این امر خیر و خداپسندانه مشارکت کنند باقیات و صالحاتی است که در نزد خداوند محفوظ می‌ماند.

امام جمعه اهل سنت اسدیه با اشاره به اینکه در شهرستان درمیان جشنواره خیرین مدرسه‌ساز چندین سال برگزار شد و نتایج خوبی داشت، ادامه داد: البته برخی هنوز به تعهدات خود عمل نکردند و بیش از نیمی هم به تعهدات عمل کردند.

مولوی عبداللهی با بیان اینکه لازم است امر خیر مدرسه‌سازی را جدی بگیریم، تاکید کرد: اگر در زندگی خود نیت خیری داریم بهتر است در رأس کارهای خیر این امر مهم مدرسه‌سازی را قرار دهیم تا فضای آموزشی خوبی را برای فرزندانمان ایجاد کنیم.

وی با اشاره به اینکه در شهرستان درمیان نیاز به ساخت مدارس جدید است، عنوان کرد: در برخی نقاط هم فضاهای آموزشی قدیمی است که نیاز به مقاوم‌سازی و نوسازی دارد.

امام جمعه اهل سنت اسدیه به برگزاری بیست و یکمین جشنواره خیرین مدرسه ساز استان در مشهد اشاره کرد و گفت: این مهم موجب می شود که از ظرفیت خیران غیرساکن استان نیز استفاده و سرمایه این عزیزان جذب شود.

مولوی عبداللهی در پایان با بیان اینکه اموال و ثروتهای این دنیا که خداوند به ما عطا کرده یک امانت الهی در دستان ما است، عنوان کرد: خداوند ما را مورد آزمایش و امتحان قرار می دهد و باید از ثروت خود در راه خدا و امور خیری مانند مدرسه‌سازی خرج کنیم.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست