مسئول سابق مرکز بزرگ اسلامی کامیاران
مدرسه علوم دینی امام شافعی در کامیاران احداث می‌شود/واگذاری سند زمین مسکونی به ۱۰۶ ماموستا در کامیاران 
مسئول سابق مرکز بزرگ اسلامی کامیاران گفت: یکی از مشکلات این شهرستان نبود مدرسه علوم دینی است، زمین 6 هزار متری برای احداث مدرسه علوم دینی امام شافعی آماده است، اما متاسفانه اعتبار کافی برای عملیاتی کردن این مهم وجود ندارد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کردستان، ماموستا شیری در مراسم تکریم و معارفه مدیرمرکز بزرگ اسلامی شهرسنان کامیاران، به نقش مهم روحانیون و علمای دینی اشاره کرد و اظهار داشت: انسان برای ادامه حیات نیاز به غذای جسم و روح دارد و این علما و روحانیون هستند که غذای روح انسان‌ها را که تقویت معنویت است تامین می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: روحانیون شهرستان کامیاران همواره در برنامه های مرکز بزرگ اسلامی همراه بوده با وجود اینکه کمترین توجه به آنها صورت گرفته همیشه بیشترین مشارکت را داشته اند.

مسئول سابق مرکز بزرگ اسلامی کامیاران اضافه کرد: برخی از روستاها در این شهرستان به دلیل اینکه تعداد خانوارها کم است قدرت جذب روحانیون را ندارند.

ماموستا شیری استفاده از بستر سرباز طلبه برای جذب روحانیون برای روستاهای بدون عالم دینی را ضروری خواند و گفت: در این راستا از مبلغین که در مدارس علوم دینی فارغ التحصیل می شوند و زمان سربازی آنها فرا رسیده بهره گیری شود.

وی اظهار کرد: یکی از مشکلات این شهرستان نبود مدرسه علوم دینی است، زمین ۶ هزار متری برای احداث مدرسه علوم دینی امام شافعی آماده است، اما متاسفانه اعتبار کافی برای عملیاتی کردن این مهم وجود ندارد.

مسئول سابق مرکز بزرگ اسلامی کامیاران خاطرنشان کرد:برگ واگذاری ۵۳ قطعه زمین برای ۱۰۶ نفر از روحانیون و ماموستاهای دینی اختصاص پیدا کرد.

ماموستا شیری با بیان اینکه ۱۵ نفر از روحانیون جامانده داریم،گفت: امکان واگذاری زمین به این روحانیون وجود ندارد این انتظار را داریم که برای این عزیزان هم در قالب طرح ملی مسکن چاره اندیشی شود.

انتهای پیام/

فهرست