رستمی
به دلیل شیوع کرونا ویروس
مراسم جزء‌خوانی قرآن کریم در مسجد جامع شهر سنندج برگزار نمی شود/ ضرورت تولید محتوای قرآنی در فضای مجازی همزمان با ماه رمضان
سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان گفت: امسال به دلیل جلوگیری از شیوع کرونا و توصیه‌های ستاد ملی مقابله با کرونا امکان برگزاری مراسم جزء‌خوانی قرآن کریم در مسجد جامع شهر سنندج وجود ندارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کردستان، عبید رستمی، در نخستین جلسه شورای توسعه قرآنی استان کردستان که به منظور برنامه‌ریزی فعالیت‌های قرآنی ایام ماه مبارک رمضان در سال جدید با حضور اعضای شورا برگزار شد، به ارائه گزارش کوتاهی از فعالیت‌ها و اقدامات قرآنی سال گذشته شورای قرآنی استان پرداخت.

وی افزود: امسال به دلیل جلوگیری از شیوع کرونا و توصیه‌های ستاد ملی مقابله با کرونا امکان برگزاری مراسم جزء‌خوانی قرآن کریم در مسجد جامع شهر سنندج ممکن نیست، البته در زمینه برگزاری و عدم برگزاری جزء‌خوانی قرآن کریم در مسجد جامع شهر سنندج اعضای شورا باید به اجماع نهایی برسند.

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان بیان کرد: به منظور بهره‌بردن مردم از این ایام معنوی ماه مبارک رمضان پیشنهاد می‌شود برنامه جزء‌خوانی سال قبل که از استقبال خوبی نیز برخوردار بود بازپخش شود.

وی بیان کرد: اتحادیه مؤسسات قرآنی استان و مؤسسات فعال از همین امروز محتوای قرآنی و مسابقات قرآن برای فضای مجازی تولید کنند و از حمایت‌های اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان برخوردار شوند.

رستمی اعلام کرد: هنرمندان متخصص در حوزه فرهنگ و علوم قرآنی نیز با تولید محتوای قرآنی و طراحی المان‌های شهری از حمایت‌های اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی می‌توانند بهره ببرند.

فهرست