شناسه خبر: 97450

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=97450

مسئول مرکز بزرگ اسلامی سنندج:
مرحوم ماموستا ملا حیدر مصطفوی عالم اهل وحدت بود
مسئول مرکز بزرگ اسلامی سنندج با بیان اینکه مرحوم ماموستا ملا حیدر مصطفوی عالم اهل وحدت بود، گفت: هیچ وقت ندیدیم در مسجد یا فتاوای ایشان کوچکترین رنگ و بویی از تفرقه وجود داشته باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کردستان، ماموستا اقبال بهمنی در جریان دیدار دبیر شورای برنامه ریزی اهل سنت کشور با خانواده مرحوم ماموستا مصطفوی اظهار کرد: ماموستا مصطفوی عالم اهل وحدت بود.

مسئول مرکز بزرگ اسلامی سنندج خاطرنشان کرد: هیچ وقت ندیدیم در مسجد یا فتاوای ایشان کوچکترین رنگ و بویی از تفرقه وجود داشته باشد.

ماموستا بهمنی با بیان اینکه ماموستا مرحوم انسان بسیار خالص و وحدت محوری بود عنوان کرد: ایشان کتب زیادی از تفسیر، شعر و غیره به سه زبان کردی، فارسی و عربی داشتند که بخشی از این کتب هنوز به چاپ نرسیده است.

وی تصریح کرد: ماموستا از استوانه ها و ستون های علمی بودند که آثارشان حتی بعد از فوتشان همواره مورد استفاده قرار می گیرد.

وی عنوان کرد: ماموستا مصطفوی علاقه زیادی به شهید ماموستا شیخ الاسلام داشت و همواره وصیت می کرد بعد از وفات در کنار شیخ شهید به خاک سپرده شود و به آرزویی که داشت رسید.

مسئول مرکز بزرگ اسلامی سنندج اضافه کرد: باید با بهره گیری از جوانان توانمند و مسلط به عربی آثار به جا مانده از ماموستا مصطفوی ویراستاری کامل و جامع شود.

گفتنی است؛ ماموستا حیدر مصطفوی، رییس شورای افتای اهل سنت استان کردستان ۱۵ آبان ماه امسال در سن ۷۶ سالگی دارفانی را وداع گفت..

انتهای پیام/

فهرست