امام جمعه بانه
مردم از کم کاری‌ در بدنه برخی دستگاه‌های اجرایی شاکی هستند
امام جمعه بانه گفت: نظارت هرچه بیشتر بر عملکرد کارمندان در دستگاه‌های اجرایی در راستای تکریم ارباب رجوع از سوی متولیان امر ضروری است چرا که مردم از کم کاری‌ها شاکی هستند.

به گزارش دبیرخانه شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کردستان، ماموستا جمال کریمی در خطبه‌های نمازجمعه این هفته در مسجد جامع بانه اظهار کرد: امروز روز جهانی قدس است امسال نیز همچون سال‌های گذشته در کشورهای اسلامی به تبعیت از امام خمینی که آخرین جمعه ماه رمضان را روز قدس نامیده‌اند راهپیمایی برگزار شد.
وی تصریح کرد: نظارت هرچه بیشتر بر عملکرد کارمندان در دستگاه‌های اجرایی در راستای تکریم ارباب رجوع از سوی متولیان امر ضروری است چرا که مردم از کم کاری‌ها شاکی هستند.
وی گفت: به همت فرماندار برخی تغییر و تحولات در سیستم‌های اداری در این شهرستان اتفاق افتاده که جای تقدیر دارد.
امام جمعه بانه ضمن تقدیر از مدیریت جهاد کشاورزی این شهرستان در راستای حمایت از کشاورزان، گفت: از تلاش‌های نماینده مردم نیز که بستر ایجاد مرکز فنی و حرفه‌ای را در این شهرستان فراهم کرده‌اند کمال تقدیر را داریم.
وی از اجرای طرح جامع کنترل فشارخون در سطح این شهرستان خبر داد و گفت: سلامتی بزرگترین ثروت هر موجود زنده‌ای است از این رو همه ما باید به صورت جدی به این مهم توجه داشته باشیم.
امام جمعه بانه در ادامه به کرامات و بزرگی ماه رمضان گریزی زد و گفت: ماه رمضان یکی از ماه‌های پر مهر و محبّت پروردگار استکه به فرموده پیامبر صلی الله همه درهای بهشت در آن باز و درهای جهنم بسته می‌شود.
وی به موضوع ارث و میزان سهم دختران و پسران در این زمینه اشاره کرد و افزود: امروزه متاسفانه شاهد هستیم که برخی از والدین بدون توجه به دستوراتی که از سوی دین داده شده عدالت را در تقسیم ارث در بین فرزندانشان رعایت نمی‌کنند.
امام جمعه بانه گفت: محروم کردن فرزند دختر از ارث گناه بزرگی است و هر فردی که دچار چنین خطایی می‌شود باید منتظر عواقب آن باشد.
وی با تاکید براینکه محبت بیشتر به یک فرزند در بین سایر فرزندان موجب ایجاد تفرقه و دشمنی می‌شود، تصریح کرد: پیامبر مکرم اسلام در این باره فرمود از خداوند بترسید و نسبت به فرزندان خود عدالت را برقرار کنید.
وی اضافه کرد: امام علی علیه السلام می‌فرماید عدالت خیلی زیبا است و استحکام بر اساس عدالت است و اگر عدالت نباشد دشمنی، تضاد و تفرقه به وجود می‌آید تا زنده هستید خودتان تقسیم ارث نمایید و آن را به کسی دیگری واگذار نکنید قدر فرزندان خود را بدانیم آنها امانت خداوند هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست