امام جمعه شهر حسین‌آباد:
مردم ایران در مواقع بحرانی همواره بهترین عکس‌العمل را نشان داده‌اند
امام جمعه شهر حسین‌آباد با بیان اینکه مردم سراسر کشور در زمان مشکلات همواره یاریگر هم‌نوعانشان بوده‌اند، گفت: مردم ایران در مواقع بحرانی همواره بهترین عکس‌العمل را نشان داده‌اند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کردستان ماموستا عبدالسلام محمدی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در مسجد جامع این شهر ضمن تبریک معراج نبی مکرم اسلام اظهار کرد: معراج پیامبر اکرم علیه السلام در ۲۷ رجب اتفاق افتاده ودر وقوع آن اختلاف وجود دارد.
وی خاطرنشان کرد: ‌معراج و اسرا از معجزات پیامبر اکرم علیه السلام است وآیه اول سوره اسری بحث مسافرت وشب روی پیامبر علیه السلام را به سرزمین بیت‌المقدس بیان می‌کند.
وی گفت: منزه است آن «خدایى» که بنده‌اش را شبانگاهى از مسجد الحرام به سوى مسجد الأقصى که پیرامون آن را برکت داده‌ایم سیر داد، تا از نشانه‌هاى خود به او بنمایانیم، که او همان شنواى بیناست.
به گفته وی، معراج پیامبر علیه‌السلام جسما و روحا بوده و این آیه مبارکه فضیلت و جایگاه مسجد در اسلام و همچنین اماکن مقدس را بیان می‌کند.
وی اظهار کرد: در آیات اول سوره مبارکه نجم در بحث عروج پیامبر علیه السلام به آسمان‌ها رویت جبریل علیه السلام. رویت بهشت وجهنم و نشانه های وآیات الهی را بیان می‌کند که در احادیث و روایات به صورت مفصل بیان شده است.
ماموستای محمدی در بخش دیگری از خطبه‌ها به موضوع کمک به سیل زدگان اشاره کرد و گفت: در زلزله سال گذشته و حمایت وکمک‌رسانی مردم متدین ایران اسلامی از تمام مذاهب و قومیت‌ها وکمک و امدادرسانی و ایثارگری‌های ملت ایران واقعا ستودنی بود.
وی خاطرنشان کرد: امروز برادران و خواهران ما در خوزستان، لرستان وگلستان در مضیقه و سختی هستند که از تمامی برادران و خواهران خود خواستاریم در این مرحله هم همچون گذشته به سیل‌زدگان کمک و موجب برون رفت از مشکلات پیش آمده باشند.
به گفته وی، مردم سرپل ذهاب و ازگله و غرب کشور هرچند خود آسیب دیده ورنج دیده هستند اما در سیل اخیر جزو اولین کمک کننده به مناطق سیل‌زده بودند که این اخلاق وهمت والا قابل ستایش وستودنیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست