امام جمعه بانه
مردم بانه سیلزدگان را یاری کنند/عبادت در ماه شعبان اجر بزرگی دارد
امام جمعه بانه با بیان اینکه وقوع سیل در اوایل امسال در نقاط مختلف کشور خسارت‌های جانی و مالی زیادی را به وجود آورد، گفت: مردم بانه همیشه به کمک مددجویان شتافته و امروز هم باید در این راستا با تمام توان ورود و نقش‌آفرینی کنند.

به گزارش دبیرخانه شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کردستان، ماموستاعبدالله حیدری در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در مسجد جامع بانه اظهار کرد: وقوع سیل در اوایل امسال در نقاط مختلف کشور خسارت‌های جانی و مالی زیادی را به وجود آورد.
وی تصریح کرد: سیل‌زدگان امروز نیاز به کمک دارند، مردم بانه همیشه به کمک مددجویان شتافته و امروز هم باید در این راستا با تمام توان ورود و نقش‌آفرینی کنند.
امام جمعه بانه در ادامه با بیان اینکه این هفته به نام هفته سربازان گمنام نامگذاری شده است، خاطرنشان کرد: سربازان گمنام همیشه افراد فاسد را شناسایی و مانع پیاده شدن توطئه‌های آنها می‌شوند.
به گفته ماموستا حیدری، امسال ۱۸ گروه تکفیری به دست سربازان منهدم شده است و افرادی نا آگاه که فریب این گروهک‌ها را خورده‌اند نیز شناسایی شده‌اند.
وی با بیان اینکه سربازان گمنام انسان‌های گمنامی هستند که در عین گمنامی همواره دنبال آسایش و امنیت مردم هستند، گفت: در ماه پر برکت شعبان قرار داریم ماهی که پیامبر مکرم اسلام اهمیت زیادی به آن می‌دادند و در این ماه روزه بسیار می‌گرفتند.
ماموستا حیدری تصریح کرد: نیمه شعبان نیز از شب‌های پر برکتی است که که به آن شب لیله الرحمه می‌گویند شبی که عبادت کردن در آن ثواب زیادی دارد.
وی خاطرنشان کرد: پیامبر صلی‌الله می‌فرماید خداوند در این شب به امت من رحم می‌کند، شب نیمه شعبان از شب‌های دیگر ممتازتر است.
امام جمعه بانه با بیان اینکه هر انسان مسلمانی غیر از خدا را خالق نمی‌داند و اگر به این معتقد نباشد از رده اسلام خارج می‌شود، عنوان کرد: ما اهل سنت و جماعت معتقدیم که غیر از خدا وجود ندارد.
ماموستا حیدری توسل بر بزرگان دین را مورد تاکید قرار داد و گفت: کسانی که مسلمانان را به واسطه توسل به افراد صالح تکفیر می‌کنند سخت در اشتباه هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست