خطیب موقت اهل سنت شهرستان قروه
مردم با تمام مشکلات و سختی‌ها همچنان پای انقلاب ایستاده‌اند
امام جمعه اهل سنت شهرستان قروه با تاکید براینکه مسئولین باید تمام تلاش خود را برای برطرف کردن مشکلات مردم انقلابی و ولایت‌مدار بکار گیرند، گفت:‌ مردم ایران با تمام مشکلات و سختی‌ها چهل سال است پای انقلاب ایستاده‌اند.

به گزارش دبیرخانه شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کردستان، ماموستا فایق رستمی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در مسجد جامع قروه ضمن تبریک فرا رسیدن ماه مبارک رمضان به نمازگزاران جامعه اهل سنت شهرستان قروه، مردم این شهرستان را مردمانی متدین و با ایمان نام بردند و اظهار کرد: حرمت و عظمت انسان مومن بالاتر از درجه ملائک در نزد الله متعال است و به همین خاطر است که خداوند متعال به حضرت رسول (ص) می‌فرماید که بال‌های رحمتت را برای مومنان بگشاید و با آنان مهربان باشید.
وی وجود مسئولین دلسوز و کارآمد در استان و شهرستان قروه را نتیجه اخوت، وحدت، همدلی و مودت مردم دانست و خاطرنشان کرد: از زحمات دلسوزانه فرماندار شهرستان قروه که از خانواده شهدا و مایه خوشبختی و دلخوشی برای مردم شهرستان هستند.
خطیب موقت اهل سنت شهرستان قروه از مردم استان کردستان به عنوان مردمانی صبور نام برد که در ۸ سال دفاع مقدس پشتیبان نظام بوده‌اند و خاطرنشان کرد: مردم این استان بیش از ۱۰ هزار شهید و جانباز و آزاده را تقدیم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران کردند که این دال بر وفاداری مردمان کرد است.
ماموستا رستمی اذعان کرد: مسئولین استانی و کشوری تمام تلاش خود را برای برطرف کردن مشکلات مردم انقلابی و ولایت‌مدار بکار گیرند، چراکه چهل سال است این مردمان با وجود تمامی سختی‌ها پای انقلاب خود ایستاده‌اند.
خطیب موقت نماز جمعه اهل سنت شهرستان قروه خاطرنشان کرد: ایران اسلامی دارای منابع و نخبگان فراوانی است که همگی انها از نعمات خداوند متعال است و می‌طلبد که مسئولین قدردان این نعمات باشند و تمامی تلاش خود را در راستای رونق بخشیدن به تولید در عرصه ملی بکار گیرند و بی پولی و گرانی‌های موجود در جامعه را بر طرف سازند.
ماموستا رستمی در ادامه خاطرنشان کرد: امروز شاهد قشر عظیمی از جوانان تحصیل کرده بیکار هستیم که این بیکار در خور شان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران نیست و می‌طلبد مسئولین در راستای اشتغا‌ل‌زایی برای این جوانان تمامی تلاش خود را بکار گیرند.
وی در بخش دوم خطبه‌های نماز جمعه بیان کرد: خداوند متعال در قرآن کریم می‌فرماید که من از جنس خودتان پیامبری برایتان مبعوث نموده‌ام که در برابر مشقت و نارحتی‌های شما بسیار غمخوار است و نسبت به شما رئوف و مهربان است.
وی افزود پیامبر(ص) برای انسان‌ها علی‌الخصوص قشر مسکین جامعه همیشه احترام خاصی قائل بوده‌اند و فرموده‌اند خداوندا حیات و ممات و محشور شدن من را همراه با حیات و ممات و محشور شدن مساکین قرار بدهید.
ماموستا رستمی با بیان اینکه ماه رمضان یکی از بهترین ماه‌ها در نزد خداوند متعال است، افزود: این ماه به سه دهه تقسیم می‌شود که ۱۰روز اول آن رحمت، ۱۰ روز دوم مغفرت و ۱۰ روز سوم رهایی از آتش جهنم است.
وی از مسلمانان خواستند که در این ماه اهتمام بیشتری برای انجام عبادات داشته باشند، چراکه آمدن به مسجد و خواندن نماز موجب ملاقات با خداوند متعال می‌شود و این ملاقات همیشه برای مسلمانان دست یافتنی است.
خطیب موقت قروه، در ادامه مومنان را در این ماه به انجام انفاق و صدقه دعوت کرد و بیان داشت: باید همانند حضرت علی (ع) انفاق را پیشه کنیم و کمک‌های خود را بدون اینکه کسی متوجه شود به درب خانه فقرا ببریم.
ماموستا رستمی خاطر نشان کرد: پیامبر (ص) در این ماه به اندازه کل سال انفاق و احسان می‌نمودند، ثروتمندان و افراد خیر نیز باید با الگو گیری از پیامبر مکرم اسلامی در یاری رساندن به فقرا کوتاهی نکنند.
وی اذعان داشت: خیرین و افراد جامعه به اندازه توان برای آزادی زندانیان جرایم غیر عمد تمام تلاش خود را بکار گیرند که با این کار خداوند متعال را از خودشان خوشنود گردانیده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست