دبیر شورای افتاء استان کردستان:
مردم با مشارکت حداکثری در انتخابات خط بطلانی بر توطئه‌های دشمنان می‌کشند/پاسخگویی و رسیدگی به ۵ هزار پرونده توسط شوراهای افتاء
دبیر شورای افتاء استان کردستان گفت: ملت با بصیرت و انقلابی ایران با مشارکت حداکثری در انتخابات خط بطلانی بر توطئه‌های دشمنان می‌کشند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کردستان، ماموستا اشرف ایل‌بیگی در همایش تخصصی اعضای شوراهای افتاءاستان کردستان با موضوع آینده پژوهش و بررسی پیامدهایی افراط گرایی و تفریط دینی بر جامعه اسلامی«دین گریزی و دین ستیزی» که در سالن اجتماعات مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور در سنندج برگزار شد، اظهار کرد: دولت پیمان شکن آمریکا از تمام ظرفیت‌های نظامی، اقتصادی و همه دوستان خود برای اعمال بی‌سابقه‌ترین تحریم‌ها علیه کشور ما بهره گرفته است.

وی خاطرنشان کرد: البته به اینها بسنده نکرده و جنگی تمام معنا را با استفاده از امپراتوری رسانه برای جلوگیری از مشارکت مردم ایران در انتخابات راه انداخته است.

دبیر شورای افتاء استان کردستان افزود: تجربه نشان داده است که مردم در برابر این هجمه‌ها و توطئه‌ها همواره برخوردی دشمن شکن داشته و موجب یاس و ناامیدی دشمنان شده‌اند.

وی تصریح کرد: امیدواریم که ملت ایران با توجه به روشنگری و بصیرت‌افزایی جامعه روحانیون حضور و مشارکتی حماسی و دشمن شکن در انتخابات پیشرو داشته باشند.

به گفته این مقام مسئول، قطعا ملت فهیم، ولایت‌مدار و انقلابی ایران اسلامی در ۲۸ خردادماه امسال با مشارکت حداکثری خط بطلانی روی تمام توطئه‌های دشمنان خواهند کشید و عظمت و اقتدار ایران اسلامی را بار دیگر به تصویر خواهند کشید.

وی اظهار کرد: بنا براین بود که شوراهای افتاء عالی استان هر ماه یک نشست تخصصی را با موضوع چالش‌ها و موضوعات روز برگزار کند.

دبیر شورای افتاء استان کردستان اذعان کرد: به دلیل شیوع کرونا و تاثیرات آن این نشست‌ها بیش از یک سال به عقب افتاده البته این برنامه در بستر فضای مجازی برگزار شده است.

ایل‌بیگی افزود: شورای روحانیت از سال ۵۹ یعنی کمی بعد از تشکیل مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور با هدف پاسخگویی به سوالات فقهی مردم در سنندج راه‌اندازی شد.

وی عنوان کرد: یکی از وظایف این شورا پاسخگویی به سیستم قضایی است و در کنار این مهم وظایف گسترده‌ای دارند که در حوزه‌های مختلف تعریف می‌شود.

دبیر شورای افتاء استان کردستان تصریح کرد: منظور از شورای روحانیت شورای افتاء نیست منظور جامعه مخاطب مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور است.

ایل‌بیگی اظهار کرد: در طول روز شوراهای افتاء استان به ۱۰ها پرونده پاسخ می‌دهد این شوراها باید به لحاظ کمی و کیفی ارتقاء پیدا کند.

وی با بیان اینکه نظارت بر عملکرد شوراهای افتاء ضروری خواند و گفت: سالانه بیش از ۵ هزار پرونده در شوراهای افتاء رسیدگی می‌شود.

امر افتاء یک واجب کفایی است

دبیر شورای افتاء استان کردستان افزود: امر افتاء یک واجب کفایی است برای اینکه از عهده این واجب بیایم باید با بروز کردن معلومات اشکالات و ایراداتی که وجود دارد را برطرف کنیم.

ایل‌بیگی با بیان اینکه جامعه از ما انتظارات سنگینی دارد و ما با شیوه‌های سنتی و قبلی نمی‌توانیم پاسخگوی نیاز امروز جامعه باشیم، خاطرنشان کرد: باید با استفاده از امکانات روز و به روز کردن سطح معلومات به سوالات پاسخ بدهیم در غیراینصورت با مشکل مواجه خواهیم شد.

انتهای پیام

فهرست