امام جمعه کامیاران:
مردم با چشم باز و بصیرت در انتخابات شرکت کنند/رهبر ایران شخصیتی جهانی دارد
امام جمعه کامیاران با بیان اینکه مردم باید با چشم باز و بصیرت در انتخابات شرکت کنند، گفت: تعهد، ارادت مندی به مردم و مردمی بودن بهترین مولفه‌ برای انتخاب رئیس جمهور اصلح است این موضوع باید توسط ائمه جمعه و جماعت در تریبون‌های مختلف تبیین شود.

به گزارش پایگاه اطلاعرسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کردستان، ماموستا سیدمحسن حسینی در همایش ائمه جمعه دهگلان و کامیاران که با موضوع انتخابات و اهمیت مشارکت حضور در انتخابات در سالن اجتماعات مرکز بزرگ اسلامی در سنندج برگزار شد، اظهار کرد: وقتی پیامبر مکرم اسلام، می‌خواستند قرآن تلاوت کنند دو نفر از مشترکان در طرف راست و دو نفر دیکر در سمت چپ حضرت می‌ایستادن و با صوت زدن و شلوغ کردن اجازه نمی‌دادند صدای قرآن به گوش دیگران برسد در چنین شرایطی از سوی خدا ندا آمد« این پیامبر خدا وقتی قرآن تلاوت می‌کنید ما بین شما و آنها حجابی مستور قرار دادیم.

وی تصریح کرد: منظور از حجاب مستور حجابی است که از دیده‌ها پنهان است مانند، کینه، عداوت و حسادت که پرده ضخیمى میان انسان و شخصى که مورد کینه و حسادت او است ایجاد مى‌کند.

امام جمعه کامیاران در ادامه به اهمیت مشارکت در انتخابات هم گریزی زد و گفت: ما در طول عمر انقلاب در دوره‌های مختلف انواع تفکرات از احزاب را به عنوان ریاست جمهور از تندرو، راست و چپ و غیره تجربه کرده‌ایم، اما مشکلات مردم حل نشد امروز وظیفه جامعه روحانیون این است که با بصیرت‌افزایی زمینه انتخاب فرد اصلح را فراهم سازند.

ماموستا حسینی خاطرنشان کرد: مرد باید با چشم باز و بصیرت در انتخابات شرکت کنند، این رسالت و وظیفه شرعی است.

وی گفت: تعهد، ارادت‌مندی به مردم و مردمی بودن بهترین مولفه‌ برای انتخاب رئیس جمهور اصلح است این موضوع باید توسط ائمه جمعه و جماعت در تریبون‌های مختلف تبیین شود.

وی اذعان کرد: انتخاب رئیس جمهور اصلح که با انتخاب با بصیرت مردم محقق می‌شود می‌توانیم زمینه عبور از مشکلات موجود را فراهم سازد، مرد باید با بصیرت و آگاهی در این عرصه حساس و مهم مشارکت کنند.

امام جمعه کامیاران در ادامه مشارکت در انتخابات را لبیک به ندای رهبر معظم انقلاب تعبیر کرد و گفت: مردم باید با عقل و درایت از حریم ولایت دفاع کنند و با مشارکت حداکثری ضمن دفاع از ارزش‌ها موجب یاس و ناامیدی دشمنان شوند.

ماموستا حسینی با تاکید براینکه رهبر شخصیتی جهانی است، باید در دفاع از حریم ولایت با تمام وجود تلاش کنیم، گفت: سخنان رهبر معظم انقلاب در مورد انتخابات و انتخاب فرد اصلح باید ملاک عمل و حرکت مردم باشد.

وی اذعان کرد: امروز ائمه جمعه در خطبه‌های نماز جمعه وظیفه دارند، مردم را به مشارکت حداکثری و انتخاب اصلح راهنمایی و دعوت کنند.

وی افزود: هرکسی که رئیس جمهور ایران شود باید تعهد به مردم را داشته باشد و حتما مردمی بودن را مدنظر داشته باشد.

انتهای پیام/

 

فهرست