امام جمعه اهل سنت کرمانشاه:
مردم به توصیه ها و هشدارهای ستاد مدیریت بحران توجه کنند.
امام جمعه اهل سنت کرمانشاه با اشاره به هشدار ستاد بحران استان کرمانشاه از مردم خواست با دریافت اخبار از منابع موثق و همکاری با یکدیگر چند روز پیش رو را به سلامت مدیریت کنیم تا آسیی به کسی وارد نشود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیر خانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت ،ماموستا مُلا محمد محمدی در خطبه های این هفته نماز جمعه در مسجد جامع امام شافعی کرمانشاه؛ با اشاره به اتفاقات ناگوار آغاز سال و جان باختن عده ای از هموطنان در سیل، ضمن تسلیت به خانواده های داغدار و آرزوی صبر برای بازماندگان و ابراز تاثر، افزود: علاوه بر اینکه باید در مقابل مشیت الهی تسلیم بود و پذیرفت اما نباید از غفلت خود نیز به سادگی بگذریم.

وی تاکید کرد که آسیب هایی که انسان برای منفعت خود به طبیعت وارد آورده و نیز بی توجهی برخی از مسئولان در ایجاد آمادگی لازم برای مقابله با با بلایای طبیعی نیز در وقوع آن موثر است و باید هم مردم و هم مسئولان تقصیرات خود را پذیرفته و با طبیعت مهربانتر باشند.

ماموستا محمدی در ادامه یاری به آسیب دیدگان را ضروری اما باید با هماهنگی نیروهای امدادی باشد و تاکید کرد که ارزاق مورد نیاز با همت مسئولان به دست نیازمندان برسد.

خطیب جمعه اهل سنت کرمانشاه در بخش دیگری از خطبه های خود تجاوز آشکار آمریکا و رژیم صهیونیستی به بخشی از خاک سوریه را محکوم کرد و آن را نتیجه سکوت مجامع بین المللی و منطقه ای دانست که یکپارچه در مقابل تجاوزات قبلی اسرائیل سکوت کردند.

ماموستا محمدی اتحاد جهان اسلام را برای یکصدا عمل کردن در مقابل این متجاوزان را درخواست کرد.

امام جمعه اهل سنت کرمانشاه در ادامه با تبریک سال نو به مردم کرمانشاه به تجدید نظر در رفتار در سال جدید تاکید کرد و گفت: شایسته است با بهار طبیعت، طراوتی در دینداری و ایمان خود ایجاد کنیم و آن را از هرچه ناپسند و آلودگی است با باران تقوی شست و شو دهیم.

وی با اشاره به مناسبت پربرکت اسرا و معراج پیامبر گرامی اسلام (ص)، دستورات و قوانین ارزشمندی که پروردگار عالمیان برای مسلمانان هدیه فرموده را تشریح کرد و از لطف ویژه ای که خداوند متعال به واسطه وجود مبارک حبیب خود به مسلمانان داشته است، سخن گفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست