امام جمعه بانه
مردم حضور حداکثری و آگاهانه در انتخابات داشته باشند
امام جمعه بانه گفت: مردم باید با مشارکت حداکثری نسبت به انتخاب افراد شایسته و دلسوز برای تشکیل مجلس قوی اقدام کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دبیرخانه شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کردستان،  ماموستا عبدالرحمان خدایی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در مسجد جامع بانه اظهار کرد: خداوند با رحم و عنایت خود عبادت همه ما را قبول و شفای عاجل برای همه مریضان عنایت بفرماید.

وی خاطرنشان کرد: در آستانه دهه فجر هستیم این مناسبت را به همه تبریک عرض می‌نمایم.

امام جمعه بانه با بیان اینکه انتخابات مجلس نزدیک است و همه واجدین شرایط باید در این انتخابات شرکت کنند، گفت: باید با مشارکت حداکثری نسبت به انتخاب افراد شایسته و دلسوز اقدام کرد.

ماموستا خدایی اضافه کرد: کوتاهی در مشارکت در این امر مهم و خطیر کوتاهی کردن در حق خودمان است.

وی تصریح کرد:‌ همه ما با دیدی باز می بینیم که جمهوری اسلامی از هیچ چیز در حق مردم دریغ نمی کند و قطعا وجود مجلس قوی می‌تواند زمینه را برای دولت خدمت‌گذار و قوی فراهم ساطد.

وی با اشاره به خدمات نظام مقدس جمهوری اسلامی در زمینه های مختلف به مردم در سراسر کشور گفت: امروز مردم حتی در مرزی‌ترین نقاط کشور از نعمت آب و برق و گاز و تلفن برخوردار هستند.

امام جمعه بانه توجه به نیازمندان را ضروری دانست و گفت:‌کمیته امداد بهترین کانال برای رساندن کمک به دست نیازمندان واقعی است.

وی تصریح کرد: در آیه شریفه ۶۹ از سوره نسا خداوند می‌فرماید «انسان‌ها در قیامت همراه کسی هستند که به او علاقه و محبت دارند پیامبر به ابوذر می فرماید در قیامت همراه محبوب خود هستید مردی نزد پیامبر صلی الله آمد و گفت ای رسول خدا به خدا قسم تو را از نفس خودم بیشتر دوست دارم و زمانی که دلتنگت می‌شوم تا نزدت نیایم و تو را نبینم آرام نمی‌شوم حال در این فکرهستم وقتی من بمیرم و دلتنگ شما شوم نمی‌توانم شما را ببینم چون درجه و مقام شما بالا است و من در حد شما نیستم چه کار کنم.

وی اذعان کرد:پیامبرصلی الله  به فکر فرورفت در این هنگام جبرئیل وحی آوردند و فرمودند کسانی که اطاعت خدا و رسول را بکنند همراه کسانی هستند که خداوند برای آنها نعمت فراوان فرستاده که پیامبران صدیقین و صالحین هستند و رفاقت آنها بسیار زیبا و نیکو است خوش به حال کسانی که به آن سعادت دست می‌یابند.

ماموستا خدایی گفت:‌لازم است که انسان‌ها همیشه برای دستیابی به عشق خداوند و دوست داشتنش در تلاش باشند هنگام عبادت به گونه‌ای احساس کنند که انگار خداوند آنها را می‌بیند و حضور دارد و به خاطر خداوند چیزی یا کسی را دوست بدارند یا از آن دوری کنند و تنها به خاطر رضای خداوند عمل کنند.

وی اظهار کرد: کسی که باور خود را به پایه‌ای  رسانده دوست داشتن خداوند در مرحله اول ورسولش در مرحله دوم از هر چیزی برایش برتر است، پیامبرصلی الله ما را هدایت و راهنمایی نموده و از شب تاریک بدبختی به روز روشن خوشبختی رسانده است پس لازم است ما هم با تمام وجود خود ایشان را دوست بداریم که اگر اینگونه نباشد ما ارزش خوشبختی دنیا و قیامت خود را نمیدانیم.

وی اضافه کرد: بر این اساس پیامبر صلی الله فرموده‌اند هیچ کس از شما ایمانش کامل نیست مگر این که پیامبر را از خود و اولادش بیشتر دوست بدارد.

وی با بیان اینکه سه صفت  وجود دارد که اگر در هر کسی باشد لذت ایمان را می‌کشد، اظهار کرد: دوست‌داشتن خدا و رسولش، دوست‌داشتن دیگران به خاطر رضای خداوند و ترس دوری از دین سه ویژگی است که لذت ایمان را در انسان تقویت می‌کند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست