امام جمعه اهل سنت شهرستان بیجار:
مردم در بحث روئیت ماه رمضان حزب‌گرایی و احساسات فردی را دخیل نکنند
امام جمعه اهل سنت شهرستان بیجار گفت: در بحث روئیت ماه از هر گونه حزب‌گرایی و احساسات فردی و گروهی بپرهیزید.

به گزارش شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کردستان، ماموستا لقمان محمدیان در خطبه‌های نماز جمعه این هفته به موضوع علم و دانشی که خداوند به انسان‌ها عطا کرده پرداخت و اظهار کرد: بالغ بر ۸ میلیون جاندار در زمین زندگی می‌کند که یک میلیون و دویست هزار نوع آنها در خشکی و بقیه در آب هستند.
وی تصریح کرد: بر اساس آمار دانشمندان حدود هشت میلیارد از مخلوقات خدا در زمین هستند و حالا ما باید بدانیم انسان چه امتیاز و برتری بر دیگر مخلوقات دارد.
امام جمعه اهل سنت شهرستان بیجار خاطرنشان کرد: خداوند انسان را بهترین و برترین مخلوقات معرفی نموده است که این تنها به خاطر بندگی و سجده بردن انسان از خدا نیست چرا که مخلوقات دیگری هم هستند که خداوند را عبادت می‌کنند.
ماموستا محمدیان گفت: وقتی خداوند انسان را خلیفه خود در زمین قرار داد فرشتگان گفتند پروردگارا آیا موجوداتی خلق می‌کنید که در روی زمین خونریزی و کشتار کنند و ما عبادت کنندگان مخلص تو هستیم، پس معلوم است که برتری انسان بر دیگر مخلوقات فقط به عبادت و تسبیح نیست و به دلیل علم و دانشی که خداوند به انسان عطا کرده است.
وی با بیان اینکه خداوند تبارک و تعالی تمام دانش‌ها، بینش و آگاهی‌ها را به انسان آموخته است، گفت: انسان در زندگی خود به وسیله علم و دانش به شکوفایی می‌رسد.
امام جمعه اهل سنت شهرستان بیجار در ادامه با اشاره به فرا رسیدن ماه مبارک رمضان و آماده کردن خود برای عبادت خالصانه در این ماه خطاب به حاضرین گفت: در بحث روئیت ماه از هر گونه حزب‌گرایی و احساسات فردی و گروهی بپرهیزید چون پیامبر اسلام فرموده ماه را ببینید روزه بگیرید و ماه را دیدید عید کنید.
ماموستا محمدیان عنوان کرد: امید است خداوند توفیق عبادت و بندگی را به همه ما بدهد تا بتوانیم از برکت و رحمت ماه رمضان استفاده کنیم.
ماموستا محمدیان ضمن دعای خیر برای تمام مسلمانان جهان، گفت: امیدواریم به برکت لطف و رحمت الهی مشکلات و نابسامانی‌ها در کشورهای اسلامی رفع و زمینه توسعه و اقتدار هرچه بیشتر این دین الهی در جهان تحقق پیدا کند.
وی اضافه کرد: امروز دشمنان تمام توان خود را برای ایجاد شکاف و تفرقه در بین مسلمانان به کار بسته‌اند و همدلی مسلمانان در مباحث مختلف موجب ناامیدی و یاس دشمنان خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست