امام جمعه اهل سنت شهرستان قروه:
مردم در راستای همیاری سیل‌زدگان گام بردارند/ کمک‌ها از طریق کانال‌های معرفی شده ارسال شود
امام جمعه اهل سنت شهرستان قروه گفت: همه مردم باید در راستای همیاری و همدلی با سیل‌زدگان گام بردارند و کمک‌های خود را از طریق صندوق‌های کمیته امداد و هلال احمر به دست سیل‌زدگان برسانند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیر خانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت، از کردستان ماموستا نوری در خطبه‌های نماز جمعه این هفته مسجد جامع قروه با اشاره به بارندگی‌های اخیر و بجا آوردن شکر خداوند متعال برای این بارش‌ها، اظهار کرد:‌ جان باختن تعدادی از هم وطنان بر اثر سیل‌ اخیر را به تمام ملت ایران تسلیت می‌گویم و برای بازماندگان آنان صبر و بردباری را از درگاه خداوند متعال مسئلت می‌کنم.
وی افزود: همه مردم باید در راستای همیاری و همدلی با سیل‌زدگان گام بردارند و کمک‌های خود را از طریق صندوق‌های کمیته امداد و هلال احمر به دست سیل‌زدگان برسانند.
امام جمعه اهل سنت شهرستان قروه اضافه کرد: زحمات شبانه روزی و بی‌دریغ ستاد بحران شهرستان قروه در چند روز اخیر قابل تقدیر است.
ماموستا نوری در ادامه از فضلیت‌های ماه مبارک رجب به بزرگترین رویداد این ماه که سفر معنوی معراج پیامبر اکرم(ص) است گریزی است، خاطرنشان کرد: این سفر واقعه‌ای بسیار مهم و ویژه است، چرا که خداوند متعال آخرین فرستاده خود را به مهمانیش دعوت کرد.
وی اضافه کرد: خداوند در این سفر یک شبه برخی آیات و نشانه‌های خود را به ایشان نشان داد و نمازهای پنجگانه را برای حضرت رسول(ص) و امتش به عنوان ارمغان سفر به ایشان اعطا کرد.
امام جمعه اهل سنت شهرستان قروه تصریح کرد:‌ از بزرگی این واقعه بزرگ برپایی دو رکعت نماز جماعت به امامت پیامبر(ص) برای مابقی پیامبران الهی قبل از خود است.
ماموستا نوری در بخش دیگری از سخنان خود به بیان اهمیت توبه پرداخت و بیان داشت: توبه کردن از گناه دارای اهمیت زیادی است، چراکه خداوند متعال می‌فرمایند به وسیله توبه و استغفار به طرف خداوند باز می‌گردید.
وی به بیان داستانی از حیات حضرت رسول و صحابی گرانقدر ایشان اشاره کرد و گفت:‌ ابو لبابه به خاطراشتباهی که مرتکب شد خود را در مسجدالنبی به ستونی بست و بیان کرد.
به گفته امام جمعه اهل سنت شهرستان قروه، خدا آیه‌ای در باب بخشش من نازل نکرد خود را باز نخواهم کرد و اینگونه بود که بعد از سه وحی بر قلب مبارک پیامبر(ص) نازل گشت و توبه ابولبابه مورد قبول واقع شد.
ماموستا نوری تص

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست