امام جمعه اهل سنت ایرانشهر:
مردم دنیا باید از شیخ زکزاکی حمایت کنند/ نیجریه باید بدون اتلاف وقت این عالم بزرگوار را آزاد کند
امام جمعه اهل سنت ایرانشهر گفت: باید جهان اسلام و تشکلات اسلامی و غیر اسلامی حمایت خود را از این عالم بزرگوار اعلام کنند تا دولت نیجریه وی را هر چه زودتر آزاد کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت مولوی عبد الصمد دامنی در گفت و گو با خبرنگار پهره بیان کرد: یک انسان را نباید به خاطر مذهب، دین، عقیده اش زندانی کرد همه انسان ها دارای ارزش و احترام هستند.

وی افزود: شیخ زکزاکی انسانی اهل دین، مسلمان، تحصیل کرده و دارای شخصیت مذهبی است نباید به خاطر عقایدش در زندان باشد و مورد ظلم واقع شود ما این عمل آن ها را محکوم می کنیم.

این مدرس حوزه علمیه اهل سنت ایرانشهر تصریح کرد: حکومت نیجریه باید دید و رویه ای که نسبت به علماء و اندیشمندان اسلامی و شیخ زکزاکی دارد را تغییر دهد و بدون اتلاف وقت و در کوتاه ترین زمان نسبت به آزادی این عالم بزرگوار اقدام کنند.

دامنی با تاکید بر ضرورت آزادی فوری شیخ زکزاکی از زندان، اذعان کرد: از مردم دنیا می خواهیم در حمایت از شیخ زکزاکی به پاخیزند و در مقابل دفتر سازمان ملل فریاد آزادی شیخ زکزاکی را سرداده و تشکلات اسلامی و غیر اسلامی نیز عمل غیر انسانی حکومت نیجریه را محکوم کنند تا علاوه بر آزادی این عالم بزرگوار دیگر شاهد چنین اقدامات ننگینی از سوی هیچ دولت و کشوری نباشیم.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست