امام جمعه دهگلان:
مردم سیل‌زدگان کشور را فراموش نکنند/ کمک به هم‌نوعان رسالتی شرعی است

به گزارش دبیر خانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کردستان، ماموستا عنایتی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در مسجد جامع دهگلان ضمن محکوم کردن اقدام سفیهانه دولت ترامپ علیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران اظهار کرد: این اقدام نابخردانه رئیس جمهور آمریکا باعث همدلی بیشتر مسلمانان در برابر این قضیه خواهد شد.

وی اضافه کرد: یهود و مسیح در طول تاریخ دشمن اسلام بوده‌اند و اگر به قرآن کریم نگاه کنیم در سوره مبارکه بقره به همین موضوع اشاره شده است.

وی با بیان اینکه این کینه و دشمنی یهودیان قبل از رسالت و تولد حضرت محمد (ص) وجود داشته و ثابت شده است، گفت: متاسفانه عده‌ای دست به دامان یهود و مسیح شدند و دست ازاسلام برداشته‌اند که این مایه تاسف است.

امام جمعه دهگلان اضافه کرد: قوم یهود به تعبیر قرآن کریم در هر عصر و زمانی مخالفت خود را با اسلام و مسلمانان ابراز داشته‌اند که صفحات تاریخ گواه و شاهدی بی‌طرف بر این مدعا است.

ماموستا عنایتی افزود: بازماندگان قوم بنی‌اسرائیل درآغاز بعثت نبی مکرم اسلام (ص) دست به دشمنی و عداوت زدند که قرآن مجید از آنان  به عنوان سر سخت‌ترین دشمن مسلمانان یاد می‌کند.

وی در ادامه به بحث سیل اخیر اشاره کرد و از مردم نوع دوست شهرستان دهگلان درخواست کرد که برای رفع مشکل سیل‌زدگان در مناطق مختلف کشور که وظیفه شرعی و انسانی برای همه است در حد توان وسایل و لوازم زندگی و مصالح ساختمانی را برای آنان فراهم کنند.

وی از نیروهای زحمت‌کش نظامی و انتظامی شهرستان و پلیس آگاهی برای دستگیری سارقین ناشناس که اقدام به سرقت از افراد زیرپوشش کمیته امداد و بهزیستی شهرستان و همچنین دستگیری سارقان سیم‌های برق فشار قوی تقدیر کرد.

امام جمعه دهگلان در فراز دیگری از خطبه‌های نماز جمعه این هفته به بحث آفات زبان اشاره کرد و گفت: خداوند و رسول خدا (ص) در همین رابطه بارها به انسان هشدار داده‌اند که از فتنه و آفات زبان به دور باشند.

ماموستا عنایتی به حدیثی از حضرت محمد (ص) در همین مورد هم گریزی زد و گفت: به نقل از ابن سعید خدری آمده «روزی در خدمت پیامبر بودم ایشان فرمودند هر وقت انسان روز خود را شروع می‌کند تمام اعضا و جوارح به زبان می‌گویند از خدا بترس و حق ما را رعایت کن چونکه ما وابسته به تو هستم و به واسطه تو به بهشت یا جهنم می‌رسیم.

وی تصریح کرد: حضرت محمد(ص) در حدیثی دیگری فرمودند زبان انسان گاهی اوقات انسان را بلند و رفیع و زمانی او را در مسیر انحراف قرار می‌دهد و بواسطه همین زبان انسان سعادتمند و یا به تباهی می‌رسد.

وی افزود:‌ خداوند در قران خطاب به انسان‌ها می‌فرماید« غیبت کردن همنوع مانند آن است که انسان گوشت برادر مرده خود را بخورد و این گناه نیز به واسطه زبان انجام می‌شود که انسان باید مواظب زبان و صحبت کردنش باشد که مبادا با این کارها اعمال خود را تباه نکند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست