امام جمعه مریوان:
مردم فنداسیون سال جدید را با احسان و نیکوکاری ببندند/ مسئولان به فکر رفع مشکلات اقتصادی مردم باشند
امام جمعه مریوان گفت: مردم فنداسیون ورود به سال جدید را با احسان و نیکوکاری ببندند تا شاهد رفع مشکلات اقتصادی جامعه باشیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت ، ماموستا مصطفی شیرزادی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در مسجد جامع مریوان با تبریک ۲۲ اسفند سالروز تأسیس بنیاد شهید در سال ۱۳۵۸ را به همه ملت ایران به ویژه خانواده معظم شهدا، جانبازان و ایثارگران اظهار کرد: امنیت امروز ایران از برکات ایثار و از خودگذشتگی جامعه ایثارگران در کشور است.

وی تصریح کرد: مردم شهید پرور مریوان همواره ثابت کرده‌اند که پشتیبان نظام هستند و امیدواریم با تغییر و تحولاتی که در سیستم مدیریتی شهرستان صورت گرفته شاهد رفع مشکلات موجود با همت و تلاش بیشتر مسوولان باشیم.

ماموستا شیرزادی با اشاره به اهمیت صله رحم از دیدگاه دین اسلام، گفت: در آخرین جمعه سال ۱۳۹۷ قرار داریم که اگر خداوند امانت عمر را نزد ما نگهدارد وارد سال جدید می‌شویم.

وی خاطرنشان کرد: چند صباحی بیشتر تا تحویل سال باقی نمانده است باید از این بازه زمانی استفاده و با سر زدن به اقوام و خویشان کدورت‌ها را خاتمه دهیم.

امام جمعه مریوان اضافه کرد: خداوند تبارک و تعالی به تمامی اعمال ما حاضر و ناظر است و تمام انچه را از خوب و بد انجام داده باشیم در کتاب اعمالمان محفوظ و روزی به آن رسیدگی خواهد شد.

ماموستا شیرزادی توبه و بازگشت از گناهان را مورد تاکید قرار داد و گفت: باید از فرصتی که در این دنیا داریم به نحو ساختن قیامت استفاده کنیم.

وی با بیان اینکه همه بیاید فنداسیون و شناژ سال تازه را با احسان و کار خیر پی‌ریزی کنیم، گفت: برادران در حق خواهر خود مهربان و تا می‌توانید با والدینتان به نیکی رفتار کنید.

وی اضافه کرد: مکارم اخلاق را باید داشته و زندگی و محل زندگی خود را از فساد حفظ نمائیم تا آیندگان ما نیز جز افراد متدین باشند.

امام جمعه مریوان با بیان اینکه باید قدر نعماتی که خداوند به ما داده است را بدانیم، گفت:  الگوگیری از افراد متدین و صالح باید به فرهنگی در جامعه تبدیل شود و اگر کسی از ما دیندار تر است تلاش کنیم از او الگوبرداری کنیم.

ماموستا شیرزادی توجه به حفظ حجاب و عفاف را از دیگر دستورات دین اسلام دانست و گفت: امروز برخی‌ مدعیان حقوق بشر برهنگی را نوعی کلاس و حجاب را عقب افتادگی می‌داند نباید از یاوگویی‌های آنها هراسی به دل راه دهیم.

وی اضافه کرد: ما به عنوان پیروان دین اسلام و امت رسول الله باید مطابق فرمایش خدا و رسولش حرکت کنیم که توجه به حجاب و عفاف از تاکیدات مهم این دین الهی است.

وی با بیان اینکه همه ما روزی به سوی خدا باز می‌گردیم و رستگارترین ما باتقواترینمان خواهند بود، گفت: آنکس که برای مردم منفعت بیشتری داشته نزد خداوند محبوب‌تر است.

امام جمعه مریوان به مشکلات اقتصادی و فشارهایی که از این ناحیه بر مردم وارد شده اشاره کرد و گفت: در این شرایط باید بیشتر به فکر فقرا و نیازمندان باشیم و با حمایت از آنها آخرت سعادتمندانه‌ای را برای خود بسازیم.

ماموستا شیرزادی در بخش پایانی خطبه‌های نماز جمعه این هفته ضمن دعوت مردم به نه گفتن به چهارشنبه سوری، گفت: بیاید هزینه‌های زیادی را که برای شادی‌های زودگذر صرف خرید مواد محترقه می‌کنیم برای رفع بخشی از مشکلات افراد نیازمند هزینه کنیم.

وی خاطرنشان کرد: در طول سال‌های گذشته آسیب‌های زیادی از این ناحیه به مردم وارد شده که امسال باید مانع این اتفاقات تلخ شویم.

امام جمعه مریوان افزود: والدین بجای خرید وسایل آتش‌بازی که قیمتشان چندین برابر هم شده است، دست فرزند خود را گرفته و توسط آنها این  پول را به فقیر و نیازمندان بدهند و با این کار یک فرهنگ درست را در جامعه نهادینه کنند.

وی اضافه کرد: ماموستا ها و هیئت امنای مساجد باید فقرای محله خود را شناسایی و نسب به حمایت از آنها با استفاده از کمک‌های مردمی اقدام کنند.

فهرست