امام جمعه مسجد جامع شهرک بهاران مریوان:
مردم مناطق سیل‌زده به شدت نیازمند حمایت‌ مردم و مسئولان هستند

به گزارش دبیر خانه شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کردستان، ماموستا ملا سید علی حسینی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در مسجد جامع شهرک بهاران مریوان با اشاره به سیل اخیر در برخی نقاط کشور اظهار کرد: قسمت‌هایی از مشکلات ناشی از وقوع سیل را از طریق رسانه‌ها مشاهده و بخشی را نیز نمی بینیم، اما آنچه که می‌بینیم واقعاً نگران کننده است.

وی اضافه کرد: هموطنانمان در مناطق سیل‌زده تمام زندگی خود را از دست داده‌اند و امروز به شدت نیاز به کمک‌های همه جانبه از سوی مردم دارند.

وی ضمن دعوت از همه مردم برای کمک به سیل‌زدگان گفت: این اتفاقات امتحان و آزمایشی الهی است که خداوند همه ما را به لحاظ صبر و ایثار و از خودگذشتگی با آنها امتحان می‌کند.‌

امام جمعه مسجد جامع شهرک بهاران مریوان اظهار کرد: دین اسلام دین رحمت و شفقت است و پیامبر ما نیز پیامبر رحمت و رحمه للعالمین است و ما نیز باید با الگوگیری از این پیامبر مهربانی در راستای کمک به همنوعانمان در حد توان ورود پیدا کنیم.

ماموستا حسینی اضافه کرد: در زمان رسول‌الله(ص) این نوع کمک رسانی وجود داشته است و افرادی فقیری خدمت رسول الله(ص) رسیده و درخواست کمک نمودند رسول الله(ص) با دیدن قیافه آنان، بسیار متأثر شده و به اصحاب فرمودند اینان مستحق هستند و باید یاری شوند.

وی افزود: هر کس هر چه توانست کمک نمود از خرما تا لباس که به نیازمندان بخشیده شد، پیامبر(ص) از اینکه اصحابش چنین به یاری نیازمندان می‌شتابند بسیار خرسند بودند.

امام جمعه مسجد جامع شهرک بهاران مریوان اذعان داشت: مردم باید در حد توان خود کمک نمائید.

ماموستا حسینی به اشاره به تروریستی قراردادن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از سوی آمریکا گفت: اولاً کفر به هیچ  تعهد و پیمانی پایبند نیست؛ یهودیان مدینه بارها با رسول الله(ص) پیمان بسته و بعد عمل نمی‌کردند.

وی اذعان کرد: از همان موقع یهود و نصارا نسبت به اسلام غرض دارند و طبعاً نباید از دشمن انتظار خیر داشت.

وی افزود: هر ایرانی از مسئول و غیر مسوول اگر انتظار خیری از سوی آمریکا داشته باشد سخت در اشتباه است.

امام جمعه مسجد جامع شهرک بهاران مریوان با اشاره به خدمات سپاه، همانند حراست از کشور و خدمت به مردم، گفت:‌ این اقدام آمریکا واقعاً ظلمی بزرگ است و همه آن را محکوم می‌نمایند.

ماموستا حسینی در ادامه با اشاره به  دو حدیث از رسول‌الله(ص) گفت: احادیث زیادی از آن حضرت نقل شده است، ابوهریره( رض) از رسول الله(ص) نقل کرده:« بشتابید به سوی انجام عمل صالح که شرایطی پیش می‌آید که فرصت انجام عمل صالح را از شما می‌گیرد، همانند تاریکی شب که همه جا را در بر می‌گیرد و انسان راه را گم می‌کند، طوری می‌شود که انسان صبح از خواب بیدار می‌شود، مسلمان اما هنگام عصر که به خانه می رود کافر شده است.»

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست