امام جمعه کامیاران
مردم و مسئولین با حمایت از تولیدات داخلی با قاچاق کالا و ارز مبارزه کنند
امام جمعه کامیاران گفت: مردم و مسئولین باید با حمایت از تولیدات داخلی و خرید اجناس ایرانی با قاچاق کالا و ارز مبارزه کنند تا جوانان این مرزبوم بیکار نشوند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از  کردستان، ماموستا قربانی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در مسجد جامع کامیاران با اشاره به رویدادهای ناگوار و تلخ در دوران انقلاب اسلامی اظهار کرد: رویدادهای ناگوار و تلخی در هفته دوم تیرماه در طول دوران انقلاب اسلامی و دفاع مقدس روی داده است.
وی اضافه کرد: بر همین اساس ششم تیرماه به عنوان سالگرد بمباران شیمیایی سردشت نام‌گذاری شده است.
وی با بیان اینکه نیروهای بعث عراق در سال ۶۶ اقدام به بمباران کردن چند شهر کردند، گفت: هنوز هم آثار مخرب این عمل ناهنجار در روح و جسم جانبازان وجود دارد و جمعی زیادی نیز به شرف شهادت نائل آمدند.
امام جمعه کامیاران تصریح کرد: دوازدهم تیرماه سالگرد حمله ددمنشانه ناوگان آمریکا به هواپیمای مسافربری جمهوری اسلامی ایران در آبهای خلیج فارس ایران است که منجر به شهادت عده‌ زیادی از هموطنان عزیزمان از جمله چهل کودک شد.
ماموستا قربانی با بیان اینکه این جنایت بزرگ را آمریکایی که ادعای حقوق بشر دارد انجام داد، اظهار کرد: جنگ‌هایی که در سوریه و غیر سوریه شکل گرفت نیز حاصل توطئه های آمریکای جنایتکار است.
وی در ادامه با اشاره به برگزاری کنگره مشاهیر کرد گفت: چند روز گذشته کنگره مشاهیر کرد در استان برگزار شد که این کنگره دارای محاسن و معایبی بود.
امام جمعه کامیاران اذعان داشت: برگزاری چنین کنگره هایی برای ما بسیار خوب است، اما مشاهیر کرد ما در استان فقط چند نفر موسیقی دان و یا هنرمند خواننده نیستند ما علماء فاضلی داریم که اگر در جهان اسلام بی‌نظیر نباشند کم نظیر هستند چرا اسمی از علماء، شعراء و ادبا و نویسندگان برده نشد.
ماموستا قربانی اضافه کرد: ملت ما در سازمان پیشمرگان مسلمان کرد شهداء و بزرگان زیادی داشتیم که همه آنها بخاطر این آب و خاک جان خود را تقدیم و ایثار و از خودگذشتگی کردند اما نامی از اینها برده نشده است.
وی با بیان اینکه حتی از خانواده‌های هیچ کدام از این شهدا در این مراسم تجلیل نشد، عنوان کرد: اینها برای ما افتخار هستند چرا که در راه دفاع از دین و سرزمین فدا شده‌اند.
وی تصریح کرد: ما علماء و شعرا و ادبا زیادی داشته‌ایم که کوچکترین آنها حضرت مولوی کرد بوده است.
ماموستا قربانی در خصوص سالروز فرمان مقام معظم رهبری در زمینه مبارزه با قاچاق کالا و ارز اظهار کرد: قاچاق کالا و ارز برای هرکشوری مضر و زیانبار است و علاوه براین فرصت‌های شغلی زیادی از دست می‌رود.
وی اضافه کرد:‌ مردم و مسئولین باید با حمایت از تولیدات داخلی و خرید اجناس ایرانی با قاچاق کالا و ارز مبارزه کنند تا جوانان این مرزبوم بیکار نشوند.
وی اظهارداشت: در فصل گرما هستیم و مردم نیز به سفر و سیر و سیاحت می‌روند که امیدواریم در حراست از مراتع و جنگل‌ها دقت کافی داشته باشند.
وی خاطرنشان کرد: مردم در صورت مشاهده هرگونه آتش‌سوزی مراتب را در کوتاه‌ترین زمان ممکن به گروه‌های حریق اظفاء و یا دهیاری‌ها منطقه اطلاع دهند.
وی همچنین با اشاره به صفات ایماندارن گفت: ایمانداران واقعی کسانی هستند که وقتیکه ذکر و یاد خدا می‌شود قلب‌های آنها به لرزه می‌افتد و از خدا می‌ترسند و وقتیکه آیات خدا بر آنها تلاوت می‌شود ایمان آنها زیاد می شود و به خدا توکل می‌بندند.
وی اذعان داشت: کاشفی (رض) یکی از علماء بزرگ می‌فرماید مسلمانان به برکت تلاوت قرآن نور یقین در باطن آنها ظاهر می‌شود و عبادت در وجود آنها آشکار می‌شود.
وی اظهار کرد: متاسفانه امروز کسانی هستند که وقتیکه قرآن خوانده می‌شود مثل یک داستان و یا یک حکایت به آن توجه دارند در صورتیکه شنونده نیز مانند گوینده مثل هم ثواب می‌برند.
به گفته وی، یکی دیگر از علماء بنام سدی در اوصاف گناهکاران می‌فرماید اگر کسی گناه کند و به او بگویند چرا این گناه را انجام دادی قلبش به لرزه می‌افتد پس مومنان کامل کسانی هستند که به خدا توکل و کارهای خود را به خدا بسپارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست