امام جمعه دیواندره
مردم و مسوولان نسبت به رفع مشکلات سیل‌زدگان هم‌صدا شوند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت، ماموستا مرادی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در مسجد جامع دیواندره با بیان اینکه متاسفانه در آغازین روزها سال جدید شاهد مصیبت دیگری برای ایران اسلامی بودیم، اظهار کرد: وقوع سیل در شمال کشور مردم استان‌های گلستان و شیراز و چند شهر دیگر از کشورمان را دچار مشکل کرد.
وی خاطرنشان کرد: همانطور که رهبر معظم انقلاب اسلامی این مصیبت را تسلیت گفتند ما نیز خود را در این غم شریک می‌دانیم و امیدواریم دیگر شاهد چنین وقایع تلخی نباشیم.
وی افزود: حضرت رسول (ص) می‌فرماید: «خدایا این باران، باران رحمت قرار بده و ما را از باران عذاب حفظ و از بلاهای آسمانی و زمینی حفظ کند».
امام جمعه دیواندره خواستار حمایت همه مردم از سیلزدگان شد و گفت: امیدواریم با تلاش مسوولان و حمایت‌های مردم خیر و نوعدوست کشور شاهد رفع بخشی از مشکلات مردم در این دیار باشیم.
ماموستا مرادی افزود: خدا در سوره اسراء به حرمت معراج حضرت رسول (ص) اشاره و این سوره را به سه اسم «اسراء، اّسراء و بنی‌اسرائیل نام برده است.
وی خاطرنشان کرد: خداوند ‌در آیه اول این سوره می‌فرماید «پاک و منزه است آنکه شب روی کرد به عبد خود محمد(ص) مسافرت شبانه انجام داد از مسجدالحرام تا مسجد الاقصی تا نشانه‌های که دلیل اثبات وجود حقانیت خدا را نشان دهد».
وی با بیان اینکه اسراء یعنی شب و معراج یعنی وسیله عروج، گفت: اهل تشیع معتقد بر مبعث هستند که مبعث به معنی روزی است، که پیامبر(ص) ابلاغ رسالت را دریافت فرموده‌اند.
امام جمعه دیواندره با بیان اینکه حادثه معراج در شرایطی بود که دعوت اسلام در میان پیروزی و فشار به شدت پیش می‌رفت، گفت: این اتفاق بزرگ در سالی که به نام سال حزن پیامبر(ص) مشهور است صورت گرفته سالی که پیامبر مکرم اسلام دو عزیز خود را از دست داده بود.
ماموستا مرادی اضافه کرد: خداوند در این شرایط پیامبر(ص) را به معراج دعوت کرد تا این ناراحتی و غم و اندوه از قلب مبارک آن حضرت پاک شود.
وی با بیان اینکه ابوبکر صدیق نخستین کسی است که معراج حضرت را باور کرد، گفت: معراج حضرت رسول(ص) در تمام کتاب‌های آسمانی مورد اشاره قرار گرفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست