امام جمعه شهرک بهاران مریوان:
مردم کردستان پیشتازی خود را در حمایت از سیلزدگان نشان دهند
ماموستا فایق رستمی  در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در مسجد جامع شهرک بهاران مریوان گفت: ایمانداران با حضور در مسجد درس محبت را از پروردگارشان فرامی‌گیرند درسی که هیچ دانشگاهی نتواسته به انسان‌ها بیاموزد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت،از کردستان ماموستا فایق رستمی  در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در مسجد جامع شهرک بهاران مریوان از مسجد به عنوان بزرگترین دانشگاه و مرکز راز و نیاز با خدا نام برد و اظهارکرد: همه معادن و خزائن زمین و دیگر کرات آسمان با هم به اندازه مسجد که مکان راز و نیاز است نزد خداوند ارزش ندارد.

وی اضافه کرد: ایمانداران با حضور در مسجد درس محبت را از پروردگارشان فرامی‌گیرند درسی که هیچ دانشگاهی نتواسته به انسان‌ها بیاموزد.

امام جمعه شهرک بهاران مریوان خاطرنشان کرد:  در جلد یازده صفحه ۷۴ تفسیر طبری که یکی از معتبرترین تفاسیر است آمده «هنگامی که مسلمانی فوت می‌کند، آسمان و زمین برایش گریه می‌کنند و جایی که محل سجده آن مسلمان است گریه می‌کند.

ماموستا رستمی با بیان اینکه به مفاد آیات ذیل از سوره دخان زمانی که فرعون و همراهانش غرق شدند زمین و آسمان بخاطر مرگ آنها گریه نکردند، گفت:  « نه آسمان بر آنها گریست و نه زمین و نه به آنها مهلتی داده شد(۲۹) ما بنی اسرائیل را از عذاب ذلتبار نجات بخشیدیم(۳۰) از فرعون، که مردی متکبر و از اسرافکاران بود.(۳۱). سوره دخان».

 وی گفت: در حدیث داریم که چهل شب آسمان و زمین برای فوت ایمانداری ناراحت می‌شود و این نشان از ارزش و جایگاه مومنین نزد پروردگار است.

ماموستا رستمی در ادامه با اشاره به سیل اخیر در برخی نقاط کشور گفت: بیائید و با خود فکر نمائیم اگر ما دچار آتش‌سوزی یا گرفتار سیل شویم چه انتظار از سایر هموطنانمان داریم؟

امام جمعه شهرک بهاران مریوان اضافه کرد: امروز هم گرفتار شدگان در سیلً چشم براه کمک هموطنان خود هستند.

ماموستا رستمی با بیان اینکه امروز خیلی از نقاط کشوراز خراسان شمالی و گلستان تا لرستان و اهواز گرفتار سیل شده‌اند، گفت: فردی را دیدم که چند عدد گوجه فرنگی در دست داشت و گفت: امروز سیل‌زگان در استان‌های سیلزده دست یاری به سوی مردم دراز کرده و این وظیفه همه ما است که برای کمک به آنها تلاش کنیم.

وی گفت:‌مردم کردستان همواره نشان داده‌اند که در کمک و یاری دادن دیگران پیشتاز بوده و در این راستا سنگ تمام می‌گذارند.

وی با اشاره به حمایت‌های مردم کردستان از زلزله‌زدگان در استان کرمانشاه گفت:‌امروز هم مردم سیل زده به یاری ما احتیاج دارند و همه مردم و مسوولان باید در این راستا تمام توان و تلاش خود را بکار بگیرند.

امام جمعه شهرک بهاران مریوان در ادامه با اشاره به آغاز سال نو و سفرهای نوروزی گفت:‌ جا دارد از همه مردم مهمان‌نواز استان کردستان بویژه مردم مریوان بخاطر رسم مهمان نوازیشان تقدیر کنیم.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست