امام جمعه اهل‌سنت ارومیه:
مردم کمک‌های خود را برای طرح «هر مسجد یک خانه» اختصاص دهند
امام جمعه اهل‌سنت ارومیه گفت: مردم کمک‌های نقدی خود را برای اجرای طرح« هر مسجد یک خانه» اختصاص دهند چون اگر کمک‌ها به صورت عمومی و همگانی باشد، خسارات سیل جبران می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت به نقل از خبرگزاری تقریب از ارومیه، ماموستا عبدالقادر بیضاوی در آیین عبادی سیاسی نماز جمعه اهل سنت ارومیه، نمازگزاران را به رعایت تقوای الهی و دوری از محرمات دعوت کرد و با تاکید بر لزوم وحدت در جوامع اسلامی افزود: اتحاد و وحدت موضوعی که تمامی مسائل را در نظر می‌گیرد.

وی تصریح کرد: بی‌شک اگر جماعت مسلمین با یکدیگر اتحاد و وحدت داشته باشند در مقابل دشمنان ولو اینکه بسیار قلیل باشند پیروز می‌شوند همانطور که در قرآن کریم و نیز با توجه به سفارش نبی‌مکرم اسلام(ص) که فرمود، در مورد مسائل دین، اختلاف‌نظر نداشته باشید.

امام جمعه اهل‌سنت ارومیه بیان کرد: بی‌تردید اتحاد و همبستگی سبب سعادت و خوشبختی بشری و شکست کفار و استکبار جهانی می‌شود بنابراین مسلمانان در همه حال باید اتحاد خود را حفظ کنند.

وی در ادامه به حادثه سیلاب امسال اشاره کرد و گفت: متاسفانه در این حادثه، بسیاری از هم‌وطنان منازل مسکونی و اراضی کشاورزی خود را از دست دادند و بنابراین مردم نوع‌دوست کشورمان برای جبران خسارات باید به آنان کمک کنند.

بیضاوی بیان کرد: مردم نباید کمک‌های نقدی خود را برای اجرای طرح« هر مسجد یک خانه» دریغ کنند چون اگر کمک‌ها به صورت عمومی و همگانی باشد، ضرر و زیان و خسارات سیل جبران می‌شود اما اگر مردم بی‌تفاوت باشند، دولت به تنهایی از عهده این کار برنمی‌آید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست