شناسه خبر: 52822

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=52822

بسته ویژه خبری؛
مروری بر خطبه‌های نماز جمعه اهل سنت کشور در جمعه‌ی گذشته
مروری بر گزیده‌ای مهم از خطبه‌های نماز جمعه اهل سنت کشور در جمعه ی هفته گذشته

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شواری برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت، گزیده‌ای مهم از خطبه‌های نماز جمعه اهل سنت در برخی از نقاط کشور تهیه و در قالب یک بسته خبری تنظیم گردیده است که در این بسته شاهد گزیده‌ی سخنان و خطبه‌های امام‌جمعه‌های اهل سنت ۸۸ نماز جمعه هستیم. گفتنی است این بسته خبری در حال تکمیل بانک اطلاعاتی خود هست و امید است در روزهای آتی شاهد مخابره اخبار نماز جمعه‌های سایر شهرستان‌های اهل سنت کشور نیز باشیم.

گزیده‌ی خطبه‌های نماز جمعه‌ی اهل سنت کشور به تفکیک شهرستان به شرح ذیل است:

 

امام جمعه سنندج:

امنیت و اقتدار در ایران به اوج خودرسیده است/انتخابات تجلی‌گاه مردم‌سالاری دینی در ایران است

ماموستا فایق رستمی با بیان اینکه اتحاد مردم موجب شد که حکومت ۲۵۰۰ ساله ظلم در کشور ریشه‌کن و انقلابی بر پایه اسلام و ارزش‌های دینی تشکیل شود، گفت: انصاف نیست بگوییم در طول چهل سال از پیروزی انقلاب کاری انجام نشده است.

 

خطیب جمعه اهل سنت خواف:

امنیت مهمترین رکن در هر اجتماعی است

مولوی ابراهیم باهیئت گفت: نادان، کسی است که آخرت را به خاطر دنیا و مقام دنیا تباه کند، و نادان‌تر از آن، کسی است که آخرت را به خاطر دنیای دیگران تباه کند.

 

امام جمعه و جماعت هاشم آباد ارومیه:

قرآن کریم چگونه از رفتار مردم نسبت به نماز بحث میکند

ماموستا محمد سلیم آویشی گفت: خدایا کسی که نماز را نمیخواند هدایت بده وکسی که گاه گاه میخواند نیرو بده که کامل بخواند وکسی که اهل نماز است ثبات را ببخش .

 

خطیب جمعه ریگو هرمزگان:

سردار سلیمانی، سفیر صلح و وحدت

شیخ عبدالصمد معتمدنیا اظهار کرد: امنیت، اقتدار و توان نظامی و دفاعی از جمله قدرت ها و نعمت های کشور و نظام جمهوری اسلامی ایران است.

 

امام جمعه اهل سنت روستای کهنه جلگه:

انقلاب اسلامی ایران همان انقلابی است که در آن دوباره سنت و اسلام زنده شد

آخوند محمد خادمی با اشاره به فرارسیدن ایام الله دهه فجر و چهلم و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران اظهار داشت: در ایام دهه فجر قرار داریم و این روزها همان روزهای است که ۴۱ سال پیش مردم بر شاه تا دندان مسلح پیروز شدند این انقلاب همان انقلابی است که دوباره سنت و اسلام زنده شد که این انقلاب جمهوری اسلامی است و حکومت مردم بر مردم است و راه روش این حکومت نه از شرق و نه غرب دستور می گیرد بلکه از روش اسلام دستور می گیرد.

 

امام جمعه موقت سقز:

انقلاب اسلامی ملت ایران را به ملتی آزاده تبدیل کرد/معامله قرن طرحی محکوم به شکست است

ماموستا ملاانور آدمی گفت: انقلاب اسلامی ملت ایران را به ملتی آزاده تبدیل کرد و به جهانیان نشان داد که این مردم دست هر متجاوزی را از خاکشان کوتاه خواهند کرد.

 

خطیب جمعه اهل سنت روستای یکه سعود:

خداوند انسان را در مقابل کمبودها امتحان می کند

آخوند گلدی رستگاری اظهار داشت: خداوند متعال انسان را در بهشت خلق می کند و راضی هم نیست که به آن زجر و عذاب دهد و در مقابل آن شیطان را خلق می کند که دشمن انسان است در موقع خلق انسان به آدم و حوا می فرماید که از فلان میوه نباید بخورید ولی آدم و حوا دچار لغزش می شود و از میوه ممنونه می خورد و این باعث اخراج او از بهشت می شود.

 

امام جمعه اهل سنت شاهین دژ:

زنان باید حضرت فاطمه را الگوی خود قراردهند

ماموستا احمد ویسی گفت: زنان باید او را الگو قراردهند. چرا پیامبر  اسم فاطمه را انتخاب کردند چون حضرت فاطمه دچار آتش جهنم نمی شوند.

 

امام جمعه اهل سنت بیجار:

بازی کودکانه معامله قرن قبل از مرگ ترامپ به نفع جبهه مقاومت پایان می‌رسد

ماموستا لقمان محمدیان اظهار کرد‌: امسال در حالی دهه فجر انقلاب اسلامی را سپری می‌کنیم که عزممان برای ساختن ایران قوی به برکت جوشش خون‌های مطهر شهدای مقاومت جزم و انگیزه‌هایمان برای برپا کردن ارکان و ساختار‌های تمدن نوین اسلامی در منطقه و جهان مضاعف است.

 

خطیب جمعه روستای بلندو بندرعباس:

توکل بر خدا تنها راه برون رفت از مکر شیطان است

شیخ نیما احمدی گفت: خداوند تنها راه برون رفت از مکر شیطان و عدم تسلط او را پیروی از احکام الهی و ایمان به خداوند و توکل بر خودش میداند.

 

امام جمعه بوئین بانه:

دین اسلام بر اساس وعده الهی در جهان حاکم خواهد شد

ماموستا عبدالرحمن صالح زاده با بیان اینکه براساس وعده الهی دین اسلام بر جهان حاکم خواهد شد، گفت: با کشتن و زندانی کردند و رنج رساندن به مسلمانان نور دین خاموش نخواهد شد.

  

خطیب جمعه اهل سنت پارسیان هرمزگان:

دهه مبارک فجر ، یادآور رشادتها ، همدلی ها، اتحاد و همبستگی همه آحاد جامعه می باشد

شیخ احمد خنجی گفت: دهه مبارک فجر ، یادآور رشادتها ، همدلی ها، اتحاد و همبستگی همه آحاد جامعه بوده و مسئولین بایستی با الهام از فرمایشات مقام معظم رهبری در راستای خدمت هر چه بیشتر به مردم گام بردارند.

 

امام جمعه موقت شهرک بهاران مریوان:

مردم از دولت به خاطر وجود برخی مشکلات گلمند هستند/مسئولان در راستای رفع مشکلات گام بردارند

امام جمعه موقت شهرک بهاران مریوان گفت: امروز  مردم از دولت به خاطر وجود برخی مشکلات گلمند هستند و مسئولان باید با رفع مشکلات زمینه رضایتمندی مردم را فراهم سازند.

 

امام جمعه اهل سنت نقده:

در انقلاب اسلامی یکی از مهمترین اهداف آن احقاق حق مظلومین بود

ماموستا مامد کلشی نژاد ضمن تبریک و تهنیت به مناسبت چهل یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی آنرا انقلابی بی بدیل درتاریخ معاصرخواند و گفت: در انقلاب اسلامی یکی از مهمترین اهداف آن احقاق حق مظلومین بود که امام فرمود بایستی تحقق ببخشد.

 

امام جمعه قروه:

مقدمه دوم در گام دوم انقلاب پیاده‌سازی پیش‌فرض‌ها و محورهای اصلی انقلاب است/تقسیم جهان به دو قطب اسلام و استکبار

ماموستا عابدین رستمی با بیان اینکه ترقی و رشد و انجام گام های بعدی انقلاب اسلامی با آغاز گام دوم شکل می‌گیرد خاطر نشان کرد: یکی از پیش فرض‌های انقلاب این است و امام راحل فرمودند ۲۲ بهمن آغاز انقلاب اسلامی بود و هنوز مسیر برای پیروزی انقلاب اسلامی ادامه دارد.

 

خطیب نماز جمعه اهل سنت مسجد جامع میناب هرمزگان:

انقلاب اسلامی به دنبال آزادی از یوغ مستکبران بود

شیخ جاسم کامیاب با اشاره به اینکه اکثر انقلاب ها و انسان های بزرگ خواستار آزادی هستند، افزود: انقلاب عصر ما به دنبال آزادی و خروج از سلطه ی طاغوت شکل گرفت.

 

امام جمعه اهل سنت روستای چاه طوس خنج:

فقر، ریشه ی بسیاری از معضلات و ناهنجاری ها است

شیخ عبدالمجید غنی پور اظهارداشت: فقر، ریشه ی بسیاری از معضلات و ناهنجاری ها است/ هر موجود زنده ای برای تداوم حیات، به «امنیت» و «عدم گرسنگی» نیاز دارد

 

خطیب جمعه اهل سنت گچین هرمزگان:

پیشرفت مدارس و مساجد اهل سنت از دستاوردهای مهم انقلاب اسلامی است

شیخ محی الدین موذن‌زاده ضمن تبریک به مناسبت فرا رسیدن سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی خطبه‌های این هفته خود را به بیان دستاوردهای انقلاب اسلامی اختصاص داد.

 

امام جمعه سروآباد:

طرح معامله قرن طرحی شیطانی برای ضربه زدن به اسلام است

ماموستا سید عبدالقادر حسینی با تبریک دهه فجر و آغاز چهل و یکمین بهار انقلاب اسلامی اظهار کرد: ملت ایران قبل از پیروزی انقلاب اسلامی زیر چکمه ظلم و ستم رژیم طاغوت بود، رژیمی دست نشانده آمریکای جنایتکار، اما انقلاب اسلامی استقلال و آزادی را برای ملت ایران به ارمغان آورد.

 

خطیب جمعه بندر پل هرمزگان:

شرکت در انتخابات واجب شرعی است

شیخ حسین بازماندگان در پایان ضمن دعوت نمازگزاران به شرکت در راهپیمایی ۲۲ بهمن که نماد عزت و اقتدار ملت بوده، اضافه کرد: شرکت در انتخابات واجب شرعی و نتیجه آن ثواب اخروی است.

 

امام جمعه اهل سنت دهنو گله دار:

هدف از «معامله قرن»، تامین امنیت اسرائیل است

شیخ مصطفی مرادی بیان داشت: شاید برای شما سوال پیش بیاید که چرا می گویم این طرح، سیاستی شیطانی است چون وقتی این طرح را مطالعه می کنیم، ظاهر زیبایی دارد و ترامپ در تلاش برای ایجاد صلح و میانجیگری بین اسرائیل و فلسطین است اما وقتی به عمق آن نگاه می کنیم تمام این امتیازات به نفع اسرائیل است؛ به عبارت دیگر، امنیت اسرائیل مهم است.

 

امام جمعه موقت بوکان:

مشکل معیشتی مردم ما بخاطر خوی ددمنشانه کفار  است

ماموستا محمد صا لح حاجی هاشم آبادی اظهار داشت: انقلاب اسلامی ایران علیرغم کارشکنی استکبار شرق وغرب در راس آن شیطان بزرگ آمریکا در همه عرصه ها موفقیت های بزرگی کسب کرده است.

 

خطیب نماز جمعه روستا نره بندر خمیر هرمزگان:

گام های موفقیت یک شخص مومن، نماز و تغییر نحوه تفکر است

شیخ محمد پسند خطیب با بیان اینکه گام های موفقیت یک شخص مومن، نماز و تغییر نحوه تفکر است، گفت: تغییر تفکر به نسبت خود ،تغییر تفکر به نسبت دیگران، تغییر تفکر به نسبت علم و دانش ، تغییر تفکر به نسبت احساس مسئولیت کردن در جامعه، چهار مرحله ی تغییر در تفکر است.

 

امام جمعه نلاس سردشت:

امنیت،عزت،استقلال از دستاوردهای انقلابی بوده که پدران و بزرگان ما چهل ویک سال پیش انقلاب کردند

ماموستا خدر رحیمی بیان داشت: رژیم دست نشانده پهلویی را ساقط کردند وحکومت دینی را جایگزین نمودند ،این انقلاب اسلام را از منزوی نجات داد وبا رای ۹۸/۲ درصد در تایخ ۱۲ فروردین ۱۳۵۸ به استقلال آزادی جمهوری اسلامی رای دادند

 

امام جمعه دهگلان:

انقلاب اسلامی تاثیرگذارترین پدیده سیاسی و اجتماعی عصر حاضر است

اموستا عبدالسلام محمدی به موضوع مسئولیت و مدریت در اسلام اشاره و اظهار کرد: خداوند متعال در قرآن کریم در باب نحوه مدیریت و نحوه تعامل مسؤل و مدیر با مردم و یا هر شخصیکه به نحوی بعنوان مؤظف به کاری گمارده می‌شود این است که باید دارای اخلاق نیکو، تواضع و وفروتنی باشد و بال محبّت و مودّت را برای مؤمنانی که از او پیروی می‌کنند بگستراند.

 

خطیب نماز جمعه روستای بهرستان گله دار فارس:

کارهای خیر، انسان را در برابر فتنه ها حفظ می کند

شیخ حسین طاهری بیان داشت: رسول الله در حدیثی می فرماید: «نسبت به انجام اعمال صالحه اقدام کنید قبل از اینکه فتنه هایی همچون پاره های شب تاریک ظاهر شوند (فتنه ها آنقدر خطرناک هستند) که شخص مومنانه وارد صبح می شود و شب کافر می شود یا اینکه شب انسان مومنی است و روز کافر می شود. چنین شخصی دین خود را در برابر چیز ناچیزی از متاع دنیا می فروشد.»

 

امام جمعه بانه:

کاندیداها اخلاق انتخاباتی خود را رعایت کنند/ کاندیداها به مردم وعده دروغ ندهند

ماموستا کریمی با بیان اینکه حضور حداکثری در انتخابات موجب حل مشکلات بین‌المللی می‌شود، اذعان کرد: دوم اسفند ماه انتخابات مجلس را در پیش داریم، کاندیداها اخلاق انتخاباتی خود را رعایت کنند و به مردم وعده دروغ ندهند.

 

امام جمعه اهل سنت خاش:

حضور پرشور مردم در انتخابات نقشه های شوم دشمنان را خنثی می کند

مولوی شهنوازی گفت: اهمیت دادن به شعارها در دولت و کاندیداهای انتخابات مجلس مطالبه ای عمومی بوده و در چهل و یک سال از عمر انقلاب موضوع و مطالبه مهم مردم خاش در خصوص تامین آب شرب محقق نشده که امیدواریم در مجلس این مهم پیگیری شود تا آب شرب سالم و بهداشتی برای مردم تامین گردد و مردم از مصرف این آب اسیدی و غیرقابل شرب که برای حیوانات هم خطر دارد، راحت شوند.

 

امام جمعه اهل سنت جزیره شمالی بوشهر:

امانت داری و وفای به عهد از اوصاف مؤمنان است

شیخ حمزه کردی ابتدا به اوصاف مؤمنان در قرآن اشاره کرد و سپس مردم را به حضور پرشور در راهپیمایی ۲۲ بهمن دعوت نمود. در پایان نیز طرح معامله قرن را محکوم و مختوم به شکست برشمرد.

 

خطیب جمعه اهل سنت روستای گهردو هرمزگان:

انتخابات مصداق مشورت نظام با مردم است

شیخ علی ماهیگیر در جمع نمازگزاران جمعه گفت: انتخابات مصداق مشورت نظام با مردم و نماد تناصح و نصحیت پذیری مردم و اولی الأمر از همدیگر است

 

خطیب جمعه روانسر:

راهپیمایی ۲۲ بهمن تیر خلاصی بر قلب دشمنان است

ماموستا ملاسید محمد محمدی با تاکید بر مشارکت گسترده مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن افزود: برای خنثی کردن توطئه های در هم تنیده دشمنان، حضور حداکثری مردم بسیار حساس و ضروری است.

 

خطیب جمعه بندر کنگ:

به کاندیداهای فریبکار رای ندهید

شیخ مسعود راهبر، با اشاره به سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی، اظهار کرد: همگان را بحضور در راهپیما یی بیست ودو بهمن دعوت میکنیم  و این حضور مردم مهر تایید بر نظام اسلامی واعلام برائت از استکبار واستعمار است.

 

امام جمعه اهل سنت ایرانشهر:

حضور در انتخابات وظیفه شرعی و قانونی هر ایرانی است

مولوی عبدالصمد کریم زایی اظهار داشت: مردم باید به انتخاب و تعیین سرنوشت خود و کشور حساسیت داشته باشند و انتخاب آنان از روی تفکر، تامل و منطق باشد.

 

خطیب جمعه اهل سنت شهرستان بستک هرمزگان:

بیانیه گام دوم انقلاب بر محور اخلاق و معنویات است

شیخ سید محمد یوسف حسینی نژاد گفت: بیانیه گام دوم که توسط رهبری فرزانه تدوین شده، بر محور اخلاق و معنویات است که امروزه باید برای احیای آن تلاش کنیم.

 

امام جمعه اهل سنت نخل غانم:

راهپیمایی ۲۲ بهمن نمایش عزت و قدرت ایران اسلامی‌ است

شیخ محمد کوزه‌گر اظهارداشت: إن شاءالله با حضور یکپارچه در راهپیمایی بیست ودوم بهمن و چهل ویکمین فجر و بهار پیروزی، دشمنان را از خیال باطل و ضربه زدن به ملت ایران اسلامی مایوس می‌کنیم.

 

خطیب جمعه اهل سنت بندرعباس:

شیوع کرونا در چین نشان داد انسان‌ها در اوج قدرت هم ضعیف هستند‌

شیخ محمد سروری گفت: یک بیماری ناشناخته(کرونا) اکنون پرجمعیت‌ترین کشور جهان و یکی از قدرت‌های اقتصادی جهان را وادار به شکست کرده و این نشان می‌دهد انسان در اوج قدرت باز هم موجودی ضعیف است.

 

امام جمعه اهل سنت کرمانشاه:

حضور حداکثری مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن برای هر ایرانی ضروری است

ماموستا ملامحمد محمدی به جشن‌های چهل و یکمین‌ سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اشاره کرد و حضور حداکثری مردم در راهپیمایی۲۲ بهمن را برای هر ایرانی لازم دانست و گفت: مردم اهل سنت امسال نیز در این گردهمایی باشکوه حضور پررنگی خواهند داشت.

 

امام جمعه اهل سنت هرمز:

انتخابات از دستاوردهای انقلاب اسلامی است

شیخ گلزاری گفت: انتخابات یکی از دستاوردهای انقلاب اسلامی است و مردم با حضور پرشور و دشمن شکن در انتخابات این دستاورد را حفظ و اقتدار کشور را به جهانیان نشان دهند.

 

خطیب جمعه بندر لافت هرمزگان:

صدقه جاریه یکی از عوامل نجات دهنده انسان، پس از مرگ است

شیخ سید احمد پوازی خطبه را در ابتدا با ذکر فانی بودن همه موجودات زنده  بجز پروردگار جهانیان شروع کرده و با توجه به آیات قرآن مجید همه را نسبت به یاد آوری مرگ متذکر شد.

 

امام جمعه اهل سنت چاه مبارک:

راهپیمایی ۲۲بهمن پاسخ محکمی بر دشمنان انقلاب و استکبار جهانی است

شیخ ابراهیم مقدسی بیان داشت: به‌پاس خدمات انقلاب و حفظ استقلال و آزادی مردم همیشه درصحنه و انقلابی با حضور باشکوه در راهپیمایی دشمن‌شکن بار دیگر پاسخ کوبنده به دشمنان انقلاب و استکبار جهانی خواهند داد.

 

امام جمعه اهل سنت سیراف:

امام‌جمعه اهل سنت سیراف مردم را به حضور یکپارچه در راهپیمایی ۲۲ بهمن دعوت کرد

شیخ حسین افروز بیان داشت: روز سه‌شنبه ملت قدردان انقلاب در صفوف به هم فشرده و منسجم در راهپیمایی ۲۲ بهمن با همه قومیت‌ها، شیعه و اهل‌ سنت شرکت می‌کنند و بار دیگر بر حفظ آرمان‌های امام و رهبری و شهدا تأکید و تصریح خواهند کرد.

 

خطیب جمعه اهل سنت روستای هیرو استان هرمزگان:

حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن و انتخابات خنثی کننده نقشه های شوم دشمن است

شیخ سلیمان سپیدکار گفت: حضور پرشور مردم در انتخابات و راهپیمایی ۲۲ بهمن تمام توطئه ها و نقشه های دشمن را خنثی و بر ملا می کند.

 

خطیب جمعه اهل سنت دشتی هرمزگان:

قائل شدن به نحسی و شومی برخی ایام و یا برخی انسانها، امر ضد دینی بوده و آدمی را دچار وسوسه و پریشانی می کند

شیخ عبدالعزیز دریایی گفت: : هیچ انسان و یا مخلوقی نمی تواند نحس و بدیُمن باشد، قائل شدن به نحسی و شومی برخی ایام و یا برخی انسانها ، امر ضد دینی بوده و آدمی را دچار وسوسه و پریشانی می کند.

 

خطیب جمعه اهل سنت بندر گروگ هرمزگان:

همگام بودن با مقام معظم رهبری و مسئولین نظام شرط موفقیت است

شیخ محمد ملاحی گفت: همگام بودن با مقام معظم رهبری و مسئولین نظام و حفظ وحدت در جامعه اسلامی شرط موفقیت است.

 

امام جمعه اهل سنت خارگ:

هدف از شریعت تحقق حیات طیبه است

شیخ احمدرضا کنعانی گفت: همه‌ فرایض، احکام، تکالیف، واجبات، پرهیز از گناهان و احکام اجتماعی و فردی، همه مقدمه‌ برای حیات طیبه و پاکیزه است.

           

خطیب جمعه بندر لنگه:

وحدت عامل پیروزی انقلاب اسلامی بود

شیخ بهجت گفت: وحدت و یکپارچگی مردم و مبارزات سیاسی آنها و داشتن رهبری بی نظیر بود که به نیروی قدرتمندی برای سرنگونی رژیم پهلوی تبدیل شد.

 

امام جمعه اهل سنت روستای حصارچه:

انقلاب اسلامی ایران، امنیت و اقتدار خود را مرهون خون شهداییست که جان خود را در این راه فدا کردند

آخوند محمد پروانه با اشاره به فرارسیدن چهل و یکمین سالروز پیروزی شکوهمندانه انقلاب اسلامی ایران اظهار داشت: امنیت امروز ایران مرهون خون همه شهدایی است که به خاطر پاسداری از انقلاب و اسلام جان خود را فدا کردند.

 

امام جمعه اهل سنت روستای «چاه محمدحاجی» گله دار فارس:

به برکت انقلاب، ایرانی آباد و مقتدر داریم

شیخ مصطفی محمودی گفت: یکی از مشکلات جامعه امروزی، بی توجهی به آفات زبان است/ به برکت انقلاب، ایرانی آباد و مقتدر داریم

 

امام جمعه ربط سردشت:

بدون تردید خداوند معرفی شده ی قرآن وسنت رسول الله است

ماموستا عثمان یوسفی اظهارداشت: خدایی که به تمام هستی وازجمله انسان ها و به ویژه مؤمنان و بندگان صالح رحمت بی کران دارد. چنان که درقران کریم امده  است . ربنا وسعت کل شی ء رحمه وعلما

 

امام جمعه اهل سنت روستای تازه یاب:

انقلاب اسلامی ایران حاصل تلاش ها و مجاهدت های رهبر کبیر انقلاب و مجاهدان راه حق است

آخوند عبدالله خوش نظر با تبریک یوم الله دهه مبارکه فجر اظهار داشت: این انقلاب به ساده گی به دست ما نرسیده که به سادگی از دست دهیم این انقلاب با زحمات رهبر کبیر انقلاب و مردمان غیور و دیندار آن زمان از دست رژیم پهلوی به جمهوری اسلامی گرفته شد

 

امام جمعه اهل سنت مشهدریزه:

مردم مثل گذشته عاشق انقلاب خود هستند

مولوی عبدالکریم علی بایی گفت: مردم با حضور پرشور در راهپیمایی ۲۲بهمن مشت محکمی بر دهان دشمنان کشور،‌ اسلام و انقلاب خواهند زد.

  

خطیب نماز جمعه اهل سنت روستای سوزا قشم هرمزگان:

انتخابات، رقم زدن سرنوشت هر جامعه است

شیخ احمد اسلامی بیان داشت: بیشتر مشکلات خانوادگی و اجتماعی مانند قتل و جرح و ضرب و طلاق به دلیل کنترل نکردن خشم است.

 

امام جمعه اهل سنت گله دار:

برخی از کشورهای اسلامی، فلسطین را به بهای اندکی فروختند

شیخ مصطفی نوری گفت: برخی از کشورهای اسلامی، فلسطین را به بهای اندکی فروختند/ همه در انتخابات شرکت کنند/ فرزندان مان را به حفظ قرآن تشویق کنیم

 

خطیب نماز جمعه اهل سنت روستای چهچکور هرمزگان:

ناکامی دشمن با حضور گسترده مردم در ۲۲ بهمن ماه

شیخ طیب چمردانی نژاد ضمن قرائت سوره عصر بیان داشت: طبق سوره عصر اساس حرکت درست انسان ها بسوی کمال و سعادت در دنیا و آخرت، در گرو اصلاح بینش است.

 

خطیب نماز جمعه اهل سنت روستای چاه ماخور بندرخمیرهرمزگان:

تربیت فرزند صالح، صدقه جاریه است

شیخ سهراب باقری بیان داشت: توجه به کودکان به عنوان نسل آینده و حضور آنان در مساجد از مهمترین مسائل تربیتی است.

 

امام جمعه اهل سنت تایباد:

امسال راهپیمایی ۲۲ بهمن ماه به خاطر وقایعی که در کشور و در جهان رخ داده است از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

مولوی غلام نبی توکلی گفت: استکبار جهانی در سالی که گذشت از تمام توان خود در برهم زدن امنیت منطقه استفاده کرد و دشمنی خود با مسلمانان جهان را به اثبات رساند.

  

خطیب نماز جمعه اهل سنت روستای کناردان سیریک هرمزگان:

ادای دین خود نسبت به انقلاب با راهپیمایی در ۲۲ بهمن ماه

شیخ علی معلمی به بیان هر یک از معاملات از طریق ربا، غرر و الجهاله و الخداع و التغریر پرداخت و در پایان تاکید کرد: از همه ی مردم دعوت می شود تا در راهپیمایی ۲۲بهمن شرکت کنند و دین خود نسبت به انقلاب ادا کنند.

 

امام جمعه اهل سنت بیرجند:

حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن اقتدار ملت ایران را به نمایش می گذارد

مولوی غلام حیدر فاروقی گفت: اهمیت حضور ما در این راهپیمایی بسیار زیاد است، لذا می بایست با تمام توان در این راهپیمایی شرکت کنیم و همراهی و همگامی خود را با نظام و انقلاب ثابت نماییم.

 

امام جمعه اهل سنت تربت جام:

حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن ماه وظیفه همه ماست

مولوی شرف الدین جامی الاحمدی گفت: این وظیفه ملی و مذهبی ماست تا باحضور چشمگیر در راهپیمایی ۲۲ ماه ، دشمنان اسلام و انقلاب را نا امید کنیم.

  

امام جمعه اهل سنت روستای باغ لارستان:

خیر و شر از ازل بوده و در تقابل با یکدیگر قرار دارند

شیخ هدایت ا… رحمانی اظهارداشت: خیر و شر از ازل بوده و در تقابل با یکدیگر قرار دارند/ عاقبت مکر و نیرنگ به ضرر خود نیرنگ کننده تمام می شود

 

طیب نماز جمعه اهل سنت روستای گز سیریک هرمزگان:

صرف وقت در کارهای پسندیده  نشانه عاقلان است

شیخ عباس پیردادی صرف وقت در کارهای پسندیده  نشانه عاقلان و دوری از اتلاف وقت و سخنان بیهوده را عادت خداشناسان دانست.

 

امام جمعه اهل سنت اسدیه:

ملت ایران می بایست وظیفه خود را در مقابل اسلام و انقلاب انجام دهند

مولوی سید احمد عبداللهی گفت: حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن ماه وظیفه هر ایرانی است. راهپیمایی امسال می بایست باشکوه تر از همیشه برگزار شود.

 

خطیب نماز جمعه اهل سنت روستای فتویه بستک هرمزگان:

شرکت در انتخابات وظیفه و تکلیف دینی است

شیخ طیب خنجی شرکت در انتخابات را وظیفه و تکلیف دینی دانست و تاکید کرد: از همه ی برادران و خواهرانی که به سن قانونی رسیده اند و می توانند رای بدهند دعوت می شود تا در این انتخابات شرکت نمایند و به کاندید مورد نظر خود رای دهند.

 

امام جمعه اهل سنت روستای کال شهرستان لامرد:

مردم در انتخابات شرکت کنند

شیخ  سید عدنان حسینی بیان داشت: دستور خدا بر این است که امانت را به امانت دار بسپارید/ مردم در انتخابات شرکت کنند/ به حزب و گروه رای ندهید

 

خطیب نماز جمعه اهل سنت روستای دفادری قشم هرمزگان:

عفت و حیا لازمه ی زندگی فردی و اجتماعی

شیخ محمدنبوی راد با اشاره به انواع عفت در اعضاء و جوارح انسان افزود: لازم است انسان مومن و مسلمان در همه اعضا و جوارح و ابعاد زندگی؛ چشم ،گوش،دست ،پا، گفتار،رفتار، در خانه و خانواده و جامعه  عفت و حیا داشته باشد.

 

امام جمعه سردشت:

بر مردم لازم است توانایی خود را به مشت محکمی تبدیل و در راهپیمایی ۲۲ بهمن بر دهان آمریکای جنایتکار بزنند

ماموستا محمد واوی اظهارداشت: یکی از دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران به زیر کشیدن نظام دیکتاتوری و همچنین بصیرت افزایی مردم میباشد. انتخابات و حضور مردم نیز یکی دیگر از این دستاوردهای است که باید در آن حضور داشت

 

امام جمعه کامیاران:

پیشرفت‌های ایران بعد از انقلاب قابل توجه بوده است/ رسیدن به خودکفایی کامل در ابعاد مختلف علمی و پزشکی

ماموستا توفیق قربانی با اشاره به دست آوردهای انقلاب اسلامی  وگرامیداشت چهل ویکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اظهار کرد: چهل ویکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به رهبری بزرگ مرد تاریخ  حضرت امام خمینی(ره) را به تمام ایرانیان تبریک عرض می‌کنیم.

 

امام جمعه پیشکمر فراغی:

مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن حضور باشکوهی داشته باشند / حضور حداکثری در انتخابات جواب دندان شکنی به دشمنان است

آخوند محمد امین آدینه با بیان اینکه شرکت در انتخابات وظیفه شرعی و قانونی و ملی مردم است، گفت: حضور حداکثری در انتخابات جواب دندان شکنی به دشمنان اسلام از جمله آمریکا و اسرائیل است.

 

امام جمعه مریوان:

معامله قرن طرحی محکوم به شکست است/ قدس حق مسلمانان است

ماموستا مصطفی شیرزادی گفت: معامله قرن طرحی ضد ارزش‌های اسلامی است که به ازن خدا محکوم به شکست است.

 

امام جمعه گلیداغ:

مردم با حضور در پای صندوق های رای امنیت و آسایش را ارج نهند / دسیسه آمریکا و اسرائیل در معامله قرن به شدت محکوم است

آخوند عباس علیزاده گفت: مردم با حضور در پای صندوق های رای امنیت ملی و آسایش اجتماعی را که به برکت انقلاب اسلامی به وجود آمده است را ارج نهند.

 

امام جمعه موقت مسجد جامع بهاران سنندج:

عبادت و کسب علم موجب سعادتمندی انسان در دنیا و قیامت می‌شود

ماموستا سید زکریا حسینی اظهار کرد: برای نجات در دنیا و قیامت و راحتی روح باید در پناه خداوند مشغول طاعت و عبادات و تزکیه نفس باشیم.

 

خطیب جمعه اهل سنت روستای سلمه ای هرمزگان:

ریا شرک اصغر است

شیخ قلندری تصریح کرد: شرک به معنای شریک قائل شدن برای ذات باری تعالی بوده و کسی که برای خداوند شریک قائل شود مشرک است و چنین شخصی قابل آمرزش نیست.

 

امام جمعه پیرانشهر:

هر کسی غیر از دین اسلام را طلب کند در روز قیامت از ضررمندان است

ماموستا مصطفی محمودی اظهارداشت: همه پیامبران (علیهم السلام) قبل از خاتم النبیین (ص) در برابر اسلام تسلیم و به دین خود عمل نموده اند از جمله حضرت ابراهیم (ع) می فرماید من تسلیم فرمان پروردگارم ، حضرت نوح (ع) می فرماید به من دستور داده اند ازمسلمانان باشم ، حضرت یوسف (ع)می فرماید خدایا ما را مسلمان بمیران.

 

امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس:

دل بستگی به ظواهر دنیایی مانع اصلی ایمان به خدا انجام امور خیر و شایسته است

آخوند عبدالکریم جاور ضمن دعوت مردم به اعمال و رفتار خداپسندانه نسبت به یکدیگر اظهار داشت: این دوره و دنیا همه ی زندگی ما نیست و روزی باید پاسخگوی اعمال خود باشیم، پس بدنبال رضایت ا… و دعای خیر مردم باشید.

 

امام جمعه اهل سنت مسجد جامع فاروق اعظم بخش اسالم:

امام جمعه اهل سنت بخش اسالم در خطبه های نماز جمعه از نمازگزاران برای شرکت در راهپیمایی یوم الله۲۲ بهمن دعوت نمود

حجت الاسلام تاج الدین برزکوهی با اشاره به در پیش بودن یوم الله ۲۲ بهمن، همه مردم و نمازگزاران را برای شرکت در راهپیمایی آن روز بزرگ دعوت نمود.

 

خطیب جمعه اهل سنت روستای گوین بندر خمیر هرمزگان:

سن کودکی زمان مناسب تربیت دینی فرزندان

شیخ ابراهیم بوبر ضمن تبریک فرارسیدن ایام مبارک فجر و گرامیداشت یاد و خاطر شهدایی که جان خود را در راه اسلام فدا کردند، اظهار داشت: مقوبه تربیت فرزند مبحثی بوده که از سنین کودکی باید به آن اهتمام ویژه داشت.

 

امام جمعه دهستان بیلری شهرستان خاش:

شرکت در راهپیمایی ۲۲ بهمن به عنوان یک بحث از منظر شرعی و دینی لازم است

مولوی محمدکریم میربلوچ  گفت: یکی از موضوعات بسیار مهم و حیاتی علی الخصوص در این برهه ی بسیار حساس، بحث شرکت در راهپیمایی ۲۲بهمن است

 

امام جمعه مسجد فاروق اعظم روستای ۸ شهریور:

ﺍﺗﺤﺎﺩ ﻭ ﺍﻧﺴﺠﺎﻡ ﺍﺯ ﻣﻬﻢﺗﺮﯾﻦ ﻋﺎﻣﻞ ﭘﯿﺮﻭﺯﯼ ﻣﻠﺖ ﺍﯾﺮﺍﻥ ﺩﺭ ﻣﻘﺎﺑﻞ ﺩﺷﻤﻨﺎﻥ است

مولوی دادالله گمشادزهی گفت: ﺩﺷﻤﻨﯽ ﺁﻣﺮﯾﮑﺎ و غربی ها ﺑﺎ ﻣﻠﺖ ﻭ ﻧﻈﺎﻡ ﺟﻤﻬﻮﺭﯼ ﺍﺳﻼﻣﯽ ﺍﯾﺮﺍﻥ ﭘﺎﯾﺎﻧﯽ ﻧﺪﺍﺭﺩ، ﺯﯾﺮﺍ ﺳﺮﺩﻣﺪﺍﺭﺍﻥ ﺁﻣﺮﯾﮑﺎ، ﺍﯾﺮﺍﻥ ﺭﺍ ﻣﺎﻧﻊ ﺭﺳﯿﺪﻥ ﺑﻪ ﻣﻨﺎﻓﻊ ﻧﺎﻣﺸﺮﻭﻉ ﺧﻮﺩ ﺩﺭ ﻣﻨﻄﻘﻪ ﻣﯽ ﺩﺍﻧﻨﺪ.

 

امام جمعه مسجد مکی خاش:

۲۲ بهمن یادآور یکی از بزرگترین رخدادهای تاریخ ملت ایران است

مولوی عبدالحکیم عمرزهی گفت: ۲۲ بهمن یادآور یکی از بزرگترین رخدادهای تاریخ ملت ایران است، پس برماست که این روز فراموش ناشدنی را پاس و گرامی بداریم.

 

امام جمعه اینچه برون:

انقلاب اسلامی نشات گرفته از قرآن کریم است / خون سردار دلها و همراهانش دنیا را به خودش جذب کرد

آخوند مدد آقا هوشمند با اشاره به برکات انقلاب اسلامی گفت: انقلاب اسلامی ایران نشات گرفته از اسلام و قرآن کریم است که انقلابی بی نظیر در ایارن و جهان برقرار نمود.

 

امام جمعه اهل سنت وارده سرای اسالم :

برای دفاع از ارزش ها و آرمان ها باید در صحنه های انقلاب حضور پیدا کنیم

حجت الاسلام علی پورمحمدی با تاکید بر حضور مردم در صحنه های انقلاب، خاطر نشان کرد: دهه فجر و ۲۲ بهمن و انتخابات از صحنه های مهم انقلاب هستند که پیش رو داریم و مردم می بایست با حضور پر رنگ خود در آن دشمنان را از اهداف شوم خود نا امید نمایند.

 

خطیب نماز جمعه اهل سنت روستای بهمدی هرمزگان:

معامله قرن معامله ننگین است

مولوی گرگیچ بیان داشت: با استناد به روایت پیامبر (ص) « لا تُشَدُّ الرِّحَالُ إِلاَّ إِلَى ثَلاَثَهِ مَسَاجِدَ؛ الْمَسْجِدِ الْحَرَامِ وَ الْمَسْجِدِ  الأَقْصـَى وَمَسْجِدِی هَذَا» تصور برخی افراد مبنی بر اینکه که سرزمین فلسطین یک سرزمین عربی و متعلق به فلسطینی ها ست و بقیه ملل نسبت به آن وظیفه ای ندارند، تصور اشتباهی است.

 

امام جمعه ی مسجدتوحیدی زاهدان:

مردم حامی انقلاب اسلامی بوده و هستند

مولوی محمد اسفندفر بیان داشت: مردم حامی انقلاب اسلامی بوده و هستند. از زمان پیروزی انقلاب اسلامی، دشمنان اسلام و نظام اسلامی ساکت ننشسته و مشکلات زیادی برای ما ایجادکرده اند، ۸ سال جنگ را بر ما تحمیل کردند.

 

امام جمعه مهاباد:

حضور پرشور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن نمایش اقتدار و اتحاد است

ماموستا عبدالسلام امامی برحضور پرشور و بی نظیر مردم در راهپیمایی یوم الله بیست ودوم بهمن و انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی تاکید کرد

 

امام جمعه مسجد محمدیه تالش:

پیروزی انقلاب پیروزی خون بر شمشیر را ثابت می‌کند

حجت الاسلام حسین خانی پور ضمن تقدیر و تشکر از دفتر شعبه نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت گیلان به دلیل برگزاری آیین گرامی داشت دهه فجر در مسجد محمدیه تالش اظهار داشت: این روز ها یاد آور رشادت ها و ایثارگری های ملت ایران اسلامی برای رسیدن به آزادی و استقلال و نجات از ظلم و ستم رژیم طاغوت است.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست