امام جمعه موقت دهگلان:
مرگ در مفهوم قرآنی به معنای انتقال از مقامی به مقام دیگر است
امام جمعه موقت دهگلان با تاکید براینکه مرگ بعد از حیات واقعیتی انکار ناپذیر است، اضافه کرد: مرگ در مفهوم قرآنی به معنای انتقال از مقامی به مقام دیگر است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دبیرخانه شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از  کردستان، ماموستا محمدعلی کریمی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در مسجد جامع دهگلان اظهار کرد: مرگ پایان انسان نیست و انسان‌ها بعد از مرگ وارد زندگی جدیدی می‌شوند که بسیار متفاوت‌تر از زندگی دنیوی است.

وی با تاکید براینکه مرگ بعد از حیات واقعیتی انکار ناپذیر است، اضافه کرد: مرگ در مفهوم قرآنی به معنای انتقال از مقامی به مقام دیگر است.

به گفته وی، این بدان معناست که انسان با مرگ چیزی را از دست نمی‌دهد و یا اگر چیزی را از دست بدهد نسبت به آن چه به دست می‌آورد چیز باارزشی را از دست نداده است.

ماموستا کریمی به مرگ از دیدگاه دین اسلام پرداخت و عنوان کرد: از دیدگاه اندیشه و مکتب اسلامی مرگ تنها گذرگاه جهان غیب است، مرگ در حقیقت دریچه‌‏ای برای خروج از عالم خیال و ورود به جهان حقیقت است که شامل تمام جانداران می‌شود.

امام جمعه  موقت دهگلان اضافه کرد: قرآن کریم بر خلاف پندار کسانی که مرگ را فنا و نیستی می‌دانند بر بقای انسان پس از مرگ تأکید می‌کند و هرگز مرگ را نابودی تلقی نمی‌کند.

وی در پایان اذعان داشت: مرگ دنیوی، حالتی است که همه موجودات دنیا آن را تجربه می‌کنند، چراکه مرگ تنها مسیر بازگشت به سوی خداوند است.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست