شناسه خبر: 11398

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=11398

سرپرست فرمانداری مریوان:
مریوان در طول تاریخ مهد علم بوده است
سرپرست فرمانداری مریوان گفت: مریوان و سروآباد همیشه محل پرورش علمای بزرگ و مهد علم بوده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کردستان، ارتیکاس اقبال در مراسم معارفه مسئول جدید مرکز بزرگ اسلامی مریوان که با حضور حجت‌الاسلام منتظری مدیریت مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور و جمعی از مسوولان استانی و شهرستانی برگزار شد، اظهار کرد:‌ مریوان و سروآباد همیشه محل پرورش علمای بزرگ و مهد علم بوده است.

وی خاطرنشان کرد: اینکه این شهرستان مرزی از چنین سابقه ارزشمندی برخوردار است برای همه مردم این شهرستان و کل استان جای افتخار دارد.

به گفته سرپرست فرمانداری مریوان، مریوان محل زندگی و رشد علمای بزرگی است که در نهایت سادگی خدمات بزرگی را به دین مبین اسلام، مردم و حتی کل مسلمانان ارائه کرده‌اند.

اقبال عنوان کرد: به باور قلبی بنده به دلیل حضور این علمای بزرگوار در طول تاریخ در این منطقه با وجود بارش‌های فراوان شاهد هیچ اتفاق ناگواری در این شهرستان نبودیم و این بخاطر قدوم علمای بزرگ این منطقه است.

سرپرست فرمانداری مریوان خواستار توجه بیشتر به رفاه روحانیون و علمای دینی در این شهرستان شد و گفت: امیدواریم مرکز بزرگ در این راستا با بهره‌گیری از ظرفیت‌های مختلف بستر ارتقای رفاه و معیشت جامعه روحانیون را فراهم آورد.

اقبال در پایان از ماموستا حق پناه مسئول جدید مرکز بزرگ اسلامی مریوان به عنوان انسانی شریف، وارسته و صبور نام برد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست