شناسه خبر: 10219

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=10219

امام جمعه سقز
مسئولان به فکر رفع مشکلات اقتصادی باشند
امام جمعه سقز با بیان اینکه مسوولان به مسئله رفاه مردم توجه جدی‌تر داشته باشند، گفت: مسئولان به فکر رفع مشکلات اقتصادی باشند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از  کردستان، ماموستا سیدحسین حسینی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در مسجد جامع شهر سقز، با گرامی‌داشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی، بر تکریم خانواده معظم شهدا تاکید و اظهار کرد: امروز دشمنان در تلاش هستند تا انقلاب را از مردم ایران اسلامی بگیرند.
وی اضافه کرد: همواره اقدامات آنان به دلیل وحدتی که وجود دارد به شکست منجر شده است.
امام جمعه سقز افزود: باید همه تلاش کنند که ضمن ادامه این آرامش و امنیت، برای رفاه مردم هم تلاش شود و قیمت‌ اجناس را مهار کنند.
ماموستا حسینی گفت: اگر چه در حال حاضر منطقه و کشور امنیت و آرامش دارد اما باید مسوولان به مسئله رفاه مردم و مهار قیمت اجناس نیز توجه کنند.
وی در ادامه خطبه‌های نماز به برگزاری کنگره مشاهیر کُرد که در سنندج اشاره کرد و این اقدام را در پاسداشت کسانی که به این منطقه از ایران اسلامی در زمینه‌های مختلف خدمت کرده‌اند بسیار با ارزش بود.
امام جمعه سقز همچنین به فلسفه اقامه نماز از نگاه دین اسلام پرداخت و گفت: نماز ستون دین است و شرکت در آن موجب آرامش درون انسان و دوری او از هر گونه گناه می‌شود.
امام جمعه سقز با بیان اینکه نماز انسان را به خداوند نزدیک می‌کند، بر شرکت عموم مردم به ویژه جوانان در نمازهای جمعه و جماعت دعوت کرد.
ماموستا حسینی سپس به مسئله غیبت اشاره کرد و گفت: انسان مومن باید در صحبت‌هایش همواره مواظب زبانش باشد که موجب رنجش کسی و یا غیبت نشود.
وی در پایان تصریح کرد: خداوند بزرگ همواره مسلمانان را به راستی و درستی سفارش فرموده است و هر کسی که دستورات دینی را رعایت کند بی‌گمان رستگار هر دو جهان خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست