امام جمعه موقت شهرک بهاران مریوان:
مسئولان در راستای مقابله با گرانفروشی و رفع مشکلات اقتصادی حرکت کنند
امام جمعه موقت شهرک بهاران مریوان گفت: مسئولان در راستای مقابله با گرانفروشی و رفع مشکلات اقتصادی گام بردارند.

به گزارش شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کردستان، ماموستا سیدعلی حسینی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در مسجد جامع بهاران مریوان با گرامیداشت هفته سلامت اظهار کرد: در دین اسلام حفظ وجود از واجبات است.
وی افزود: حفظ سلامتی واجب بوده و اگر کسی آن را ترک کند مرتکب گناه می‌شود.
ماموستا حسینی در ادامه با اشاره به کنگره ۵۴۰۰ شهید استان کردستان گفت: شهدا با آگاهی از ریخته شدن خونشان تنها با هدف مقابله با دشمنان و حفظ انقلاب و ارزش‌های دینی و تمامیت ارضی در برابر دشمنان سینه سپر کرده و به شهادت رسیدند.
به گفته وی، برگزاری یادواره و کنگره شهدا به نوعی پاسداشت و زنده نگهداشت ارزش‌هاست و موجب دلگرمی خانواده‌های این عزیزان می‌شود.
وی با بیان اینکه شهدا نیازی به برگزاری این مراسمات ندارند و این ما هستیم که باید با برگزاری این مراسمات در راستای حفظ این ارزش‌ها گام برداریم، گفت: توجه به خانواده شهدا به عنوان وارثان اصلی این انقلاب رسالت تک‌تک افراد جامعه ایران اسلامی است و هر کس در حد توان باید در این زمینه گام بردارد.
امام جمعه موقت شهرک بهاران مریوان به افزایش سرسام‌آور قیمت برخی کالاها در خیابان‌ها اظهار کرد: مسوولان در راستای رفع مشکلات اقتصادی و مقابله با گران‌فروشی‌ها برنامه‌ریزی کاملی داشته باشند.
وی خواستار نظارت هرچه بیشتر مسوولان بر بازار شد و گفت: سپاه پاسداران به عنوان یک نیروی نظامی و مردمی جلوی برخی بی‌توجهی‌های مسوولان را بگیرند.
ماموستا حسینی در ادامه به روز زمین پاک اشاره کرد و افزود: زمین برای انسان است و باید در حفظ آن اهتمام جدی داشته باشیم.
وی اذعان کرد: در شرع در مورد طهارات و نظافت نکات مهمی آورده شده مثل آنکه انسان حق ندارد در جاده عبور و مرور مردم و زیر درختان میوه، محل تجمع و استراحت مردم رفع حاجت کند.
به گفته وی، اما امروزه امکانات زیاد است و انسان نباید محیط زیست خود را آلوده نماید.
ماموستا حسینی ادامه داد: همچنان که شستن چرک و آلودگی را می‌زداید گناهان قلب را آلوده و و دچار قسوت می‌کنند.
به گفته وی، با هر گناه نقطه‌ای بر قلب می‌نشیند که در نهایت با ارتکاب گناهان زیاد قلب تاریک و همجای آن پوشیده می‌شود.
وی اذعان کرد: نماز ملاقات با خداوند است و با نیت آوردن و شروع نماز درهای ملاقات باز می‌گردد.

وی با بیان اینکه مسجد مکان انتظار ملاقات با خداوند است، افزود: در هنگام سجده بین انسان و پروردگار فاصله‌ای نمی‌ماند و انسان بدون پرده در حضور خدای خویش است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست