شناسه خبر: 8662

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=8662

عضو شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت و امام جمعه پاوه:
مسئولیت‌های ما همه امانت‌اند
ماموستا دکتر قادری در دیداراعضای شورای تأمین، ریاست و کارمندان دادگستری و اعضای شورای اداری و شوراهای حل اختلاف و سردفتران اسناد رسمی پاوه با ایشان گفت: مسئولیت‌های ما همه امانت‌اند اگر امانت نمی‌بود نمی‌بایست هیچ مسئولی تودیع و هیچ کارمندی بازنشسته می‌شد. اگر ما به نحو احسن این امانت‌ها را ادا کنیم در جامعه ما مشکل خیلی کم خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر امام‌جمعه پاوه، روز شنبه ۹۸/۰۴/۰۱ اعضای شورای تأمین، ریاست و کارمندان دادگستری و اعضای شورای اداری و شوراهای حل اختلاف و سردفتران اسناد رسمی پاوه به مناسبت هفته قوه قضاییه در مسجد قبا با حاج ماموستا دکتر ملا قادر قادری دیدار کردند.

امام‌جمعه پاوه در این دیدار سخنانی ایراد و در آغاز سخنان خود تبرکاً به آیۀ ۵۸ سورۀ نساء «إِنَّ اللَّهَ یَأْمُرُکُمْ أَنْ تُؤَدُّوا الْأَمَانَاتِ إِلَى أَهْلِهَا وَإِذَا حَکَمْتُمْ بَیْنَ النَّاسِ أَنْ تَحْکُمُوا بِالْعَدْلِ إِنَّ اللَّهَ نِعِمَّا یَعِظُکُمْ بِهِ إِنَّ اللَّهَ کَانَ سَمِیعًا بَصِیرًا» اشاره کرد و گفت: خداوند در این آیه به مؤمنان امر می‌کند اماناتی را که در دست دارید به نحو احسن تسلیم صاحبانشان کنید و زمانی که قضاوت به شما واگذار شد، با عدالت برخورد نمایید. که خداوند هر آنچه را بیان می‌کنید و انجام می‌دهید می‌شنود و می‌بیند.

ماموستا دکتر قادری در ادامه افزود: مسئولیت‌های ما همه امانت‌اند اگر امانت نمی‌بود نمی‌بایست هیچ مسئولی تودیع و هیچ کارمندی بازنشسته می‌شد. اگر ما به نحو احسن این امانت‌ها را ادا کنیم در جامعه ما مشکل خیلی کم خواهد شد.

وی تصریح کرد: درواقع ما تحت دوربین مداربسته خداوند هستیم که هم ما را می‌بیند و هم حرف ما را می‌شنود.

امام‌جمعه پاوه سپس به دو پیام آیۀ ۵۸ سورۀ نساء اشاره نمود و گفت: در این آیه دو پیام مهم  امانت‌داری و عدالت و حفظ حقوق مردم مورد تأکید هستند که هر دوی آنها برای جامعه مؤثرند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به مشکلات ۳ سال ابتدایی نظام جمهوری اسلامی اشاره کرد و گفت: در سال ۵۸ شمال و جنوب بخصوص منطقۀ کردنشین ایران با مشکلات عدیده ای مواجه بود. در سال ۵۹ هم جنگ بر کشور ما تحمیل شد و از شمال تا جنوب مورد هجمۀ هواپیماها و موشک‌ها و توپ‌های دشمن بعثی قرار گرفت. سال ۶۰ هم که حرکت مذبوحانۀ منافقین در ترور شخصیت‌های مملکت شکل گرفت و دفتر حزب جمهوری اسلامی را منفجر و تعداد زیادی از دلسوزان و مخلصان نظام خصوصاً دکتر بهشتی را شهید کردند.

امام‌جمعه پاوه سال ۶۰ را سال خطرناکی برای جمهوری اسلامی دانست و گفت: در شب ۷ تیر سال ۶۰ بیش از ۷۰ نفر از نمایندگان مجلس، وزرا و معاونین شورای عالی قضایی به شهادت رسیدند.

وی با اشاره به نام‌گذاری هفته اول تیر به نام هفتۀ قوۀ قضائیه خاطرنشان کرد: از سال ۶۰ تاکنون هفته اول تیر به نام هفتۀ قوۀ قضائیه نام‌گذاری شده برای یاد کردن این شهدا و دلجویی از خانواده‌های این عزیزان و در حقیقت بیان این مطلب که مردم ایران قبل از هر کشوری مورد ترور و اعمال تروریستی قرار گرفته‌اند؛  حال آمریکا با قلدری ما را تروریست معرفی می‌کند غافل از آنکه ما ۳۸ سال پیش مورد ترور قرار گرفته‌ایم.

عضو شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت و امام جمعه پاوه در ادامه به سرنگونی پهباد پیشرفته آمریکا توسط سپاه پاسداران اشاره کرد و گفت: همچنان که در خطبۀ جمعه عرض کردم، مجدداً عرض می کنم آفرین بر آن شیرمردانی که این هواپیما را ساقط کردند؛ بدون تردید امریکا در صدسال گذشته به‌ اندازه دو روز گذشته در دنیا زیر سئوال نرفته و سرخورده نشده است؛  این عمل مصداق این آیه است « وَ ما رَمَیْتَ إِذْرَمَیْتَ وَ لکِنَّ اللَّهَ رَمى‌ » خداوند خواست شخصیت این قدرت مغرور را بشکند. فالحمدلله

امام جمعۀ پاوه به لزوم وجود مراکزی برای توجیه مردم اشاره کرد و گفت: مملکت ما در حال جنگ فرهنگی، نظامی. سیاسی و اقتصادی با دشمنان است. باید مراکزی برای توجیه مردم داشته باشیم تا در مواقع لزوم آنان را جمع و مسائل را برای آن‌ها یادآوری نماییم مانند سنگر نماز جمعه که هر هفته مردم را جمع و در مورد مسائل مختلف با آنان بحث و تبادل‌نظر می‌کنیم.

ماموستا دکتر قادری در پایان سخنان خود جنگ را مایۀ ضرر برای همگان دانست و گفت: اینکه عده‌ای تصور می‌کنندجنگ برای عده‌ای ضرر است فکری کاملاً اشتباه است. بنا به قولی آمریکا دیشب قصد داشته ۳ مرکز مهم ایران را مورد هدف قرار دهد. که احتمالاً تأسیسات اتمی بوشهر و مراکز برق و گاز بوده است؛ که در این صورت همه ما ضررمی‌کردیم نه گروه خاصی. ما نباید به جنگ خوشحال باشیم و اگر هم دشمن جنگ را به خانه‌های ما بیاورد، مردم ما هشیار و نیروهای مسلح ما زیرک و رهبر ما حکیم‌اند و به امید خدا تسلیم نخواهیم شد.

لازم به ذکر است قبل از سخنان ماموستا دکتر قادری جناب آقای تاری وردی ریاست محترم دادگستری پاوه مطالبی در خصوص نقش مؤثر قوه قضائیه و دادگستری پاوه و شوراهای حل اختلاف در ایجاد امنیت و خدمت به مردم بیان کرد و در آخر هدایایی را به‌رسم یادبود به کارکنان شاغل و بازنشسته دادگستری تقدیم نمود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست