عالم اهل سنت خراسان جنوبی:
مسئولین در سال جدید با تلاش و سعی فراوان مشکلات اقتصادی مردم را حل نمایند
مولوی عبدالعزیز خالقی گفت: امروز همه ما به تولیدات مختلف نیازمندیم وقتی این تولیدات انجام شود رفاه و آسایش برای کشور مهیا خواهد شد. وقتی دانشمندان ما در خلاقیت، ابتکارات خود کار کنند به موفقیت می رسند آنچنان که در ابتکارات و خلاقیتهای پزشکی پیش رفتند به طوری که امروز چشم و نگاه دنیا به پزشکی ایران هست.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از خراسان، مولوی عبدالعزیز خالقی در گفتگو با خبرنگار ما ضمن بیان اینکه شعار امسال مقام معظم رهبری دربردارنده مطالبی مهم می باشد، خاطر نشان کرد: اقتصاد از یک کارگر شروع می شود تا یک کارفرما، یک کارخانه، یک کشاورز، یک دامدار، یک عشایر و … این ها بحثهایی طولانی دارد در جهات مختلف و زمانی ما موفق می شویم که کشاورز در حیطه کشاورزی تلاش کند و دامدار و عشایر در حیطه دامداری اینها همه نیاز ما هست. وقتی که کشاورزی ما رشد کند اقتصاد ما از لحاظ کشاورزی توسعه پیدا می کند و ما دیگر نیازی به بیگانه نداریم همچنین موارد دیگر.

وی افزود: امروز همه ما به تولیدات مختلف نیازمندیم وقتی این تولیدات انجام شود رفاه، آسایش برای کشور مهیا خواهد شد. وقتی دانشمندان ما در خلاقیت، ابتکارات خود کار کنند به موفقیت می رسند آنچنان که در ابتکارات و خلاقیتهای پزشکی پیش رفتند به طوری که امروز چشم و نگاه دنیا به پزشکی ایران هست.

وی با بیان اینکه در تجهیزات انرژی نیز ایران سعی و تلاش کرده و با وجود تمام جنگهای روانی پیش رفته است و امروز حرف اول را در همه جا می زند گفت: نیروهای نظامی، انتظامی و سپاه ما همه با یک فکر پیش می روند و ایران قدرتی هست که در مقابل تمام ابر قدرتها ایستادگی دارد و هیچ وقت از آنها ترس و هراسی هم ندارد پس بنا بر این، این هم طرح اقتصادی ما هست که الحمدلله تا به حال پیش رفته و باید پیش برود و این پیام رهبر معظم انقلاب خیلی بیان پر محتوایی است در کلماتی کوتاه ارزنده و تمام مردم باید قدردان این مطلب باشند و در این راستا تلاش کنند حالا یک سری برنامه هایی مانند خشکسالی هایی نیز ممکن است به وجود بیاید که کشاورز و دامدار و به طور کلی مردم متضرر شوند اما مسئولین باید تدارکی برای این خسارات ببینند تا مشوق کارآنها باشند و اسباب ناراحتی هم به وجود نیاید .

مولوی خالقی متذکر شد: همه باید در کنار کاستی ها با کار و تلاش به موفقیت برسیم و در کشور با پیروی از سخنان گوهر بار رهبر معظم انقلاب پیشرفت اقتصادی روز به روز افزون هست و مردم هم از این فرمایش حمایت می کنند.

ایشان در خاتمه اظهار داشت: بار سنگین بر دوش مسئولین است چنانچه پیامبر اکرم(ص)فرمودند کلکم راع وکلکم مسئول عن رعیته وقتی که یک مدیریتی و ریاستی در اقصی نقاط کشور به یک فرد می رسد باید هم و غم و فکر آن شخص این باشد که در این راستا منجی و نجات دهنده مردم باشد و بایستی پرکار و پرتلاش باشند اگر در این راستا کم کاری کند یا اهداف دیگری در سر داشته باشد و صندلی را غنیمت بشمارد این ضربه به مردم و کشور می خورد و این کار آهسته آهسته به نارضایتی مردم می انجامد. دولت و دولتمردان به طور کلی هر مسئولی باید توجه داشته باشد که خدمتگزار مردم هست و باید به این قشر محروم خدمت کنم و در این راستا اهدافی که به او محول شده حتی الامکان پیش ببرد.

فهرست