امام جمعه مسجد جامع مسجد محله فرجه سنندج:
مسئولین مردم ساکن در مناطق حاشیه شهر را نادیده نگیرند/ تحریم دشمنان تنها دلیل مشکلات اقتصادی امروز نیست
امام جمعه مسجد جامع مسجد محله فرجه سنندج با انتقاد از بی‌توجهی مسئولین نسبت به مردمی که در حاشیه شهرها زندگی می‌کنند، گفت: این انتظار را از نماینده مردم در مجلس داریم این مهم را به مسئولین یادآوری کنند، چراکه مردم مناطق حاشیه نیز جزء مردم همین استان و شهروندان این شهر هستند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت ، ماموستا سید مهدی برزنجی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در مسجد جامع محله فرجه سنندج اظهار کرد: مشکلات زیادی در حوزه اقتصادی در جامعه وجود دارد که مسئولان باید به فکر رفع این مشکلات باشند.

وی با بیان اینکه نمایندگان مردم در مجلس در بحث گرفتن بودجه و اعتبار کارهای خوبی انجام داده‌اند، گفت: یکی از نگرانی‌های ما این است که اعتباراتی که وارد استان می‌شود انگونه که باید مدیریت نمی‌شود که اگر غیر از این بود با این حجم بالای مشکلات مواجه نبودیم.

امام جمعه مسجد جامع مسجد محله فرجه سنندج اضافه کرد: امروز عدم تلاش مسوولان در رفع مشکلات جامعه و بار پروژه‌های نیمه تمام همه و همه به موضوع تحریم‌ها نسبت داده می‌شود در حالی که باید مسئولان ما برای تمام این مشکلات راه چاره داشته باشند.

ماموستا برزنجی به وضعیت نامناسب جاده‌ها در استان هم گریزی زد و گفت: مسئولان که در این استان خدمت می‌کنند باید پاسخگو باشند و نسبت و تمام کم‌ کاری‌های خود را به تحریم‌ها و نبود اعتبار نسبت ندهند.

وی اضافه کرد:  پیامبر فرموده است همه شما مسئول هستید و در مسئولیت خود خیانت نکنید، امیدوارم خداوند کاری کند که نیت همه نیک شود تا از تنگدستی و تلخی نجات پیدا کنیم.

امام جمعه مسجد جامع مسجد محله فرجه سنندج امام جمعه مسجد جامع مسجد محله فرجه سنندج با انتقاد از بی‌توجهی مسئولین نسبت  به مردمی که در حاشیه شهرها زندگی می‌کنند، گفت: این انتظار را از نماینده مردم در مجلس داریم این مهم را به مسئولین یادآوری کنند، چراکه مردم مناطق حاشیه نیز جزء مردم همین استان و شهروندان این شهر هستند.

ماموستا برزنجی کسب تقوا و رعایت عدل و انصاف را از دستورات دین اسلام دانست و گفت: خداوند در قرآن به انسان دستور داده است با عدالت در میان مردم رفتار کنید و انصاف را مد نظر قرار دهید.

وی احترام به علمای دینی را از دیگر دستورات دین اسلام دانست و گفت: خداوند جایگاه والایی برای علما قائل است انسان باید همواره قدر و احترام کسی را که علمی به او آموخته بداند.

 

فهرست