رتبه برتر مسابقات قرآنی طلاب و روحانیون اهل سنت کشور:
مسابقات امسال قرآن کریم با عنوان مهرواره قرآنی و با حضور روحانیون و طلاب اهل سنت و خانواده های آنها پربارتر از سال های گذشته برگزار خواهد شد
مولوی علی شیخ جامی گفت: ایجاد فضای رقابتی در میان خانواده ها و حضور فرزندان طلاب و روحانیون اهل سنت در مسابقات قرآنی امسال فضای روحانی و معنوی این دور ه از مسابقات را بیشتر کرده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از خراسان، مولوی علی شیخ جامی مدرس حوزه علمیه فاطمه الزهرا تایباد و رتبه برتر مسابقات قرآنی طلاب و روحانیون اهل سنت کشور در پیامی تصویری با اشاره به برگزاری مسابقات قرآنی طلاب و روحانیون اهل سنت کشور با عنوان مهرواره قرآنی که در روزهای آینده برگزار خواهد شد، اظهار داشت: این مسابقات نقش کلیدی را در تربیت حافظان و قاریان قرآن کریم دارد که در این زمینه، دبیرخانه شورای برنامه ریزی با برگزاری منظم این مسابقات کمک شایانی در ارتقا کمی و کیفی قرآن در بین طلاب و روحانیون اهل سنت داشته اند.

وی افزود: به عنوان کسی که در تمام ادوار مسابقات قرآنی شرکت داشته ام شاهد پیشرفت کمی و کیفی این مسابقات بوده ام.

ایشان در بخش دیگر سخنان خود با بیان اینکه پرداختن به علوم قرآنی می بایست با رعایت جنبه های فنی و درست آن صورت پذیرد خاطر نشان کرد: این مسابقات توانسته است تا حدود زیادی این هدف را محقق سازد.

وی افزود: اضافه شدن رشته های پژوهشی همچون ترجمه و مفاهیم قرآن کریم باعث شده است ژرف نگری و تدبر متسابقین همزمان با حفظ آیات افزایش پیدا کند.

مولوی شیخ جامی ادامه داد: ارتقاء دانش فردی در میان هر یک از طلاب و روحانیون موجب گسترش آن در سطح جامعه و به ویژه خانواده می شود. از این رو دبیرخانه شورای برنامه ریزی بستری را فراهم کرده است که خانواده ها نیز به موازات طلاب و روحانیون در این مسابقات شرکت داشته باشند که جا دارد در این زمینه از مسوولان دبیرخانه تشکر و قدردانی به عمل آوریم.

نفر برتر مسابقات قرآنی طلاب و روحانیون اهل سنت کشور گفت: امسال با توجه به شیوع ویروس کرونا بسیاری از فعالیت های قرآنی و پژوهشی در بستر فضای مجازی صورت می پذیرد. از این رو لازم است تا زمینه استفاده از این امکانات برای همه طلاب و روحانیون و خانواده های آنها فراهم گردد.

ایشان استفاده از داوران زن در بخش بانوان و بهره گیری از قاریان و حافظان با سابقه و دارای رتبه در سال های گذشته را موجب پربار تر شدن این دوره از مسابقات دانست و از دبیرخانه شورای برنامه ریزی برای ایجاد چنین فضای معنوی تشکر کرد.

فهرست