مسابقات قرآن کریم طلاب اهل سنت و شیعه در کرمانشاه برگزار می شود
صفی یاری، از برگزاری همزمان اولین دوره مسابقات طلاب مدارس علوم دینی با هشتمین دوره مسابقات قرآن کریم حوزه های علمیه به میزبانی کرمانشاه خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت به نقل از خبرگزاری شبستان از کرمانشاه، «مهدی صفی یاری» امروز(چهارشنبه، ۲۲ اسفند) در جمع خبرنگاران گفت: اولین دوره مسابقات مشترک بین طلاب اهل سنت و شیعه به همت مرکز مدیریت حوزه علمیه و دبیرخانه شورای نمایندگان ولی فقیه در مناطق قومی همزمان با هشتمین دوره مسابقات قرآن کریم حوزه های علمیه در روزهای ۲۳ و ۲۴ اسفندماه در کرمانشاه برگزار می شود.

معاون فرهنگی و امور اجتماعی دبیرخانه شورای نمایندگان ولی فقیه در مناطق قومی، افزود: در این دوره از مسابقات ۱۲ نفر از طلاب اهل سنت و ۲۴ نفر طلاب شیعه در سه رشته تحقیق، ترتیل و حفظ کل قرآن کریم به رقابت خواهند پرداخت.

وی بیان کرد: مسابقات حوزه های علمیه  تا کنون ۷ دوره برگزار شده و مسابقات قرآن طلاب و روحانیون اهل سنت  نیز تا کنون ۶ دوره به میزبانی دفاتر اهل سنت در استان های مختلف و توسط معاونت فرهنگی و امور اجتماعی دبیرخانه شورای نمایندگان ولی فقیه در مناطق قومی کشور برگزار شده است.

صفی یاری، اظهار کرد: با توجه به هماهنگی مرکز قرآن و حدیث حوزه علمیه و معاونت فرهنگی دبیرخانه شورای نمایندگان ولی فقیه در مناطق قومی، اولین دوره مسابقات مشترک طلاب کشور به میزبانی کرمانشاه برگزار می شود.

وی  ابراز کرد: در این دوره از مسابقات که همزمان با هشتمین دوره مسابقات قرآن حوزه های علمیه برگزار می شود؛ برگزیدگان قرآنی حوزه های علمیه و مدارس علوم دینی  با شعار وحدت و همدلی  در سایه سار  قرآن کریم  به رقابت معنوی خواهند پرداخت.

معاون فرهنگی و امور اجتماعی دبیرخانه شورای نمایندگان ولی فقیه در مناطق قومی، بیان کرد: حضور بیش از ۱۰۰ مهمان قرآنی از طلاب و مدارس حفظ قران کریم  از کرمانشاه و دیگر استان های کشور جزء کار ویژه و نکات شاخص این دوره از مسابقات به شمار می رود.

وی همچنین حضور و تلاوت قاریان برجسته اهل سنت و شیعه قبل از نماز عبادی سیاسی جمعه در روز ۲۴ اسفند ماه را از دیگر برنامه های شاخص در این دوره از مسابقات قرآن کریم حوزه های علمیه  برشمرد و خاطرنشان کرد: جمعی از داوران بین المللی و برجسته شیعه و اهل سنت داوری این مسابقات را بعهده خواهند داشت.

فهرست