شناسه خبر: 2904

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=2904

مسابقه قرآن کتاب زندگی

معاونت فرهنگی و امور اجتماعی دبیرخانه شورا در جهت توسعه فرهنگ و معارف قرآنی، در نظر دارد سلسله مسابقات «قرآن کتاب زندگی» را به مناسبت‌های مختلف در طول سال برگزار نماید. این مسابقات همزمان با فرارسیدن ماه مبارک رمضان ۹۷، ماه بهار قرآن آغار و سه شماره از در طول ماه مبارک رمضان برگزار شد. با عنایت به این مهم که قرائت قرآن می‌بایست مقدمه‌ای بر فهم و عمل به قرآن باشد، این مسابقات در جهت توجه هر چه بیشتر به معانی و مفاهیم قرآنی تهیه شده است. اعتقاد همه مسلمانان این است قرآن کتاب زندگی است و دستورات آن می‌تواند تا ابد راهنمای فطرت‌های پاک انسانی باشد. لذا می‌بایست آموزه‌های قرآن را در زندگی به کار بست و از راهکارهای آن برای گذر از تنگناهای زندگی بهره برد. به همین دلیل در این مسابقات، موضوعات مختلفی از مجموعه موضوعات روزمره زندگی  انتخاب شده و آیات مرتبط و مطالبی پیرامون آن موضوع گردآوری می‌شود. این مطالب در قالب چند درس تدوین شده و از طریق سایت دبیرخانه ارائه می‌گردد. پنج شماره قبلی مسابقه با موضوعات

  • مهارت تقوا و پرهیزگاری
  • مهارت دعا و نیایش
  • مهارت دشمن شناسی
  • مهارت خوش‌عهدی و امانت‌داری
  • آموزه‌های اقتصادی قرآن کریم

برگزار شده و مطالب آن توسط مولف محترم جناب آقای مولوی هاشم وحیدیان مدرس حوزه علمیه احمدیه شهرستان تربت جام آماده شده است.  مسابقه شماره ششم به مناسبت ایام پربرکت پیروزی انقلاب اسلامی برگزار خواهد شد و به مبارزه حق علیه باطل در قرآن کریم می‌پردازد.

در پایان هر مسابقه سوالاتی از مطالب بارگذاری شده، بر روی سایت قرار می‌گیرد و کلیه قرآن دوستان گرامی از جامعه اهل سنت کشور می‌توانند از طریق سامانه پیامکی در این مسابقه شرکت نمایند. به این ترتیب که عدد چند رقمی حاصل از کنار هم قرار دادن عدد گزینه درست سوالات مسابقه را به شماره ۳۰۰۰۵۲۰۹۱۰ پیامک نمایند.

در هر شماره از مسابقه به تعدادی از افرادی که پاسخ درست را ارائه نمایند جوایز ارزنده‌ای تقدیم خواهد شد. در پنج مرحله قبلی این مسابقات به برگزیدگان جایزه نقدی ۱۵۰ هزار تومانی اهدا شد که لیست برگزیدگان از طریق لینک زیر قابل مشاهده می‌باشد.

همچنین به ازای هر پاسخ صحیح برای هر سوال در هر شماره از مسابقات برای شرکت‌کننده یک امتیاز در نظر گرفته می‌شود و مجموع امتیازات برای شرکت‌کنندگان محاسبه خواهد شد. شرکت‌کنندگان دارای امتیاز بالا از شانس ویژه‌ای برای برنده‌شدن بهره‌مند خواهند گشت.

دراین مرحله از مسابقه محتوای دروس و سوالات علاوه بر سایت اطلاع‌رسانی، در اینستاگرام نیز بارگذاری خواهد شد.

www.instagram.com/sonnatquran

برای شرکت در مسابقه بر روی گزینه زیر کلیک نمایید.

فهرست