مساله قدس فقط مختص مردم فلسطین نیست بلکه مساله تمام اهل ایمان و تمام مسلمانان جهان است
آخوند خوجملی گفت: مساله قدس و مشکلات بیت المقدس فقط مختص مردم فلسطین نیست بلکه مساله تمام اهل ایمان و تمام مسلمانان که از این ظلم و ستم ها قلب و دلشان جریحه دار شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از گلستان، آخوند شهاب الدین خوجملی مدرس مدرسه علوم دینی محمدیه نگین شهر در گفتگو با خبرنگار ما گفت: بیت المقدس و قدس شریف قبلگاه اول مسلمین و اهل ایمان می باشد که روایت است پیامبر اکرم (ص) در صدر اسلام مدتی را به سمت بیت المقدس و قدس شریف نماز خوانده است. روایت است بعدها در نماز رسول الله آیاتی نازل می شود که از این ببعد به سمت بیت الله نماز بخواند.
وی افزود: با توجه به این موضوعات مشخص می شود که مساله قدس و مشکلات بیت المقدس فقط مختص مردم فلسطین و آنهایی که در آن جا زندگی می کنند نیست بلکه مساله تمام اهل ایمان و تمام مسلمانان که از این ظلم و ستم ها قلب و دلشان جریحه دار شده است.
این مدرس علوم دینی گفت: همانطور که این روزها مشاهده می کنیم و می شنویم که اسرائیل غاصب که بنا به فرموده قرآن کریم مهم ترین دشمن مسلمانان است، در ماه مبارک رمضان به مردم فلسطین رحم نمی کند و آنها را دچار مشکلات و مورد ظلم و ستم قرار داده است.
آخوند خوجملی بیان کرد: انشاالله در روز جمعه و آخرین جمعه ماه مبارک رمضان شریف که به فرموده امام راحل (ره) به نام روز قدس نامگذاری شده است، باشکوه تر از سال های قبل حضور داشته باشیم و بار دیگر اعلام همدردی و مواسات خود با مردم مظلوم فلسطین و انزجار خود را از رژیم غاصب صهیونیستی به جهانیان اعلام کنیم.
وی خاطرنشان کرد: مردم مظلوم فلسطین واقعا در شرایط سختی هستند و دعا می کنیم تا هرچه زودتر قدس شریف به آغوش امت اسلامی بازگردد و اسرائیل غاصب نابود شود.

فهرست