شناسه خبر: 4192

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=4192

آخوند فرهمند:
مسجد پایگاه انسان سازی علمی و کاربردی است
مدرس مدرسه علوم دینی ضیائیه شهر فراغی گفت: مساجد پایگاه های انسان سازی علمی و کاربردی جامعه اسلامی هستند.

به گزارش پایگاه خبری دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از گلستان، آخوند عبدالجلیل فرهمند ضمن تبریک حلول ماه مبارک رمضان ماه خیر و برکت و مهمانی خداوند گفت: امروز مساجد، پایگاه های علمی و بشری انسان سازی هستند که در جهان اسلام مشاهده می کنیم.

وی با بیان اینکه، پیامبر اکرم (ص) وقتی اسلام را به جهان نمادین کرد، رسالتش را از همان مسجد النبی آغاز کرد، تصریح نمود: امروز وظیفه انسانی و دینی همه ما است که قدر مساجد خودمان را بدانیم و این مکان های دینی و اسلامی را پایگاه فرهنگی خود قرار بدهیم.

مدرس مدرسه علوم دینی ضیائیه شهر فراغی با اشاره به حضور جوانان در مساجد افزود: باید در کنار کارهای عبادی کارهای فرهنگی نیز انجام بدهیم که اقشار مختلف مردم خصوصا جوانان بیشتر و پر اشتیاق تر به مسجد رو پیدا کنند.

آخوند عبدالجلیل فرهمند با بیان اینکه، الحمدالله در جامعه اسلامی پایگاه های ما از مساجد شروع شده است، تصریح نمود: ما باید رویه ای که سنت و روش پیامبر گرامی اسلام به ما عطا نموده است را ادامه بدهیم تا بتوانیم مساجد را علاوه بر پایگاه دینی به عنوان پایگاه های علمی، فرهنگی و انسان سازی بشناسیم تا کودک و نوجوان، پیر و جوان از آن بهره برده تا انسانیت از آن نشات بگیرد.

وی ضمن ضمن تقدیر و تشکر از جوانان و بانوان در امر غبار روبی و نظافت مساجد قبل از ماه مبارک رمضان گفت: این سنت حسنه در اغلب شهرها و روستاهای اهل سنت استان گلستان وجود دارد و هر ساله قبل از شروع ماه مبارک رمضان جوانان و بانوان منطقه با حضور مشترک در مساجد محل خود ضمن نظافت و پاگیزگی این اماکن مقدس آن را آماده و مهیای ماه میهمانی خدا و ماه مبارک رمضان می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست