شناسه خبر: 103164

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=103164

مسلمانان باید در مقابل اسرائیل جهاد کنند
مولوی عارفی گفت مسلمانها باید با اسلحه و شمشیر در مقابل اسرائیل جهاد کنند و تنها راه مبارزه و شکست اسرائیل، جهاد است و محکوم کردن زبانی فایده ای ندارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از سیستان و بلوچستان مولوی عبدالرحمان عارفی امام جمعه اهل سنت مسجد جامع خاتم الانبیا نگور چابهار در مصاحبه با رابط خبری ما در استان گفت: فلسطین متعلق به یک کشور و مذهب نیست بلکه فلسطین متعلق به اسلام و مسلمانان کل جهان است.
وی خاطر نشان کرد دفاع از فلسطینی که آبروی مسلمانان کل جهان است، وظیفه فرد فرد مسلمانان است.
مولوی عارفی تصریح کرد همانطور که حضرت امام فرموده بودند که اسرائیل یک غده سرطانی است و کفر جهانی در تلاش است تا اسلام را از بین ببرند و از فلسطین آغاز کرده اند.
وی بیان کرد: دفاع از فلسطین وظیفه شرعی هر مسلمانی است زیرا اگر دفاع کنند اسرائیل بر کل اسلام مسلط خواهد شد.
امام جمعه اهل سنت نگور به نقل از امام راحل گفت قرار دادن جمعه آخر ماه رمضان به عنوان روز قدس اتفاق بزرگ و مهمی از جانب امام بود که باید با طلا نوشت شود.
وی اذعان داشت: به زبان محکوم کردن جنایت های اسرائیل فایده ای ندارد بلکه باید در عمل آنها را محکوم کرد و در مقابل آن قیام کرد که حداقل آن این است کشورهای عربی و مسلمان نشین، روابط خود را با اسرائیل قطع کرده و سفارت آنرا در کشورهای خود ببندند.
وی در پایان گفت مسلمانها باید با اسلحه و شمشیر در مقابل اسرائیل جهاد کنند و تنها راه مبارزه و شکست اسرائیل، جهاد است و محکوم کردن زبانی فایده ای ندارد.

فهرست