شناسه خبر: 8004

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=8004

امام جمعه اهل سنت روستای قره سوی آستارا :
مسلمانان باید در کنار هم باشند، نه در مقابل هم
حجت الاسلام هیبت الله اسکندری امام جمعه اهل سنت مسجد حضرت علی (ع) روستای قره سو از توابع شهرستان آستارا در خطبه های نماز جمعه با حمد و ستایش خداوند متعال و دعوت به تقوای الهی سخنان خود را آغاز کرد و با بیان اینکه انسان باید در همه امور زندگی از نعمتی همچون عقل که خدا به او عطا فرموده، بهره ببرد، گفت: همانطور که دانه بی مغز نهال نمی شود انسان بی عقل نیز کامل نخواهد شد و دینداری انسان با عقلانیت کامل می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت به نقل از گیلان، حجت الاسلام هیبت الله اسکندری امام جمعه اهل سنت مسجد حضرت علی (ع) روستای قره سو از توابع شهرستان آستارا در خطبه های نماز جمعه با حمد و ستایش خداوند متعال و دعوت به تقوای الهی سخنان خود را آغاز کرد و با بیان اینکه انسان باید در همه امور زندگی از نعمتی همچون عقل که خدا به او عطا فرموده، بهره ببرد، گفت: همانطور که دانه بی مغز نهال نمی شود انسان بی عقل نیز کامل نخواهد شد و دینداری انسان با عقلانیت کامل می شود.

وی با تاکید بر اینکه مسلمانان باید در کنار هم باشند، نه در مقابل هم، خاطر نشان کرد: کسی که با نا اسلام و دین جنایت می کند و جان انسان های بی گناه را می گیرد و قاشق و چنگال را با خود حمل می کند تا به گمان اینکه در صورت کشته شدن در جنایاتی که انجام می دهد بر سر سفره رسول خدا(ص) حاضر شود، عقلش را از دست داده است و در مسیر نابودی قرار گرفته است .

امام جمعه اهل سنت مسجد حضرت علی (ع) روستای قره سو با بیان اینکه همه مشکلات مسلمین از کسانی است که از عقل خود استفاده نمی کنند، افزود : کدام دین، کدام مذهب و کدام عقل حکم می کند که انسان با جنایت و کشتن انسان های بی گناه سعادتمند شود و این از انحراف و بی عقلی است و از همه بدتر این که خود را مسلمان جلوه می دهند و معرفی می کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به تبیین آداب خاک سپاری اموات پرداخت و بر لزوم گفتن ذکر لا إله إلّا اللّه در مراسم تشییع جنازه اشاره کرد و اظهار داشت: اگر در مراسم خاک سپاری ذکر خدا را نگوییم پس سخن چینی و غیبت خواهیم کرد و نه تنها همراهی ما هیچ سودی برای میت نخواهد داشت بلکه خودمان نیز مرتکب گناه خواهیم شد.

حجت الاسلام هیبت الله اسکندری بیان داشت:کسی که ادعای مسلمانی می کند و خود را از امت محمد رسول الله (ص) می داند، جایز نیست در برابر اهانت به رسول خدا(ص) و بزرگان دین و مسلمین سکوت نماید زیرا بسیاری از تبلیغات منفی بر علیه اسلام به خاطر اعلام بی طرفی مسلمین جهان است و این بی طرفی گناه و خیانت است.

وی در پایان سخنان خود برای سلامتی رهبر معظم انقلاب و همه مسئولان که برای رضای خدا کار می کنند و برای شفای بیماران و قبولی طاعات و عبادات مسلمین دعا کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست