شناسه خبر: 1152

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=1152

امام جمعه اهل سنت شهرستان بیجار
مسلمانان با هوشیاری مراقب توطئه‌های دشمنان باشند
امام جمعه اهل سنت شهرستان بیجار گفت: مسلمانان با هوشیاری مراقب توطئه‌های و تفرقه‌افکنی‌های دشمنان باشند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیر خانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت،از کردستان ماموستا لقمان محمدیان در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در مسجد جامع شهر بیجار به شجاعت و دلیری و فداکاری یکی از دلاوران اسلام، صلاح‌الدین ایوبی، پرداخت و اظهار کرد: آن دلاور رشید کرد مسیر تاریخ را به نفع اسلام و انسانیت تغییر داده و پرچم اسلام را برافراشت.
وی تصریح کرد: آن بزرگوار در سال ۵۳۲ هجری متولد شد و بعد از ۵۷ سال فداکاری و رشادت، در سال ۵۸۹ هجری قمری فوت کرد.
امام جمعه اهل سنت شهرستان بیجار اضافه کرد: امام ذهبی در شان آن بزرگوار نوشته است «این فرد که دارای علم و تقوا و شجاعت بی‌نظیر بود به راستی مدیریت و دلسوزی را از حضرت علی(ع) و شجاعت را از حضرت عمر و جنگجویی و فداکاری را از خالد بن ولید و شرم و حیا و بردباری را از حضرت عثمان به ارث برده است».
ماموستا محمدیان خاطرنشان کرد: صلاح‌الدین ایوبی علم و ادب را از بزرگان عصر خود آموخت و جنگجویی و دلاوری را از عمویش آموخت و وقتی که حاکم سوریه لیاقت و توانایی ایشان را می‌بیند او را به عنوان وزیر خود منصوب می‌کند.
وی افزود: فداکاری و رشادت او و عمویش در دفاع از فاطمیون مصر هم افتخاری دیگر در تاریخ است و آن بزرگوار هیچ وقت به دنبال ثروت و منافع دنیوی نبوده است و فقط هدفش دفاع از مظلومین و گسترش اسلام بوده است.
وی در ادامه تصریح کرد: در تاریخ درخشان اسلام فداکاری و دفاع صلاح‌الدین ایوبی از مدینه منوره در مقابل صلیبیان که قصد اسائه ادب به قبر مبارک پیامبر داشتند، برای دشمنان اسلام درس عبرت است و بزرگترین پیروزی سردار رشید اسلام آزاد کردن بیت‌المقدس است که مصادف با معراج پیامبر به وقوع پیوسته است.
امام جمعه اهل سنت شهرستان بیجار گفت: بعد از فوت صلاح‌الدین ایوبی، ریچارد پادشاه انگلیس اعتراف کرد« شکست او از جنگ با صلاح الدین ایوبی نشانه ایمان و شجاعت صلاح الدین ایوبی بوده است».
به گفته ماموستا محمدیان، به راستی آن بزرگوار دارای خلق حسنه بود که اخلاق اسلامی را از پیامبر اکرم آموخته است و یکی از کارهای مهم صلاح الدین ایوبی این بود که بعد از فتح بیت‌المقدس از دست صلیبیان به حاکمان کشورهای اسلامی نامه می‌نویسد که به حمد خدا بیت‌المقدس به تصرف فرزندان رشید اسلام در آمده است.
وی عنوان کرد: مسلمانان جهان و حاکمان اسلا اسلامی باید برای حفاظت و ارج نهادن به این مکان مقدس که اکثر مرقد پیامبران در آنجاست همکاری و اتحاد خود را در برابر دشمنان نشان دهند ولی متاسفانه همه آنها در خواب غفلت و در فکر آسایش و رفاه خود بودند و هیچ واکنشی نشان نداده‌اند و بعد از چندین سال دوباره بیت‌المقدس مورد اشغال صلیبیان و یهودیان قرار گرفته است.
امام جمعه اهل سنت شهرستان بیجار در ادامه گفت: خداوند مسلمانان را از هرگونه دوستی و سرسپردگی کافران برای خود بر حذر داشته است، یعنی نباید فرد مسلمان سرپرستی و حکومت خود را به کافران بسپارد و هیچ وقت یهود و نصاری را دوست و دلسوز خود ندانند.
ماموستا محمدیان به توافق برجام ایران با آمریکا و خارج شدن آمریکا و اروپا از تعهدات خود خارج شدند، افزود: رهبر انقلاب از اول چندین بار تذکر دادند و فرمودند آمریکا قابل اعتماد نیست.
وی اظهار داشت: امروز بر همه ما روشن است که دشمنان اسلام دنبال ایجاد اختلاف و تفرقه در بین مسلمانان هستند و در این راستا دست به هر جنایتی می‌زنند.
به گفته امام جمعه اهل سنت شهرستان بیجار، گسترش جنگ و برادرکشی در میان کشورهای اسلامی از جمله دسیسه‌های دشمنان است که مسلمانان باید با هوشیاری در برابر این هجمه‌ها ایستادگی کنند.
وی افزود: مسلمانان هیچ وقت به وعده دشمن امیدوار نباشند، امت اسلام باید امتی واحده باشد و زیر پرچم اسلام حرکت کنند.
وی عنوان کرد: برای اینکه اسلام ناب محمدی در جهان گسترش یابد و مهر و محبت اسلامی در میان تمام انسان‌های آزاده احساس شود.
ماموستا محمدیان در بخش دیگری از خطبه‌ها با اشاره به نامگذاری سال ۹۸ توسط مقام معظم رهبری به نام رونق تولید، افزود: روستاییان و صاحبان حرفه و مشاغل نیاز به حمایت مالی دارند و امید است این امر مورد توجه مسئولین قرار گیرد تا شاهد شکوفایی تولید و رونق اقتصادی و خود کفایی ملی باشیم.
وی با ابراز همدردی با سیل‌زدگان استان‌های سیلزده کشور از عموم مردم درخواست کمک‌های خود را از طریق صندوق هلال احمر برای کمک به سیل‌زدگان ارسال کنند، گفت: امیدوارم هر چه زودتر شاهد رفع مشکلات مردم در مناطق سیلزده باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست