امام جمعه کامیاران:
مسلمانان نباید روحیه جهادی خود را از دست بدهند/کشورهای عربی با رذالت زندگی می کنند
امام جمعه کامیاران با تاکید براینکه مسلمانان نباید روحیه جهادی خود را از دست بدهند، گفت: کشورهای عربی با رذالت زندگی می کنند چون ارباب آنها آمریکا و اسرائیل است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کردستان، ماموستا سید محسن حسینی با اشاره به اهمیت علم در کنار دین اظهار کرد: اگر امکانات و علم بدون دین در اختیار کسانیکه بی دین هستند قرار بگیرد بجز اذیت خود و جامعه چیزی دیگر به دنبال ندارد.

امام جمعه کامیاران تصریح کرد: وقتیکه فرعون در مقابل حضرت موسی(ع) شکست خورد شروع به توطئه چینی علیه حضرت موسی (ع) کرد چون در آن موقع امکانات و مال ثروت زیاد داشت و می خواست این ثروت و مال را به رخ دیگران بکشد و حضرت موسی(ع) را ازصحنه خارج کند.

وی اظهار کرد: قرآن می فرماید فرعون گفت ای درباریان ، خدای سرزمین من هستم والآن که موسی می گوید که خدایی در آسمان وجود دارد من باب احتیاط باید به این نیرنگ نگاه کنیم وبرای احتیاط درآسمان تحقیق کنیم که آیا خدایی وجود دارد؟ هرچند که باور دارم که موسی دروغ می گوید اما احتیاط شرط عمل است.

امام جمعه کامیاران گفت: فرعون به همین منظور به هامان دستور داد که خشت های را درست و آنها را سرخ کند و با آنها قلعه ای بسازد تا در آنجا نگاه کند که آ یا خدایی وجود دارد.

ماموستا حسینی افزود: امام فخر رازی و شیخ آلوسی می فرمایند درست است که فرعون این حرف را زده است اما نه خودش آنقدر عقل داشته است و نه مردم آنقدر نفهم بوده اند که چنین کاری بکنند اما خیلی از مفسرین می فرمایند که چنین کاری انجام شده است.

وی خاطرنشان کرد: براساس آنچه در تاریخ آمده است این قلعه را درست کردند و درآن ۵۰۰ هزار نفر مثل بنا، آهنگر، گچ کار وغیره شرکت داشتند و طوری این قلعه را ساختند که بوسیله اسب نیز می توانستند به بالای آن بروند و هفت سال طول کشید تا این قلعه را ساختند.

امام جمعه کامیاران عنوان کرد: فرعون تیری را آورد و نوک آن را سرخ کرد و به آسمان پرتاب کرد وقتیکه تیر به زمین بازگشت همه دیدند که نوک تیر خون آ لود است و گفت من خدای موسی را کشتم و همه شما را نجات دادم در این وقت خدای متعال به حضرت جبرئیل (ع) دستور داد که برو ونوک بال خود را به قلعه بزن و آن را سه تکه کن و نابود بکن . حضرت جبرئیل چنین کاری را انجام داد و این قلعه را نابود کرد.

ماموستا حسینی عنوان کرد: این نمونه کوچکی است که اگر علم و امکانات به دست افراد ظالم و پلید بیافتد همچنین بلای برسر مردم می آورند.

وی خاطرنشان کرد: رهبر معظم انقلاب فرمودند باید عدالت آموزشی باشد یعنی کسانیکه در روستا و مرکز کشور هستند باید مثل هم از امکانات آموزشی استفاده کنند.

وی با بیان اینکه مسئولان تمام امکانات را برای همه مردم فراهم سازند تا با عدالت از آموزش و تحصیل بهره مند باشند، گفت: رهبر معظم انقلاب فرمودند نباید اگر کسی ثروتمند فرزندش در یک مدرسه بود از همه امکانات استفاده کند ولی افرادی که تمکن مالی ندارند فرزندشان از حق آموزش بی بهره باشد.

امام جمعه کامیاران اضافه کرد: اگر مسئولین آموزش و پرورش در سطح وزارت به چنین امری توجه کنند نیمی از فرمایش مقام معظم رهبری تحقق می یابد و این خواسته و مطالبات به حق مردم است.

ماموستا حسینی گفت: زمینه آموزش دانش آموزان به صورت عادلانه در این شرایط کرونایی با بهره گیری از تمام ظرفیت های باید فراهم شود و مسئولان در این زمینه تمام توان خود را بکار گیرند.

وی در ادامه به هتک حرمت به ساحت مقدس پیامبر مکرم اسلام و قرآن کریم اشاره و تصریح کرد: قلب جهان اسلام باردیگر بوسیله یک نشریه فرانسوی که به پیامبر (ص) اهانت کرده بود جریحه دار شد.

امام جمعه کامیاران اظهار کرد: اولا این نشریه فرانسوی پنج سال قبل نیز چنین غلطی کرد وعده ای رفتن به دفتر این نشریه حمله کردند وعده ای را نیز کشتند این نشریه طوری درست شده است که می تواند به دیگر ادیان الهی توهین کند تا بتواند به اسلام نیز توهین کند کل اینها نقشه یهود است.

ماموستا حسینی افزود: یهودی که خدای متعال می فرماید دشمن اشد اسلام است، اما متاسف تر از آن کشورهای خلیج فارس با صراحت نوکری آمریکا واسرائیل می کنند و مجاهدان اسلامی در فلسطین بخاطر استقلال خود با اشدترین مجازات ، مجازات می شوند.

وی گفت: اتحادیه عرب جلسه تشکیل می دهد و حاضر نیست که رابطه امارات و اسرائیل را محکوم کند که این جای تاسف است.

امام جمعه کامیاران با تاکید براینکه مسلمانان نباید روحیه جهادی خود را از دست بدهند، گفت: کشورهای عربی با رذالت زندگی می کنند چون ارباب آنها آمریکا و اسرائیل است.

ماموستا حسینی عنوان کرد: یک مورخ فرانسوی می گوید در میان مسلمانان کمترین خانواده هایی هستند که مثل محمد درآن زندگی نکند و نوشته بیش از چهارده قرن است که پیامبر در داخل قبرش بر میلیونها مسلمان حکومت معنوی می کند.

وی ادامه داد: یک دانشمند لبنانی می گوید که در میان تمام انسانها محمد(ص) کامل ترین انسانهاست و در آینده نیز کسی مثل محمد(ص) نمی آید.

امام جمعه کامیاران اضافه کرد: شخصیت پیامبر (ص) فقط با قرآن شناخته می شود لذا تمام انبیاء بر فضیلت ایشان شهادت داده اند اما یک نشریه ای می آید و به بهانه دموکراسی به شخصیت پیامبر (ص) اهانت می کند که این برای مسلمانان قابل قبول نیست و باید بیش از گذشته آماده جهاد باشیم و از توهین و تفرقه دوری کنیم و در برابر دشمن مشت واحد شویم.

انتهای پیام/

فهرست