شناسه خبر: 12078

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=12078

امام جمعه اهل سنت بخش اسالم:
مسلمان بودن افتخاری است که خداوند نصیب ما کرده است
حجت الاسلام تاج الدین برزکوهی در خطبه‌ های نماز جمعه در مسجد جامع فاروق اعظم بخش اسالم اظهار داشت: در سومین هفته ماه ذی القعده قرار داریم و حاجیان ما با قلب خود آماده می شوند تا به مسجد الحرام و بارگاه نورانی پیامبر اکرم (ص) یک سفر معنوی داشته باشند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از گیلان؛ حجت الاسلام تاج الدین برزکوهی در خطبه‌ های نماز جمعه در مسجد جامع فاروق اعظم بخش اسالم با حمد و ستایش خداوند متعال و دعوت به تقوای الهی سخنان خود را آغاز کرد و اظهار داشت: در سومین هفته ماه ذی القعده قرار داریم و حاجیان ما با قلب خود آماده می شوند تا به مسجد الحرام و بارگاه نورانی پیامبر اکرم (ص) یک سفر معنوی داشته باشند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به آیه ۷۹ سوره مبارکه اسرا، گفت: قرآن کریم در این آیه شریفه به مقام شفاعت رسول خدا (ص) اشاره فرموده است و خطاب به پیامبر می فرماید؛ بعضی از شب ها را به خواندن قرآن در نماز بیدار و متهجّد باش، که نماز شب خاص توست، باشد که خدایت تو را به مقام محمود شفاعت مبعوث گرداند.

امام جمعه اهل سنت مسجد جامع فاروق اعظم بخش اسالم در جمع نمازگزاران این مسجد، مسلمان بودن و عضوی از امت بزرگ اسلام بودن را افتخار دانست و با بیان اینکه شفاعت امت اسلام  با اذن و اجازه خداوند متعال به رسولش امکان پذیر خواهد بود، افزود: طبق آیات و روایات دینی مقامات پسندیده معنوى از جمله مقام شفاعت، در سایه‌ عبادت وعبودیّت و اذن خدا امکان پذیر خواهد بود.

وی با تاکید بر اینکه شفاعت رسول خدا (ص) نجات دهنده مسلمین در قیامت خواهد بود، بیان داشت: شفاعت پیامبر اکرم (ص) به برکات دعا ها و عبادات های ما است و بزرگان دینی بر این قایل هستندکه شفاعت امت اسلام حق رسول خدا (ص) است که خداوند متعال آن را ذخیره نموده است.

حجت الاسلام تاج الدین برزکوهی در بخش پایانی سخنان خود برای بهره مندی همه مومنین از مقام شفاعت خاتم الانبیا در روز قیامت ابراز امیدواری کرد و برای سلامتی رهبر معظم انقلاب اسلامی، سربلندی امت اسلام و شفای بیماران دعا نمود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست