شناسه خبر: 3282

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=3282

امام جمعه مریوان:
مسوولان به فکر بازار و کالاهای اساسی مردم باشند
امام جمعه مریوان گفت: با توجه به اینکه در آستانه ماه مبارک رمضان قرار داریم باید ضمن اینکه مسوولان به فکر بازار و کالاهای اساسی مردم باشند، بازاریان نیز در فروش اجناس جانب انصاف را رعایت کنند.

به گزارش شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کردستان، ماموستا مصطفی شیرزادی در خطبه‌های نماز جمعه مریوان که در مسجد جامع این شهر اقامه شد، ضمن تبریک هفته سلامت، اظهار داشت: انشاءالله همه ما دنبال سلامت دین، آبرو، حیثیت، وجود و بدنمان باشیم چرا که باید از ابتلای جسم به بیماری جلوگیری کنیم.
وی خاطرنشان کرد: در سال‌های گذشته انسان‌های زیادی به دلیل بیماری‌ فوت می‌شدند اما امروزه به لطف خدا با پیشرفت مباحث درمانی، این بیماری‌ها کنترل شده است.
ماموستا شیرزادی در ادامه با اشاره به اعدام دسته‌جمعی در عربستان سعودی گفت: ما نیز هم صدا با دیگر مسلمانان اعدام و کشت و کشتار مسلمانان و فعالان حقوق بشر توسط حاکمان سعودی را محکوم می‌نمائیم ضمن اینکه سکوت مجامع بین‌المللی و حقوق بشر را در برابر این جنایت تقبیح می‌نمائیم.
وی گفت: اگر یک مسیحی، یهودی و یا ملحد دچار مشکل و یا کشت و کشتار در میانشان رخ دهد تمام مجامع حقوق بشر و بین‌المللی صدایشان بلند می‌شود و هزاران غوغا به پا می‌کنند اما در مقابل کشتار مسلمانان سکوت می‌کنند و آنان از شیاطین هستند چرا که شیطان در برابر حق سکوت می‌کند.
ماموستا شیرزادی در ادامه گفت: با توجه به اینکه در آستانه ماه مبارک رمضان قرار داریم باید ضمن اینکه مسوولان به فکر بازار و کالاهای اساسی مردم باشند، بازاریان نیز در فروش اجناس جانب انصاف را رعایت کنند.
وی تصریح کرد: مسوولین به مرز اشرافیت داشته و جلوی خروج کالاهای اساسی را بگیرند تا وضع بازار بدتر از شرایط فعلی نشود چرا که این موضوع یکی از دلایل گرانی در بازار است.
خطیب جمعه مریوان در بخشی دیگر از خطبه‌ها گفت: شیطان راه مستقیم را از انسان‌ها می‌گیرد، آنها را از مسیر حق منحرف می‌سازد، رغبت دنیوی را بر گردن ما انداخته و زندگی دنیا را در نظر ما بسیار محبوب می‌نماید، برای همین برخی دزدی می‌کنند، آدم می‌کشند و حق دیگران را می‌خورند آنچنان که حتی دادگاه نیز با زور نمی‌توان آن حق را پس بگیرد.
‏ماموستا شیرزادی اذعان داشت: برای مبارزه با شیطان باید راه شیطان را در رگ‌ها بوسیله روزه تنگ کرد چون روزه باعث می‌شود تأثیرات شیطان در قلب انسان از بین برود. با روزه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست