شناسه خبر: 4491

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=4491

امام جمعه دهگلان:
مسوولان به فکر رفع مشکلات معیشتی مردم باشند
امام جمعه دهگلان گفت: مسوولان به فکر رفع مشکلات معیشتی مردم و اشتغال‌زایی جوانان تحصیلکرده باشند.

به گزارش دبیرخانه شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کردستان، ماموستا سیدعارف عنایتی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در مسجد جامع این شهر هفته عقیدتی سیاسی، بسیج سازندگی، هفته کار و کارگر و روز معلم را تبریک گفت و اظهار کرد: معلمین قشر تاثیرگذاری هستند که موجب ارتقا سطح دانش و علم دانش‌آموزان می‌شود.
وی با اشاره به اینکه ما در هر شغلی و جایگاهی که باشیم مدیون زحمات آنان هستید، گفت: نخستین معلم بشریت خداوند متعال است و ادامه دهنده انبیای الهی هستند.
ماموستا عنایتی با اشاره به تحریم‌های ظالمانه امریکا علیه کشورگفت: مردم پشت سر مسئولان تمام قد از بیانیه شورای عالی امنیت ملی حمایت می‌کنند.
امام جمعه دهگلان در مورد کار و تلاش و روزی حلال با اشاره به حدیثی از نبی مکرم اسلام(ص) عنوان کرد: کسی که برای بدست آوردن روزی حلال برای خانواده خود کار و تلاش می‌کند نوعی جهاد کرده است.
وی در ادامه با اشاره به مشکلات اقتصادی و آمار بالای بیکاری در استان، اظهار کرد: این انتظار از مسوولان وجود دارد که بیشتر به فکر جوانان تحصیل‌کرده و بیکار باشند و زمینه کار رابرای این قشر فراهم کنند.
وی هفته هلال احمر را به فعالین این عرصه تبریک گفت و افزود: داوطلبان هلال احمر در روزهای سخت با به خطر انداختن جان خود برای نجات دیگر انسان‌ها در هر نقطه‌ای برای حفظ حرمت و کرامت انسانی فارغ از هیچ چشم داشتی گام برمی‌دارند.
ماموستا عنایتی در ادامه خطبه‌های این هفته به عظمت و بزرگی ماه مبارک رمضان اشاره کرد و گفت: خداوند خطاب به انسان‌ها می‌فرماید ای مسلمانان روزه بر شما واجب شده است همانگونه که بر امت‌های پیش از شما واجب شده بود.
وی تصریح کرد:رمضان ماه نزول قرآن ماه خیرات و احسان ماه میهمانی خداوند است و مسلمانان باید جان و روح خود را بوسیله طاعات و عبادات و شب زنده‌داری جلا ببخشند.
وی با بیان اینکه عذاب قبر در ماه رمضان وجود ندارد، گفت: درهای بهشت در ماه رمضان باز و درهای جهنم بسته می‌شود.
وی با تاکید براینکه بنا به فرموده حضرت محمد(ص) دین اسلام بر پنج چیز استوار است، گفت: یکی از ارکان و پایه‌های اصلی دین مبین اسلام روزه ماه مبارک رمضان است.
وی عنوان کرد: روزه بر انسان عاقل و بالغ و توانا واجب شده است انسان مسلمانان باید قدر این ماه را بداند و در این شب‌های مبارک تلاوت قرآن و تراویح و راز و نیاز را با خداوند فراموش نکند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست