شناسه خبر: 103357

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=103357

روحانی اهل سنت:
مشارکت ‌درانتخابات نماد پیوند ناگسستنی ملت با نظام‌ است
مدرس مدارس علوم‌ دینی اهل سنت آذربایجان غربی گفت: مشارکت در انتخابات‌ نماد پیوند ناگسستنی ملت ایران با نظام و انقلاب اسلامی است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت ماموستا عبدالرحمن محمدپور روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: حضور پرشور مردم در انتخابات علاقمندی ملت ایران به نظام اسلامی و کشور را نشان داده و ‌به دشمنان ثابت می‌کند نقشه های آنها همچنان‌بی نتیجه مانده است.

وی با اشاره به تبلیغات منفی معاندان نظام جهت شرکت نکردن مردم در انتخابات، اضافه کرد: دشمنان داخلی و خارجی تلاش می‌کنند مردم در انتخابات شرکت نکنند تا با دیدن عدم حضور مردم درانتخابات، به دنیا این پیام‌ را بدهند که دیگر پبوندی میان ملت ایران و نظام‌ نیست و ‌مردم از انقلاب روی گردان شده اند.

مدرس مدارس علوم‌ دینی اهل سنت آذربایجان غربی ادامه داد: ملت ایران در این شرایط باید آگاهانه وارد میدان شده و به این مهم معتقد باشند که اگر خواهان بهبود شرایط هستند، این اتفاق جز با حضور درپای صندوق های رای حاصل نخواهد شد.

وی افزود: سرنوشت ملت از همین صندوق های رای بیرون می آید بنابراین درصورت روی گردانی از آن، آنکه متضرر خواهد شد خودملت بوده و برنده، دشمنان ‌این آب وخاک خواهند بود.

ماموستا محمدپور اظهار داشت: نیامدن مردم پای صندوق های رای نه تنها هیچ‌مشکلی را حل نخواهد کرد بلکه باعث خواهد شد تا افراد ناکارآمد انتخاب شوند بنابراین دراین صورت ‌مشکلی دیگر بر مشکلات اقزوده خواهد شد.

وی ادامه داد: مشارکت در انتخابات باعث انتخاب افرادی کارآمد شده و این افراد با استفاده از پتانسیل های موجود کشور زمینه را برای حل مشکلات فراهم می کنند.

وی اظهار داشت: تنوع کاندیداها و وجود سلایق مختلف‌ از جمله عواملی است که انتخابات را پرشور کرده و موجب مشارکت ببشتر مردم در انتخابات می شود.

وی افزود: وقتی یک تفکر در انتخابات حضور داشته باشد، به خاطر قرابت با یکدیگر خطاهای یکدیگر را مطرح نمی کنند ولی تنوع سلایق و تفکرات باعث می شود رقابتی برای اداره کشور دربین نامزدهای انتخاباتی جناح های مختلف بوجودبیاید.

وی در خصوص پرهیز نامزدهای انتخاباتی از تخریب یکدیگر نیز گفت: نظام ما یک‌نظام ارزشی و مبتنی بر آموزه های دینی است بنابراین کسی که در این نظام مقبولیت پیدا می‌کند به این مهم توجه داشته باشد تخریب دیگران از گناهان کبیره است و خود او و طرفدارانش از تخریب دیگران خودداری کنند.

به گزارش ایرنا، سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا بطور همزمان در ۲۸ خرداد ماه سال جاری برگزار می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست