شناسه خبر: 3943

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=3943

وزیر کشور در مراوه تپه:
مشام دل ایرانی با رایحه بهشتی مفاخر فرهنگی معطر می شود
وزیر کشور، گفت: ایران اسلامی سرشار از مفاخر فرهنگی است که رایحه و طراوت بهشتی و همیشگی آنها معطر کننده مشام دل هر ایرانی است.

به گزارش پایگاه خبری دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از گلستان، عبدالرضا رحمانی فضلی در آئین نکوداشت ۲۸۶ مین سالروز تولد شاعر و عارف ایرانی ترکمن، «مختومقلی فراغی» در آق توقای شهرستان مراوه تپه، اظهار کرد: در همه اقوام ایرانی ترکمن، لر، ترک، بلوچ، سیستانی و عرب قله های بلند و رفیع اندیشمندان و بزرگان با گل های همیشه بهار با طراوت و با رایحه بهشتی برای نزدیک و معطر کردن مشام دل همه ایرانی ها وجود دارد.

به گفته وی؛ وظیفه داریم باغبان خوبی برای این گلستان و بوستان مفاخر فرهنگی خودمان بوده و به خوبی از آنها حفظ و حراست نمائیم.

اشعار مختومقلی میراث ارزشمندی است که خداشناسی، مردم دوستی، عشق به اهل بیت (ع) و صلح و وحدت را به تصویر کشیده است 

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان نیز در این آیین گفت: تنور آتش جنگ، ظلم و تبعیض در اوایل قرن ١٢ هجری گرم بود، مختومقلی فراغی از شعر که هنری بسیار تاثیرگذار است بهره برد و به میدان آمد تا به روشنگری مردم بپردازد.

عادله کشمیری اظهار کرد: این شاعر و عارف نامی پاک نهاد ایرانی ترکمن، عاشق خدا و پیامبر و اهل بیت (ع) بود و مدح و ثنا خاندان رسول (ص) به خلوص تمام در اشعار او دیده می شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان با بیان اینکه مختومقلی زنده است چرا که اشعار و کلام زیبای حکمت آمیزش در بین ما هنوز جاری است، تصریح کرد: مختومقلی در شعرهای خودش در آن دوران در کنار جنگ و مسائل سیاسی به مسائل اجتماعی هم پرداخت.

وی، افزود: اشعارش میراث ارزشمندی است که خداشناسی، مردم دوستی، عشق به اهل بیت (ع) و صلح و وحدت را به همراه خرد و دین داری با زیباترین مفهوم شعری به تصویر کشیده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست