بخش بین الملل پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه گزارش می دهد:
مشاور نخست وزیر یمن: وحدت اسلامی، برای شکست دادن پروژه های استعماری بسیار ضروری است
مشاور نخست وزیر با اشاره به اینکه دلیل انحراف امت، عدم تمسک به اهل بیت(علیهم السلام) و قرآن است، جهان اسلام را به وحدت صفوف و دوری از درگیریهای مذهبی فراخواند.

به گزارش بخش بین الملل پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت به نقل از خبرگزاری تقریب، حمید عبد القادر عنتر، مشاور نخست وزیر یمن در یادداشتی که در آستانه برگزاری سی و سومین کنفرانس وحدت در اختیار خبرگزاری تقریب قرار داد، نوشت: وحدت اسلامی برای شکست دادن پروژه های استعماری بسیار ضروری است.

وی ادامه داد:دلیل ضعف نظامهای عربی و کشورهای اسلامی حب قدرت و تک روی در تصمیمات سیاسی است؛ این در حالی است که امت عربی و اسلامی در حال  گذر از یک مقطع بسیار خطرناک هستند و برخی کشورهای خلیجی و شاهزاده های نفتی به دلیل وابستگی به نیروهای استکبار جهانی برای حفظ قدرت خود، رو به نابودی و پراکندگی هستند، زیرا  تصمیمات رژیمهای عربی و برخی از کشورهای حوزه خلیج فارس به آمریکا بستگی دارد؛ به استنثاء کشورهای محور مقاومت  که یک پروژه ملی و خط مقاومت را علیه نیروهای استکبار به راه انداخته اند.

مشاور نخست وزیر یمن گفت: در دهه شصت، هفتاد و اوایل دهه هشتاد، نخبگان سیاسی و فرهنگی و دانشگاهی به فکر انجام یک پروژه ملی بودند و محور اصلی آنها مسأله فلسطین بود؛ تنها دشمن این پروژه رژیم صهیونیستی بود و متأسفانه لابی صهیونیستی توانست، درگیری فکری و مذهبی بین کشورهای اسلامی راه بیندازد و  شکاف بین این کشورها را گسترش دهد تا به هدف خود که از بین بردن کلیه نظامهای عربی و برافروختن آتش جنگ و درگیری در این کشورهاست برسد.

وی اظهار کرد:در زمان رسول خدا(ص) مذاهب اسلامی وجود نداشت، ایشان دعوت به اسلام را از قرآن شروع کرد و مسلمانان را به تمسک به اهل بیت(علیهم السلام) فراخواند؛ امروز دلیل انحراف امت، عدم تمسک به کتاب خدا و اهل بیت (علیهم السلام) است.

عبد القادر عنتر در پایان تصریح کرد: کلیه امت اسلامی را به وحدت صفوف و تمسک به قرآن و دوری گزیدن از درگیریهای مذهبی و طایفه ای و حرکت در جهت مقابله با رژیم صهیونیستی و آمریکا که شبانه روز در تلاش برای توسعه اختلاف بین کشورهای اسلامی هستند،  فرا می خوانیم، تا نقشه دشمنان برای ضربه زدن به انسجام کشورهای اسلامی را خنثی کنیم و وحدت خود را حفظ کنیم.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست