امام جمعه اهل سنت فیشور شهرستان اوز:
مشورت کردن، انسان را از خطا و لغزش حفظ می کند/ به کسانی رای دهید که باسواد، دارای ابتکار و نظر، گویا و گوینده و دارای تجربه های کاری باشند
شیخ محمدعزیز حنیفی در خطبه های نماز جمعه این هفته، دوم اسفندماه، با توصیه به خداشناسی و تقوا اظهار کرد: هیچ شکی در این نیست که زندگانی پر از مشکلات، نارسایی ها و تلخی هاست و این موضوع باعث می شود که انسان را مجبور کند از قسمت دیگرش که مشورت کردن است کمک گیرد و پیامبر خدا در احادیث بسیار متعدد بر مشورت تاکید کرده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از فارس، شیخ محمدعزیز حنیفی در خطبه های نماز جمعه این هفته، دوم اسفندماه، با توصیه به خداشناسی و تقوا اظهار کرد: هیچ شکی در این نیست که زندگانی پر از مشکلات، نارسایی ها و تلخی هاست و این موضوع باعث می شود که انسان را مجبور کند از قسمت دیگرش که مشورت کردن است کمک گیرد و پیامبر خدا در احادیث بسیار متعدد بر مشورت تاکید کرده است.
وی افزود: فایده هایی که در مشورت به ما می رسد این است که پیرو راه و روش گذشتگان مان هستیم و خداوند در قرآن به پیامبر دستور داده است که با مومنان از نظر جمعی، اقتصادی، اجتماعی و سایر امور مشورت کنید.
امام جمعه اهل سنت فیشور خاطرنشان کرد: خداوند در آیه س ۳۸ سوره ی شوری، مومنان را ستوده است که کارهایشان را با مشورت همدیگر انجام دهند.
شیخ محمدعزیز حنیفی افزود: فایده ی دیگر مشورت، در یافتن راه ثواب و کار درست است و امام حسن در این مورد فرمودند: «به خدا سوگند، قومی که مشورت کردند حتما به هدایت می رسند.» هیچ قومی با همدیگر مشورت نکردند مگر اینکه هدایت یافتند و راه مستقیم در پیش گرفتند.
وی تصریح کرد: آن کسی که به تنهایی نظر می دهد همانند ریسمان باریکی است که زود پاره می شود و کسانی که با دو نفر مشورت می کنند همانند دو نخ است که با همدیگر تا می زنند و می بافند و آن کسانی که سه نفر و بیشتر باشند همانند بندهایی هستند که باهم بافته شده اند و به دلیل قوی بودن، پاره شدن یا باز شدن آن سخت و مشکل است.
امام جمعه اهل سنت فیشور خاطرنشان کرد: از فایده های مشورت کردن این است که انسان را از خطا و لغزش حفظ می کند و آن کسی که مشورت می کند از ملامت و سرزنش محفوظ می ماند و می داند که اگر موفق نشده است این امر به تقدیر و قضای خداوند بوده است و از اراده و توان او خارج است پس مورد سرزنش و ملامت واقع نمی شود.
شیخ حنیفی افزود: فایده ی دیگر مشورت این است که کسی که مشورت می کند از ملامت و پشیمانی حفظ می شود و نجات می یابد. از طرف دیگر، مشورت سبب الفت و محبت دیگران می شود؛ به عبارت دیگر، کسی که در کاری با سایر افراد مشورت کند دل همه ی آن ها را به دست می آورد.
وی تصریح کرد: از فایده های مشورت این است که اگر کسی که فرمانروایی مردم را بر عهده دارد مشورت کند یقینا به معرفت حق دست می یابد و آن چه در آن است برای مصلحت عموم و خودش انجام می دهد.
امام جمعه اهل سنت فیشور در مورد انتخابات مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: آن هایی که نامزد شده اند، هر کسی که نصیبش شده است به مقامش می رسد و هیچ نیازی به رای ما ندارد بنابراین سعی کنیم که به زنان و دختران مان که تعداشان بیشتر از مردان است توصیه و مجبورشان کنیم که از غفلت بیرون بیایند و امروز از صحرا و خیابان رفتن دست بردارند تا این کار مهم اجتماعی، سیاسی، اقتصادی و شرعی شان را انجام دهند.
شیخ محمدعزیز حنیفی خاطرنشان کرد: شخصی اصلح تر و بهتر را انتخاب کنید و به کسانی رای دهید که باسواد، دارای ابتکار و نظر، گویا و گوینده و دارای تجربه های کاری باشند.

فهرست