مشکل و معضل فلسطین با شعار و حرف حل نمی شود/ جهاد بر علیه اسرائیل تنها راه ممکن
امام جمعه اهل سنت زابل گفت: مشکل و معضل فلسطین با شعار و حرف حل نمی شود تنها راه آزادی فلسطین، جهاد است، همان جهادی که پیامبر(ص) مژده آن را داده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از سیستان و بلوچستان، مهم ترین بخش بیانات امام جمعه اهل سنت زابل مولوی عبدالرشید شه بخش، در مراسم روز قدس، در مورد فلسطین، حملات صهیونیست ها به مسجدالاقصی و وظیفه مسلمانان، به شرح  زیر است:  بیت المقدس قبله اول مسلمین، در زمان خلافت عمر(رض) و به دست ایشان فتح گردید اما متاسفانه به خاطر غفلت و خیانت مسلمانان در اشغال یهودیان قرار گرفت.

وی خاطر  نشان کرد: اسرائیل هر روز بر ملت مظلوم فلسطین ظلم و ستم می کند و مسلمانان شاهد و نظاره گر این جنایات هستند، مردم در مسجد الاقصی معتکف و عبادت خداوند متعال را انجام می دهند که به آن ها حمله می شود و شهید و زخمی می شوند.

مولوی شه بخش بیان کرد: فلسطینی ها انتظار دارند، مسلمین و حکام اسلامی بپاخاسته و از آنان حمایت بکنند و جوانان را مجهز و آماده جهاد بکنند، یا حداقل مرزها را برای جوانان باز بگذارند. حکام سازشگر اسلامی بدانند کینه و دشمنی یهود با مسلمین قدیمی و همیشگی است و پیروزی و موفقیت ما در اتحاد و اتفاق است.

مشکل و معضل فلسطین با شعار و حرف حل نمی شود تنها راه آزادی فلسطین، جهاد است، همان جهادی که پیامبر(ص) مژده آن را داده است.
راه پیمایی و اجتماعات اعتراض آمیز سبب می شود حداقل احساس وظیفه و مسئولیت بکنیم.

فهرست