امام جمعه اهل سنت شیخ محله آستارا :
مصائب و مشکلات دنیوی آزمایش و امتحان الهی است و نیاز به استقامت دارد 
حجت الاسلام عبدالحمید مومنی در خطبه‌ های نماز جمعه در مسجد جامع روستای شیخ محله نقش بندی از توابع شهرستان آستارا با اشاره به فضیلت و اهمیت استقامت در دین، اظهار داشت: استقامت در دین یعنی پایبندی به عهد و پیمان با خداوند متعال و اطاعت از دستوراتش، با وجود همه مشکلاتی که در سر راه انسان قرار می گیرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از گیلان ؛ حجت الاسلام عبدالحمید مومنی در خطبه‌ های نماز جمعه در مسجد جامع روستای شیخ محله نقش بندی از توابع شهرستان آستارا با اشاره به فضیلت و اهمیت استقامت در دین، اظهار داشت: استقامت در دین یعنی پایبندی به عهد و پیمان با خداوند متعال و اطاعت از دستوراتش، با وجود همه مشکلاتی که در سر راه انسان قرار می گیرد.

وی با اشاره آیه ۱۳ سوره احقاف، افزود: ایمان به خدا و استقامت در آن، ترس از دیگران را از بین مى برد و کسانی که به خدا ایمان می آورند و بر ایمان خود استقامت می ورزند هیچ ترس و واهمه ای از هیچ کسی ندارند و خداوند آنان را دوست خواهد داشت و به آنان بشارت بهشت می دهد.

امام جمعه اهل سنت مسجد جامع روستای شیخ محله آستارا  با تاکید بر اینکه پایدارى بر ایمان مشکل است، ولى با پاداش بزرگى از جمله دوری از حزن و اندوه از سوی خدا جبران مى شود، خاطر نشان کرد: در بین اصحاب رسول خدا (ص) که همواره بر دین خود استقامت می کردند، افرادی نیز بودند که ابتدا ایمان آوردند و نتوانستند بر ایمان خود استقامت کنند و روی به رفتار منافقانه آوردند و بر خود و ایمان خود خیانت کردند.

وی با بیان اینکه انسان باید در ایمان خود روز به روز پیشرفت داشته باشد، گفت: متاسفانه گاهی افراد به جای پیشرفت در ایمان و تقوا ، سیر نزولی را طی می نمایند، مثلاً افرادی هستند که قبلا نماز می خواندند و امروز از این راه فاصله گرفته اند و این جای تاسف دارد.

حجت الاسلام عبدالحمید مومنی با اشاره به مشکلات اقتصادی کشور اظهار داشت: یکی از جنبه های استقامت در دین، تقویت ایمان در شرایط سخت اقتصادی است و اشتباه بزرگی است که کسی به خاطر اینگونه مشکلات نماز را ترک کند زیرا امروز همه با این مشکلات به گونه ای درگیر هستند.

وی خاطر نشان کرد: همان طور نعمت ها در دنیا برای ما به خاطر فضل و رحمت خداوند است، همه مصائب و مشکلات در نیز نوعی آزمایش و امتحان الهی است و باید تلاش کنیم تا از این امتحان سربلند بیرون بیایم و در دین خود استقامت ورزیم تا محبوب درگاه خداوند باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست