امام جمعه موقت سقز
مصوبه شورای عالی امنیت ملی حمایت از حقوق حقه ایرانیان است/ ملت ایران جنگ طلب نیستند
امام جمعه موقت سقز گفت: مصوبه شورای عالی امنیت ملی در راستای حمایت از حقوق حقه ایرانیان صادر شده است از این رو همه ما از این بیانه به صورت جدی حمایت می‌کنیم.

به گزارش دبیرخانه شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کردستان، ماموستا محمود ابن‌الخیاط در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در مسجد جامع سقز اظهار کرد: ۱۸الی ۲۴اردیبهشت ماه ۹۸ هر سال به نام هفته هلال احمر نام‌گذاری شده است.
وی تصریح کرد: افرادی در این جمعیت فعالیت می‌کنند که واقعاً زحمت می‌کشند و در مواقعی که حادثه‌ای اتفاق می‌افتد بدون هیچ چشمداشتی حضور فعال و اثرگذاری دارند.
امام جمعه موقت سقز خاطرنشان کرد: امدادگران هلال احمر نخستین کسانی هستند که جان خود را برای حمایت و نجات دیگران فدای می‌کنند.
وی به حدیثی از پیامبر مکرم اسلام در مورد کمک به دیگران اشاره کرد و گفت:‌ پیامبر(ص) فرموده است بهترین مردم کسانی هستند که برای دیگران نفع داشته باشد پس هرنهاد و فردی که در خدمت مردم باشند باید دستش را بوسید.
امام جمعه موقت سقز اذعان داشت: مصوبه شورای عالی امنیت ملی در راستای حمایت از حقوق حقه ایرانیان صادر شده است از این رو همه ما از این بیانه به صورت جدی حمایت می‌کنیم.
وی عنوان کرد: خداوند متعال می‌فرمایند شما مردم را به آشتی و صلح دعوت کنید که خدا با شماست و سربلند خواهید شد و خداوند از عمل خوب شما کم نخواهد کرد.
وی با تاکید براینکه ملت ایران و و نظام مقدس اسلامی جنگ طلب نیست و ما مسلمانان تمایل به جنگ نداریم، عنوان کرد: جنگ ویران‌گر است ما امت صلح جو هستیم و هیچ وقت موافق جنگ و ایجاد تنش در جهان اسلام نداریم.
وی تصریح کرد: ولی زمانی که در مقابل ظلم، ستم، گردنگشی و تجاوزگری طاغوت یعنی انسان‌های سرکش که در مقابل قانون خدا می‌ایستند قرار بگیریم مقاومت می‌کنیم.
ماموستا ابن‌الخیاط در ادامه خطبه‌ها این هفته با اشاره به بدعهدی و غیرقابل اعتماد بودن دولت آمریکا و هم پیمانانشان، از مردم برای پشتیبانی از بیانیه شورای عالی امنیت ملی تقدیر کرد.
امام جمعه موقت سقز ادامه داد: امروز آمریکای جنایتکار مورد اعتماد نیست و باید با اقتدار تمام مقابل زورگویی‌های آنان ایستاد.
وی ادامه داد: بیانیه شورای عالی امنیت ملی ایران اسلامی با حمایت همه جانبه ملت بزرگ ایران اسلامی مواجه شد و این نشان از اتحاد مردم در برابر تمام دشمنان به ویژه آمریکای جنایتکار است.
امام جمعه موقت سقز افزود: دشمنان ایران اسلامی هرگز مورد اعتماد نیستند و خارج شدن آنان از برجام گواهی بر این مدعی است.
ماموستا ابن‌الخیاط گفت: حمایت از بیانیه شورای عالی امنیت ملی به جهانیان این پیام را داد که ملت بزرگ ایران اسلامی هر زمان که لازم باشد همچون گذشته با فدای جان خود از ایران اسلامی دفاع می‌کنند.
امام جمعه موقت سقز سپس با تبریک ماه مبارک رمضان و اولین جمعه در این ماه مبارک عنوان کرد: ماه رمضان ماه نزول قرآن و ماه احسان و نیکوکاری است و افراد دارا باید هموطنان نیازمند را کمک کنند.
وی ادامه داد: روزه سپری در برابر آتش دوزخ است و فرد روزه‌دار نزد خداوند دارای اجر و پاداش است پس دراین ماه لازم است ما مسلمانان برای تزکیه نفس خود تلاش کنیم و اصلاح حال خود را داشته باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست