شناسه خبر: 2317

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=2317

امام جمعه اهل سنت بيرجند:
مصیبت ها و بلاها هشدار و تذکری برای انسان ها است
مولوي غلام حيدر فاروقي گفت: سيل اخير در كشور باعث شد تعدادي از هموطنانمان عزادار شوند و خانه و كاشانه خود را از دست دهند. درخواست مي كنم كمك ها به آسيب ديدگان اين حادثه به صورت مستمر ادامه يابد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیر خانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت، از خراسان جنوبی مولوی غلام حیدر فاروقی، مدیر حوزه علمیه الصدیق و امام جمعه اهل سنت بیرجند، در مراسم نماز جمعه این هفته که در مسجدالنبی این شهر برگزار شد، با اشاره به مصیبت ها و بلایایی که در زندگی انسان ها به وقوع می پیوندد اظهار داشت: مصیبت ها و بلاها هشدار و تذکری برای انسان ها است.

وی افزود: مصیبت ها و بلاها در دنیا از سه حالت خالی نیست.۱- گاهی ممکن است که مصیبت برای تذکر و هشدار باشد،که خداوند متعال می خواهد به انسان تذکر دهد که انسان دست از گناه و معصیتی که انجام می دهد بردارد و آن گناه را رها کند. ۲- گاهی ممکن است مصیبت و بلایی که انسان به آن گرفتار شده است، بخاطر گناهان گذشته اش باشد. چون خداوند این بنده اش را دوست دارد که در این دنیا از گناه پاک شود و به او مصیبت می دهد. ۳-حالت دیگر بلاها و مصیبتها این است که ممکن است برای رفع درجات انسان باشد مانند مصیبت ها و گرفتاری هایی که برای انبیاء و اولیاء خداوند پیش می آید.

ایشان ادامه داد: بعضی وقت ها خداوند متعال برای اینکه بنده اش را به مقام و منزلتی که برای او در بهشت مقدر کرده است برساند این بنده را در دنیا مورد امتحان و آزمایش قرار می دهد. انسان ها اگر از اسباب مصیبت پرهیز کنند، از عذاب خداوند نجات پیدا می کنند.

مولوی فاروقی افزود: انسان ها اگر از اسباب و علت های مصیبت ها پرهیز کنند از عذاب الهی نجات پیدا می کنند.

امام جمعه اهل سنت بیرجند در پایان سخنان خود اظهار داشت: سیل اخیری که در کشور رخ داده است بسیار تاسف بار است.

وی ضمن همدردی و عرض تسلیت به بازماندگان این حادثه، برای مصدومین شفای عاجل و برای جان باختگان غفران و رحمت الهی را مسئلت نمود و در خواست کرد کمک ها به سیل زدگان به طور مستمر ادامه یابد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست